Jak natywnie planować wiadomości e-mail w Gmailu

Możliwość planowania wiadomości e-mail to coś, co powinna mieć każda usługa pocztowa i klient poczty elektronicznej. Niestety tak się nie dzieje, mimo że daje to użytkownikom luksus pisania wiadomości e-mail z wyprzedzeniem i automatycznego wysyłania ich w odpowiednich godzinach pracy. Przez długi czas za tę funkcję w Gmailu odpowiadało rozszerzenie Boomerang, ale teraz możesz natywnie planować e-maile w Gmailu.

Zaplanuj e-maile w Gmailu

To nowa funkcja Gmaila, która zaczęła być udostępniana użytkownikom jakiś czas temu. Otwórz Gmaila i kliknij przycisk Utwórz w lewym górnym rogu. W oknie tworzenia nowej wiadomości spójrz na przycisk Wyślij. Obok powinna znajdować się strzałka. Tutaj możesz uzyskać dostęp do funkcji planowania.

Kliknij menu i wybierz Zaplanuj wysyłanie. Otworzy się małe okno z kilkoma szybkimi ustawieniami wstępnymi, kiedy możesz wysłać wiadomość e-mail. Jeśli ustawienia wstępne nie działają, możesz kliknąć opcję Wybierz datę i godzinę.

Pojawi się nowe okno z kalendarzem, w którym możesz wybrać datę i możesz zmienić czas z dokładnością do minuty. Po zakończeniu kliknij Zaplanuj wysyłanie. E-mail jest zaplanowany. Jeśli później zdecydujesz się nie wysyłać wiadomości e-mail lub zechcesz ją edytować przed wysłaniem, możesz to zrobić.

Spójrz na skrzynki odbiorcze po lewej, a zobaczysz zaplanowaną skrzynkę odbiorczą. Wybierz go, a wewnątrz znajdziesz wszystkie zaplanowane e-maile. Wybierz wiadomość e-mail i możesz ją edytować. Jeśli potrzebujesz, możesz również anulować wiadomość e-mail, a zmieni się ona w wersję roboczą.

Nie trzeba dodawać, że ta funkcja będzie działać tylko w interfejsie internetowym Gmaila. Aplikacje na iOS i Androida w końcu otrzymają tę funkcję, ale nie możesz jej uruchomić, jeśli używasz Gmaila na komputerze za pośrednictwem klienta poczty e-mail.

Dobrą rzeczą jest to, że Gmail jest popularną usługą pocztową i obsługują ją wszyscy klienci poczty e-mail. Możliwe, że może to skłonić ich do dodania obsługi tego. To niesamowite, że coś tak podstawowego nie jest częścią większej liczby aplikacji e-mail. Prawdopodobnie możesz to uzyskać za pomocą rozszerzeń w Thunderbirdzie, ale to nie to samo, co natywne posiadanie tej funkcji.

Jeśli nie widzisz jeszcze listy rozwijanej obok przycisku Wyślij, być może funkcja nie została jeszcze wdrożona na Twoim koncie. Poczekaj chwilę. Nie ma ostatecznej daty zakończenia wdrażania, ale w tym momencie nie potrwa to dłużej niż miesiąc.