Udostępnij teraz w social media:

Jeśli Twój telefon i komputer należą do ekosystemu Apple, możesz łatwo odbierać połączenia telefoniczne na telefonie iPhone na komputerze Mac, łącząc swój numer z iCloud. Oto jak to wszystko skonfigurować.

Jak przekierowywać połączenia komórkowe na komputer Mac

Najpierw musisz upewnić się, że wszystkie Twoje urządzenia są zalogowane do iCloud na tym samym koncie, w przeciwnym razie nie będziesz mógł udostępniać niczego między nimi. Musisz także mieć system iOS 8.1 lub nowszy na telefonie i macOS Yosemite lub nowszy na komputerze Mac. Oba urządzenia będą musiały być włączone i podłączone do tej samej sieci Wi-Fi.

Musisz włączyć przekazywanie połączeń na obu urządzeniach. Najpierw otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie. Wybierz kategorię „Telefon”, a następnie „Połączenia z innych urządzeń”. Upewnij się, że ta opcja jest włączona i upewnij się, że Twój MacBook również może się połączyć.

Sprawdź -   Jak podarować Fortnite V-dolce

Następnie otwórz aplikację FaceTime na komputerze Mac. Upewnij się, że jesteś zalogowany do FaceTime i masz włączone konto. Jeśli to zrobisz, będziesz mógł otworzyć preferencje FaceTime za pomocą polecenia + przecinek lub z menu rozwijanego „FaceTime” na górnym pasku menu. Kliknij pole wyboru obok „Połączenia z iPhone’a”.

połączenia macos z iPhone'a

Twoje urządzenia są teraz połączone. Jeśli w przyszłości chcesz dodać nowe urządzenia, musisz ponownie zezwolić na nie w ustawieniach iPhone’a.

Wykonywanie i odbieranie połączeń z komputera Mac

Odbieranie połączenia jest proste – po połączeniu urządzeń będziesz otrzymywać powiadomienia o każdym połączeniu telefonicznym na komputerze Mac. Możesz nacisnąć przycisk akceptacji lub odrzucenia tego powiadomienia, aby otworzyć FaceTime.

Sprawdź -   Jak sprawdzić koszt rozmowy przez Skype'a

Okno dialogowe odpowiedzi FaceTime

Nadal możesz odebrać telefon, co spowoduje, że komputer Mac przestanie dzwonić i odwrotnie.

Aby dzwonić, musisz otworzyć aplikację FaceTime. Zobaczysz listę ostatnich i nieodebranych połączeń. Możesz kliknąć ikonę telefonu obok każdej osoby na tej liście, aby zadzwonić ponownie.

wykonywać połączenia FaceTime

Jeśli chcesz nawiązać nowe połączenie, musisz wpisać nazwę kontaktu w polu wyszukiwania lub bezpośrednio wpisać jego numer telefonu (lub Apple ID) i nacisnąć połączenie. Gdy dzwonisz do innych użytkowników FaceTime, pamiętaj, że „FaceTime” to połączenie wideo, a „FaceTime Audio” to zwykłe połączenie telefoniczne.

Jak wyłączyć przekazywanie połączeń

Jeśli denerwuje Cię, że wszystkie Twoje urządzenia będą dzwonić jednocześnie, możesz je wyłączyć w ustawieniach iPhone’a, ponieważ połączenia będą nadal kierowane przez Twój iPhone. Proces jest taki sam, jak włączanie go; otwórz aplikację Ustawienia, kliknij „Telefon”, a następnie „Połączenia na innych urządzeniach”, a następnie wyłącz opcję „Zezwalaj na połączenia na innych urządzeniach”.

Sprawdź -   Jak tworzyć foldery w Gmailu do sortowania wiadomości

iPhone dzwoni na innych urządzeniach

Alternatywnie, jeśli chcesz uniemożliwić dzwonienie na określonym urządzeniu, możesz zablokować temu urządzeniu odbieranie połączeń w sekcji „Zezwalaj na połączenia”.

Jak nawiązywać połączenia bez iPhone’a

Jeśli nie masz iPhone’a, możesz spróbować użyć programu VoIP, takiego jak Skype do wykonywania połączeń telefonicznych z komputera Mac. Będziesz musiał zapłacić za swój numer, ale w przeciwnym razie utkniesz tylko dzwoniąc do innych użytkowników Apple.