Jak nazwać swoje urządzenia Smarthome, aby uzyskać lepszą kontrolę głosu

Udostępnij teraz w social media:

Smarthomy nadal nie są zbyt inteligentne, a asystenci głosowi nie do końca Cię rozumieją. Oprócz używania grup, należy starannie nazywać swoje urządzenia, aby uniknąć nakładania się, trudnych do zapamiętania nazw i zamieszania – zarówno dla Ciebie, jak i Twojego asystenta głosowego.

Podobne nazwy urządzeń wprowadzają zamieszanie w poleceniach

Czy kiedykolwiek poprosiłeś Alexę lub Google o wyłączenie światła w salonie, tylko po to, aby wielokrotnie otrzymywać pytanie, które urządzenie w salonie chcesz wyłączyć? Możesz spróbować powiedzieć lepiej lub być bardziej szczegółowym, tylko po to, aby być sfrustrowanym, ponieważ Google i Alexa nie rozumieją, czego chcesz.

Zwykle problemem jesteś ty. Jeśli nazwiesz inteligentne gniazdko „badanie”, inteligentną żarówkę „badanie”, a inteligentny przełącznik „badanie”, Twój asystent głosowy nie będzie wiedział, które urządzenie powinien wyłączyć. Możesz rozwiązać niektóre z tych problemów, konfigurując grupy. Ale pomocne jest również przestrzeganie kilku podstawowych zasad podczas nadawania nazw urządzeniom inteligentnym.

Ponadto dobre nazywanie inteligentnych urządzeń od samego początku pomaga uniknąć konieczności ponownego uczenia się tych nazw, gdy jesteś zmuszony do zmiany rzeczy w dół.

  Twórz albumy z aplikacji Aparat i zapisuj w nim zdjęcia [Jailbreak]

Nazwij grupy według pomieszczeń lub celów

Aplikacja Alexa z grupami o nazwach Basement, Christmas i Kitchen

Najważniejsze nazwy dla twojego smarthome to nazwy twoich grup. Jeśli nie grupujesz urządzeń w swoim domu, powinieneś. Osiągniesz więcej, używając mniejszej liczby słów, i będziesz mieć mniej do zapamiętania. Zarówno Google, jak i Amazon ułatwiły tworzenie grup, a im szybciej to zrobisz, tym lepiej.

Dobrą strategią jest nadawanie nazw grupom na podstawie pokoju, w którym się znajdują. Grupa urządzeń w Twoim salonie powinna mieć nazwę Salon, grupa dla Twojego gabinetu powinna mieć nazwę Gabinet i tak dalej. Wyjątek stanowią grupy rzeczy niezwiązane z konkretnym pomieszczeniem. W takim przypadku powinieneś użyć ich przeznaczenia jako nazwy.

Na przykład, jeśli wszystkie Twoje lampki choinkowe znajdują się w inteligentnych punktach sprzedaży na zewnątrz, umieść je w grupie o nazwie Boże Narodzenie. Jeśli chcesz kontrolować grupę, powiesz swojemu asystentowi głosowemu „wyłącz Boże Narodzenie”.

Dotyczy to również sytuacji, gdy urządzenia znajdują się w tym samym pomieszczeniu co inne urządzenia, ale chcesz sterować nimi osobno. Na przykład może masz lampę lub diodę odchylającą za telewizorem, której nie chcesz wyłączać razem z innymi urządzeniami w pokoju. W takim przypadku pozostaw te urządzenia poza główną grupą i w razie potrzeby umieść je we własnej grupie.

Zawsze używaj unikalnych nazw dla swoich urządzeń

Gdy usuniesz grupy z drogi, czas zająć się nazywaniem urządzeń. Najgorsze, co możesz zrobić, to użyć tej samej nazwy dla różnych urządzeń. Jeśli nazwiesz inteligentne światło i inteligentny przełącznik „badanie”, Twój asystent głosowy będzie zdezorientowany, gdy powiesz „wyłącz badanie”. Nie będzie wiedział, o które urządzenie masz na myśli.

  Jak korzystać z trybu ukrytego czytnika przeglądarki Google Chrome

Asystenci głosowi potrzebują jakiegoś sposobu na rozróżnianie urządzeń. Możesz to zrobić, nadając urządzeniom nazwy według ich lokalizacji w pokoju lub podając nazwę pokoju i numer.

Nazwij podobne urządzenia, określając ich lokalizację w pomieszczeniu

Aplikacja Alexa ze światłami o nazwach Fireplace, Playstation i Window

Nazwij większość urządzeń na podstawie ich fizycznej lokalizacji w pomieszczeniu. Dotyczy to szczególnie inteligentnych świateł, ponieważ prawdopodobnie masz więcej niż jedno w pokoju. Jeśli masz inteligentne światło o nazwie „kominek” i inne światło o nazwie „okno”, będziesz mieć większą szansę na zapamiętanie ich unikalnych nazw. Ma to największe znaczenie, gdy chcesz sterować za pomocą telewizora poszczególnymi urządzeniami, na przykład światłem nad lub po drugiej stronie pomieszczenia.

Pamiętaj, że kontrolując poszczególne urządzenia, nie tylko ważne jest, aby Twój asystent głosowy wiedział, o czym mówisz. Ważne jest również, aby łatwo przypomnieć sobie, jakiej nazwy użyć.

Jeśli możesz spojrzeć na lokalizację urządzenia i łatwo zapamiętać jego nazwę, wszystko będzie prostsze. Jeśli sama nazwa lokalizacji nie będzie działać, spróbuj czegoś związanego z tą lokalizacją. Na przykład nazwaliśmy światło w pobliżu naszego domowego centrum rozrywki „PlayStation”, ponieważ sam telewizor jest sterowany głosem, a PlayStation nie. Podjęto bardziej oczywistą nazwę, ale nadal znaleźliśmy unikalną nazwę dla naszych urządzeń.

  Jak zmienić domyślny rozmiar tekstu Chrome

Dodaj numery, gdy kontrola indywidualna nie jest konieczna

Aplikacja Google z urządzeniami o nazwach od Bożego Narodzenia 1 do Bożego Narodzenia 10

Czasami nie musisz kontrolować wszystkich różnych inteligentnych rzeczy w pokoju lub grupie. Jeśli masz w kuchni trzy lampy sufitowe, które są sterowane jednym przełącznikiem, jest mało prawdopodobne, abyś kiedykolwiek włączył tylko jedną lub dwie lampy głosowe. Podobnie, jeśli masz wszystkie zewnętrzne lampki świąteczne na inteligentnym gniazdku, prawdopodobnie nie włączysz ich pojedynczo. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest nadawanie im nazw po ich grupie. W przypadku lampek kuchennych może to być Kuchnia 1, Kuchnia 2, Kuchnia 3. W przypadku lampek choinkowych można nazwać je Boże Narodzenie 1, Boże Narodzenie 2, Boże Narodzenie 3 i tak dalej.

W rzadkich przypadkach, gdy chcesz kontrolować tylko jedno inteligentne urządzenie, Google i Alexa nadal mogą sobie z tym poradzić. Głównym celem jest tutaj łatwiejsza identyfikacja urządzeń podczas ich grupowania – potem będziesz kontrolować je według nazwy grupy. I nie będziesz musiał spędzać dużo czasu na myśleniu o unikalnej nazwie. Numer w nazwie jest nadal potrzebny. Pozwala to uniknąć zamieszania związanego z pytaniem asystenta głosowego „o którą kuchnię masz na myśli?”

Te proste wskazówki to potężny sposób, aby Twój smarthome działał lepiej. Asystenci głosowi nadal mają problemy ze zrozumieniem nas i mogą się potknąć. My, ludzie, też jesteśmy zapominalscy. Te wskazówki sprawią, że Twój asystent głosowy lepiej Cię zrozumie i pomoże Ci zapamiętać właściwe rzeczy do powiedzenia.

x