01/26/2022

Jak naprawić zablokowany widok zadań w systemie Windows 10 1903

Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 1903 jest niedostępny i wiele jego błędów zostało naprawionych. W okresie beta na osi czasu było sporo błędów związanych z animacjami, ale nie wszystkie z nich zostały naprawione. Możesz zauważyć problemy z animacjami również w innych aspektach systemu operacyjnego. Te błędy nie zakłócą pracy ani nic, ale wydaje się, że jest jeden mały błąd, w którym widok zadań utknie na ekranie, jeśli przełączysz się na niego. Poprawka dla zablokowanego widoku zadań jest dość łatwa. Wszystko, co musisz zrobić, to wyłączyć, a następnie ponownie włączyć.

Napraw zablokowany widok zadań

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Prywatność. Wybierz kartę Historia aktywności i przewiń w dół do przełącznika „Pokaż działania z tych kont”. Wyłącz go, a następnie włącz ponownie.

Sprawdź -   Jak przywrócić tryb hibernacji w systemie Ubuntu

Błąd zablokowanego widoku zadań

Błąd zablokowanego widoku zadań jest zasadniczo taki; jeśli przełączysz się do widoku zadań, dotykając przycisku widoku zadań na pasku zadań, nie będziesz mógł go zamknąć. Kliknięcie otwartego okna aplikacji, wybranie wirtualnego pulpitu, kliknięcie pustego obszaru, otwarcie menu Start lub cokolwiek innego nie spowoduje odrzucenia widoku zadań. Po prostu utknął tam, dopóki nie zdecyduje się odejść. Możesz spróbować kliknąć losowe obszary na ekranie, gdy utknął w widoku zadań, ale trudno powiedzieć, co sprawia, że ​​znikają.

Kiedy po raz pierwszy odwiedzasz widok zadań po aktualizacji do systemu Windows 10 1903, będziesz musiał ponownie przyznać funkcji uprawnienia do dostępu do jej aktywności. Prawdopodobnie będzie to miało miejsce w przypadku aplikacji, które muszą używać mikrofonu lub kamery internetowej. Jest to zmiana, którą Microsoft wprowadził w systemie Windows 10 w 1803. Możliwe, że błąd jest wynikiem konieczności ponownego przyznania uprawnień funkcji przez użytkowników. Może to nie mieć nic wspólnego z błędami animacji, które wciąż są szeroko obecne w nowej aktualizacji.

Sprawdź -   Jak odinstalować urządzenie USB w systemie Windows 10

Jeśli zastanawiasz się, jakie są inne błędy animacji, są to przeważnie zabłąkane cienie pojawiające się tam, gdzie nie powinny lub utrzymujące się zbyt długo, kilka animacji, np. Otwarty plik lub zminimalizowanie / maksymalizacja okna, wydaje się być błędne lub nie pojawiające się w ogóle.

Twój system operacyjny może wyglądać lub wydawać się nieco mniej płynny po aktualizacji do 1903, ale jak dotąd działa dobrze. Aktualizacja była oficjalnie dostępna dopiero od dwóch dni, więc pierwszy miesiąc doprowadzi do wykrycia kolejnych błędów.

x