Jak obniżyć Chromium Edge do Microsoft Edge w systemie Windows 10

Chromium Edge jest oficjalnie niedostępny w wersji beta i jest gotowy do działania na każdym komputerze z systemem Windows 10. Po zainstalowaniu tej przeglądarki skutecznie zastąpi ona przeglądarkę Microsoft Edge obecnie w systemie. Jeśli chcesz uruchomić dwa obok siebie lub chcesz utworzyć kopię zapasową starszej wersji Edge, jest to dość łatwe. To powiedziawszy, jeśli wypróbowałeś Chromium Edge i nie chcesz się na niego przełączać, ale chciałbyś przywrócić stary Edge, możesz obniżyć Chromium Edge. Ta sztuczka jest naprawdę łatwa, ale jest bardzo prawdopodobne, że w końcu przestanie działać, gdy Microsoft trwale usunie starszą wersję Edge.

Obniż Chromium Edge

Aby obniżyć Chromium Edge do starszej wersji Edge, musisz odinstalować nową przeglądarkę. Otwórz Panel sterowania i kliknij Programy. Kliknij Odinstaluj program iz listy zainstalowanych aplikacji poszukaj Microsoft Edge. Wybierz i kliknij przycisk Odinstaluj. Aplikacja zostanie odinstalowana w ciągu kilku sekund.

Po odinstalowaniu możesz użyć wyszukiwania w systemie Windows, aby wyszukać Edge, a tym razem Microsoft Edge powinien pojawić się w wynikach. Możesz uruchomić go z wyników wyszukiwania i przypiąć do menu Start, aby uzyskać szybszy dostęp. Działa to naprawdę dobrze, ale w moim systemie ikona paska zadań aplikacji nie została przywrócona po odinstalowaniu Chromium Edge. Prawdopodobnie ma to związek z faktem, że ikona została zaktualizowana, ale nie jest zastępowana / dodawana ponownie po odinstalowaniu Chromium Edge.

Jak długo to będzie działać, nikt nie zgadnie. Jeśli masz zamiar używać starszej wersji Edge tak długo, jak to możliwe, dobrym pomysłem jest utworzenie kopii zapasowej na wypadek, gdyby aktualizacja funkcji systemu Windows wymusiła na Tobie Chromium Edge, a także dobrym pomysłem jest uniknięcie czystej instalacji systemu Windows 10 dla Tak długo jak potrafisz. Aplikacja prawdopodobnie zostanie w pewnym momencie usunięta z systemu operacyjnego, a jedynym powodem, dla którego nadal możesz ją uruchomić w systemie, jest przeniesienie jej ze starszej instalacji.

Edge nie zyskał dużej popularności, więc wydaje się trochę głupie, aby nadal go chcieć, ale stworzył świetny czytnik ePUB. Microsoft miał aplikację Reader, którą później wycofał, ponieważ Edge zamierzał ją zastąpić, i zrobiła to bardzo dobrze. Teraz wraz z Chromium Edge ten czytnik ePUB również zostanie utracony i sensowne jest, aby użytkownicy starali się go trzymać tak długo, jak to możliwe.

x