Jak naprawić „Zezwalaj na niezaufane skróty” wyszarzone na iPhonie lub iPadzie

Jeśli chcesz uruchomić skrót utworzony i udostępniony przez kogoś innego na swoim iPhonie lub iPadzie, najpierw musisz zezwolić na zapisywanie niezaufanych skrótów na swoim urządzeniu. Jeśli jednak ta opcja jest wyszarzona w Ustawieniach, istnieje sposób, aby to naprawić.

Problem

Zwykle, gdy chcesz uruchomić niezaufany skrót, musisz przejść do opcji Ustawienia> Skróty, a następnie włączyć opcję „Zezwalaj na niezaufane skróty”. Ale jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś ze skrótu, zobaczysz, że opcja „Zezwalaj na niezaufane skróty” jest wyszarzona i nie możesz przełączyć przełącznika w sekcji „Udostępnianie zabezpieczeń”.

Przykład

Jak włączyć opcję „Zezwalaj na niezaufane skróty”, gdy jest wyszarzona

Aby aktywować „Zezwalaj na niezaufane skróty” w Ustawieniach, musisz najpierw uruchomić skrót – w ogóle dowolny skrót – w aplikacji Skróty. Czasami najłatwiej jest po prostu wybrać i uruchomić skrót z Galerii.

Najpierw otwórz Skróty. Jeśli nie możesz go znaleźć, przesuń jednym palcem w dół na środku ekranu, a następnie wpisz „skróty” na pasku wyszukiwania Spotlight. Puknij „Skróty”, gdy się pojawi.

Rodzaj

Po otwarciu Skróty dotknij przycisku „Galeria” u dołu.

W aplikacji Skróty na iPhonie lub iPadzie stuknij

W widoku galerii przejrzyj i wybierz dowolny skrót. Na przykład wybierzemy „Naucz się myć ręce”. Nie ma znaczenia, który wybierzesz.

W Galerii skrótów na iPhonie lub iPadzie stuknij dowolny skrót.

Kliknij „Dodaj skrót”.

Kran

Następnie kliknij „Moje skróty” u dołu.

W aplikacji Skróty na iPhonie lub iPadzie stuknij

Na stronie „Wszystkie skróty” dotknij właśnie dodanego skrótu, a zostanie on uruchomiony. Unikaj jednak dotykania przycisku wielokropka (…), ponieważ otwiera to menu edycji.

W aplikacji Skróty na iPhonie lub iPadzie stuknij skrót, aby go uruchomić.

Teraz uruchom Ustawienia i przejdź do Skróty. Opcja „Zezwalaj na niezaufane skróty” nie będzie już wyszarzona. Stuknij przełącznik, aby włączyć tę opcję, a zmieni kolor na zielony.

Włącz

Gdy to ustawienie jest włączone, będziesz mógł zapisywać skróty utworzone przez innych i udostępnione przez iCloud, takie jak ten, który utworzyliśmy, który wycisza Twój iPhone po dotknięciu jego tylnej części. Aby to zrobić, musisz jednak otrzymać link do skrótu od kogoś innego. Baw się dobrze!