01/26/2022

Jak nie mieć otwartych 100 kart przeglądarki

Udostępnij teraz w social media:

Zwyczaj 100 tabletek jest powszechny; nie ma się czego wstydzić. Jednak zagracona przeglądarka może obniżyć produktywność i zmniejszyć prędkość komputera. Może czas zerwać z tym nawykiem kilkoma prostymi wskazówkami.

Zamknij karty, których nie potrzebujesz

Twój problem z kartą ma bardzo niewiele wspólnego z używaną przeglądarką lub rozszerzeniami zainstalowanymi na komputerze. Naprawdę, nadmierne tabulowanie to po prostu zły nawyk. To jak zagracone biurko.

Jaki jest najlepszy sposób na przełamanie złego nawyku? Buduj nowe, pozytywne nawyki. Miej oko na liczbę otwieranych kart i rutynowo zamykaj karty, których nie używasz. Możesz użyć polecenia klawiaturowego CTRL + W (CMD + W), aby szybko zamknąć karty, bez celowania w małe czerwone znaki X. Możesz także kliknąć kartę prawym przyciskiem myszy, aby „Zamknij karty po prawej” lub „Zamknij inne karty”.

Zarządzaj kartami ręcznie

Karty istnieją nie bez powodu. Niezależnie od tego, czy pracujesz, czy robisz zakupy, prawdopodobnie masz co najmniej pięć kart, które muszą pozostać otwarte. Chodzi o to, że przydatne karty mogą czasami zagubić się w morzu bzdur.

Jeśli chcesz szybko przechodzić przez bałagan w kartach, spróbuj przytrzymać CTRL i nacisnąć klawisz Tab. Za każdym razem, gdy naciśniesz klawisz Tab (trzymając wciśnięty klawisz CTRL), przejdziesz przez okno z kartami w stylu pionowym, które pokazuje nazwę każdej karty obok podglądu strony internetowej.

Możesz też śledzić przydatne karty, przypinając je do przeglądarki. Możesz to zrobić, klikając kartę prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „Przypnij kartę”. Gdy przypniesz kartę, zostanie ona zablokowana po lewej stronie przeglądarki i zmniejszy się. Nowe karty nie będą naruszać Twoich przypiętych kart, a przypiętych kart nie można zamknąć bez kliknięcia prawym przyciskiem myszy.

Sprawdź -   Jak pobierać filmy i programy telewizyjne Disney + do oglądania offline

Oczywiście przypinanie kart jest przydatne tylko wtedy, gdy koncentrujesz się na jednym zadaniu. Jeśli szukasz informacji na temat Marka Twaina podczas zakupu nowej deski sedesowej, przypięte tabliczki mogą stać się wielkim bałaganem. Spróbuj zorganizować oddzielne zadania w osobnych oknach przeglądarki. Możesz użyć skrótu klawiaturowego CTRL + N, aby otworzyć nowe okno przeglądarki lub przytrzymać klawisz SHIFT podczas klikania łącza, aby otworzyć je w nowym oknie.

Zakładki na później

Pasek kart może być przydatnym miejscem do zapisywania rzeczy na później. Ale jeśli pasek kart jest stale przytłoczony przez strony YouTube i newsblog.pl, może nadszedł czas, aby uporządkować te strony w zakładkach.

Jeśli chcesz dodać foldery z organizacją zakładek do paska zakładek, kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zakładek i wybierz opcję „Dodaj folder”. Możesz utworzyć jeden folder o prostej nazwie, np. „Do czytania” lub „Do obejrzenia”, albo możesz uzyskać bardziej szczegółowe foldery, takie jak „Źródła Marka Twaina” lub „Potencjalne sedesy”. Po prostu pamiętaj, aby wyczyścić te foldery zakładek, gdy skończysz ich używać. W przeciwnym razie przekonwertowałeś tylko nawyk 100 zakładek na nawyk zawierający 100 zakładek.

Użyj rozszerzeń, aby zarządzać i synchronizować karty na różnych urządzeniach

Ręczne zarządzanie i tworzenie zakładek może być kłopotliwe, dlatego istnieją rozszerzenia kart i zakładek. I chociaż niektóre rozszerzenia przeglądarki mogą powodować problemy z prywatnością, ich użyteczność jest niepodważalna.

Aplikacja Pocket na pięciu różnych urządzeniach.

Niektóre rozszerzenia działają jako bardziej zaawansowana wersja funkcji zakładek przeglądarki. Kieszeńna przykład doskonale nadaje się do przechowywania stron, które chcesz przeczytać później. Możesz uzyskać dostęp do swojego konta Pocket na dowolnym urządzeniu, a usługa może czytać artykuły na głos, gdy nie masz ochoty używać swoich małych paciorków. Evernote ma podobną funkcjonalność dla wielu urządzeń, ale jest szczególnie przydatny do organizowania stron internetowych i tworzenia notatek do projektów. A jeśli próbujesz organizować lub udostępniać strony internetowe do pracy, nic nie przebije Trello.

Sprawdź -   Elastyczne, wysoce skalowalne skrobanie SERP w czasie rzeczywistym za pomocą Zenserp (RECENZJA)

Istnieją również rozszerzenia przeglądarki Chrome, które ułatwiają nawigację i zarządzanie kartami. OneTab może automatycznie sortować Twoje karty w listy i zmniejszać zużycie pamięci przeglądarki, oraz Karty stylu SideWise Tree może zmienić poziomy pasek kart w łatwe do odczytania, pionowe okno kart. Jeśli chcesz ukryć swoje bezużyteczne lub rozpraszające karty na krótki czas (powiedzmy na godzinę), możesz wypróbować rozszerzenie, takie jak Karta Drzemka.

Rozważ zmianę przeglądarek

Ponownie, nie możesz winić swojej przeglądarki 100 kart. Jednak niektóre przeglądarki mają przydatne funkcje zarządzania kartami, które mogą pomóc w tworzeniu lepszych nawyków. Co zaskakujące, Chrome nie ma wielu wbudowanych funkcji zarządzania kartami. Może czas wypróbować inną przeglądarkę?

Cokolwiek robisz, staraj się używać jednej przeglądarki na wszystkich urządzeniach, w tym na telefonie. Nowoczesne przeglądarki mają opcje synchronizacji, które mogą automatycznie przenosić twoje karty i zakładki, więc nie musisz tracić śledzenia tych filmów z YouTube, gdy wychodzisz z biura.

Przeglądarka Microsoft Edge jest piętnowana, ale szczerze mówiąc, jest to jedna z naszych ulubionych przeglądarek. Microsoft niedawno przebudował przeglądarkę Edge z silnikiem Chromium i działa jak marzenie (i tak, może teraz korzystać z rozszerzeń Chrome). W przeciwieństwie do innych przeglądarek Edge ma fantastyczną funkcję „odłóż na bok”, która pozwala ukryć i uporządkować swoje karty na później.

Sprawdź -   Bezpośrednio przesyłaj pliki między dwoma komputerami z przeglądarki internetowej

Zrzut ekranu Edge's

Opera to kolejna świetna, ale zaniedbana przeglądarka, która działa na silniku Chromium. Posiada dyskretną funkcję zakładek o nazwie „Szybkie wybieranie”, która umożliwia porządkowanie i przechowywanie łączy na później. Dostęp do szybkiego wybierania Opery można uzyskać ze strony głównej lub paska bocznego Opery, więc dodatkowe karty są niewidoczne, ale nadal łatwo się do nich dostać.

Oczywiście jest też Firefox. Słynna przeglądarka Mozilli była pionierem w Karta Styl drzewa rozszerzenie i ma przydatne wbudowane SnoozeTabs funkcja, która pozwala ukryć karty i wybrać, kiedy mają się automatycznie pojawiać. Warto również wspomnieć, że plik Przeglądarka mobilna Firefox ma lepsze funkcje kart i opcje synchronizacji niż inne przeglądarki mobilne, co jest przydatne, jeśli jesteś zawsze w ruchu.

Musisz mieć otwarte 100 kart?

Czysty pulpit nie jest dla każdego. Dla niektórych osób 100 tabletek jest oznaką produktywności, a nie oznaką złej higieny cyfrowej. Mówiąc słowami Einsteina, „jeśli zagracone biurko jest oznaką zagraconego umysłu, to co mamy myśleć o pustym biurku?”

Właściwie Einstein nigdy tego nie powiedział, ale słynny fizyk to zrobił mieć dość brudne biurko. Problem w tym, że nie jesteś na miejscu Einsteina. Podczas gdy biurko może być w stanie obsłużyć setki kawałków papieru, komputer nie zawsze może obsłużyć setki zakładek.

Jeśli chcesz, aby komputer działał płynnie przy otwartych 100 kartach (niezalecane), powinieneś rozważyć aktualizację pamięci RAM komputera lub użycie automatycznego rozszerzenia zawieszania kart, takiego jak Wielki Szelki. Aktualizacja pamięci RAM zapewni przeglądarce więcej pamięci do pracy, a rozszerzenie zawieszenia kart ograniczy użycie pamięci RAM przez karty, których nie używasz aktywnie.

Źródła: Trello, Zapier

x