Instalacja czcionki w systemie Windows 10 jest łatwa; zajmuje niewiele więcej niż skopiowanie pliku do odpowiedniego folderu. Czcionki można również instalować bezpośrednio z pliku czcionek. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć plik prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję instalacji w menu kontekstowym.

Czcionka jest instalowana w całym systemie, co oznacza, że ​​każda aplikacja będzie miała do niej dostęp, chyba że jest to typ czcionki, którego aplikacja nie obsługuje. Na przykład nie można używać wszystkich typów czcionek w wierszu polecenia. Aplikacja akceptuje tylko określony typ.

Zainstalowane czcionki nie są wyświetlane w systemie Windows 10 (FIX)

1. Uruchom ponownie aplikację

Po zainstalowaniu czcionki jest ona automatycznie wykrywana przez wszystkie aplikacje. Narzędzie do wybierania czcionek w aplikacji wyświetli listę, ale jeśli nie widzisz tam czcionki, zamknij i otwórz aplikację ponownie, a następnie sprawdź narzędzie czcionek. Pojawi się nowo zainstalowana czcionka.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw Kripton GTK w systemie Linux

2. Sprawdź inne aplikacje

Możliwe, że zainstalowana czcionka nie jest zgodna z aplikacją, w której chcesz jej użyć. Aby sprawdzić, czy czcionka została poprawnie zainstalowana, sprawdź, czy wyświetla się w innych aplikacjach.

 1. Otworzyć Menu Start i idź do Lista aplikacji.
 2. Rozszerzać Akcesoria do systemu Windows.
 3. otwarty WordPad.
 4. Otworzyć narzędzie do wyboru czcioneki sprawdź, czy pojawi się nowo zainstalowana czcionka.
 5. Jeśli czcionka jest na liście, możliwe, że aplikacja, w której próbujesz jej użyć, nie obsługuje jej. Sprawdź specyfikację czcionki aplikacji i wypróbuj inną czcionkę.

3. Zainstaluj ponownie czcionkę

Czcionki są łatwe do zainstalowania, ale to nie znaczy, że instalacja nie pójdzie źle. Jeśli tak, najprościej jest po prostu odinstalować czcionkę i zainstalować ją ponownie.

 1. otwarty Przeglądarka plików i przejdź do następującego folderu.
C:WindowsFonts
 1. Kopiuj i wklej plik czcionki w powyższym folderze.
 2. Jeśli zobaczysz monit z pytaniem, czy chcesz zastąpić plik, pozwolić na jego wymianę.
 3. Możesz też usuń czcionkę z powyższej lokalizacji, i wtedy skopiuj to ponownie.
Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do zakładek Chrome bez przeglądarki

4. Sprawdź plik czcionek

Sprawdź, czy plik czcionki jest uszkodzony, czy nie. Możliwe, że niektóre postacie lub wszystkie z nich są w jakiś sposób zepsute. Dzieje się tak, gdy plik czcionki jest renderowany przez osobę, która go opracowała.

 1. Pobieranie i zainstaluj IrfanView.
 2. Otwórz plik czcionek w IrfanView.
 3. Jeśli aplikacja jest w stanie podgląd czcionki bez błędów plik nie jest uszkodzony.
 4. Jeśli… plik nie otwiera sięlub otwiera się, ale niektóre znaki nie renderują się, jest problem z plikiem. Spróbuj pobrać go ponownie lub użyć innej czcionki.

5. Sprawdź typ czcionki

Pliki czcionek nie są w tym samym formacie. Istnieją trzy popularne formaty czcionek; OpenType, TrueType i Web Open Font Format. Wszystkie trzy są obsługiwane w systemie Windows 10. Jeśli twoja czcionka jest innego typu czcionką lub użyłeś narzędzia online do konwersji czcionki na jeden z obsługiwanych typów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zostanie wykryta. Będziesz musiał użyć innej czcionki.

Sprawdź -   Jak wyświetlić wszystkie uprawnienia aplikacji w systemie macOS

Aby sprawdzić typ czcionki, spójrz na rozszerzenie pliku czcionki.

OTF: czcionka OpenType

TTF: czcionka TrueType

WOFF: format otwartych czcionek internetowych

Wszystkie czcionki Google są zgodne z systemem Windows 10.

6. Wypróbuj inną czcionkę

Ostatecznym sposobem ustalenia, dlaczego czcionka nie wyświetla się w systemie Windows 10, jest zainstalowanie nowej, innej. Jeśli czcionka, którą instalujesz, pojawia się w aplikacji, jest bardzo prawdopodobne, że problem to ta, którą zainstalowałeś i której zamierzałeś użyć.

Wniosek

Czcionki są dostępne w różnych odmianach i są tysiące do wyboru. Jeśli czcionka, której chcesz użyć, nie działa w określonej aplikacji lub nie możesz znaleźć wersji pliku czcionki, która nie jest uszkodzona, zawsze możesz znaleźć alternatywę lub prawie alternatywę dla niego.