Udostępnij teraz w social media:

Obsługa Androida bez Google jest technologicznie sprzeczna z intuicją. Jednak w niektórych krajach azjatyckich Google i powiązane usługi są zablokowane. W niektórych przypadkach możesz używać emulatorów Androida, takich jak Genymotion, które działają bez fabrycznie zainstalowanych aplikacji Google. Większość użytkowników może mieć prawie bezbłędną funkcjonalność pomimo braku ekosystemu Google.

Amazon może zastąpić Sklep Play

Współczesne smartfony nie mają wiele, jeśli zabierzemy miliony aplikacji, do których mamy dostęp ze Sklepu Play. W przypadku braku wspomnianego sklepu, w jaki sposób można uzyskać dostęp do najnowszych aplikacji na rynku? Wchodzić Amazon App Store. Nie ma wielkości Sklepu Play, ale możesz być pewien, że każda popularna aplikacja wymieniona w Sklepie Play będzie również wymieniona w stale rozwijającej się bibliotece w Amazon App Store. Zaletą korzystania ze sklepu Amazon App Store jest to, że masz dostęp do zakupów w aplikacji, które możesz synchronizować na innych urządzeniach.

W tym celu należy pobrać aplikację Amazon Underground, korzystając z poniższej procedury. Korzystając z tej samej procedury, możesz również całkowicie ominąć wszystkie sklepy z aplikacjami i bezpośrednio pobrać przeznaczone aplikacje.

Jeśli kupowana aplikacja jest bezpłatna i nie jesteś zainteresowany zakupami w aplikacji, możesz bezpośrednio pobrać aplikację, wyszukując następujący ciąg znaków w wyszukiwarce.

[app name] APK download -mod -hack

Dodatki -mod i -hack mają zapobiec wylądowaniu na podejrzanych witrynach, które rozpowszechniają zmodyfikowane pliki.

Sprawdź -   Jak wyłączyć gładzik, gdy mysz jest podłączona w systemie macOS

Spowoduje to przejście do pliku pakietu aplikacji systemu Android (APK). Zainstalowanie pakietu APK na urządzeniu z Androidem spowoduje ominięcie Sklepu Play. Nadal będziesz musiał uzyskać dostęp do konta Google Play, aby dokonać jakichkolwiek zakupów w aplikacji, ani nie będziesz w stanie synchronizować się z pakietami APK, które są również dobrym sposobem uzyskiwania dostępu do treści zablokowanych w regionie. Chociaż przed pobraniem jakichkolwiek plików APK z nieznanych witryn należy przeprowadzić badania, ponieważ ryzykujesz zainstalowanie złośliwego oprogramowania i uszkodzenie urządzenia.

Aby zainstalować pakiet APK, musisz zezwolić urządzeniu na instalowanie treści z „nieznanych źródeł”.

Ustawienia> Ekran blokady i zabezpieczenia (lub po prostu „zabezpieczenia” w przypadku niektórych urządzeń)> Nieznane źródła.

Teraz możesz zainstalować dowolną aplikację na Androida na swoim urządzeniu. Pamiętaj, że zainstalowane aplikacje będą bez usługi synchronizacji opartej na chmurze, a odinstalowanie aplikacji spowoduje całkowitą utratę postępu.

Dostęp do Gmaila

W sytuacjach, gdy Gmail nie działa / jest niedostępny, będziesz potrzebować innego sposobu uzyskania dostępu do wspomnianej poczty. Będziesz musiał uzyskać dostęp do swojego konta Gmail jako konto POP / IMAP, na szczęście w przypadku popularnej usługi, takiej jak Gmail, większość klientów poczty ma wstępnie załadowaną konfigurację, więc wystarczy zalogować się do Gmaila z klienta poczty, a on automatycznie załaduje Informacje i konfiguracja Gmaila. Osobiście polecamy program Microsoft Outlook, ponieważ będzie on również zarządzać Twoimi kontaktami i Kalendarzem.

Sprawdź -   Jaka jest różnica między protokołem HTTP a HTTPS?

A propos;

Zarządzanie kontaktami

Jeśli jesteś pierwszym użytkownikiem Androida i nigdy wcześniej nie zarządzałeś kontaktami, nie masz problemu, ponieważ domyślny menedżer kontaktów wykona zadanie dobrze. Jeśli jednak zmieniasz urządzenia, spróbuj wykonać następujące czynności.

Możesz importować kontakty z Google w jednym z dwóch popularnych formatów – VCF – formacie przechowywania dużych porcji informacji w jednym skompresowanym pliku. Lub CSV, format podobny do VCF, ale bardziej uniwersalny. Większość telefonów preferuje pliki VCF od CSV, ale proces importu / eksportu dla obu jest prawie identyczny.

Eksportuj kontakty z Google i zaimportuj je do telefonu. Iść do Kontakty Google i znajdź przycisk Eksportuj w lewym menu (zaznacz „więcej”, jeśli nie jest widoczny od razu). Poinformuje Cię, że potrzebujesz starszej wersji kontaktów Google do wyeksportowania, do której zostaniesz przeniesiony. Lub, Kliknij tutaj aby przejść bezpośrednio do starej wersji kontaktów. Tam kliknij przycisk więcej, a następnie Eksportuj. Wybierz żądany format i kliknij przycisk Eksportuj. Spowoduje to pobranie pliku na Twoje urządzenie.

Wyślij ten plik do siebie e-mailem i zapisz załącznik w telefonie. Następnie na urządzeniu z systemem Android przejdź do:

Kontakty> Zarządzaj kontaktami (pod przyciskiem „więcej”).

Sprawdź -   Co to jest Google Meet i jak z niego korzystać bezpłatnie?

Tutaj dotknij Importuj / Eksportuj i dotknij przycisku Importuj. Stuknij w Pamięć wewnętrzna, a aplikacja automatycznie przeskanuje zawartość pamięci wewnętrznej i pobierze wszelkie pliki VCF. Automatycznie wypełni twoje kontakty.

Nie włącza to synchronizacji, więc będziesz musiał wykonać ten sam proces, co wcześniej, tylko tym razem, gdy eksportujesz z telefonu i importujesz do kontaktów Google.

Alternatywni menedżerowie kontaktów

Po zsynchronizowaniu kontaktów z urządzeniem zalecamy skorzystanie z aplikacji takiej jak komunikator facebookowy na Androida, który automatycznie synchronizuje kontakty i zarządza nimi na wszystkich urządzeniach (wystarczy zainstalować aplikację, a ona zajmie się wszystkim automatycznie).

Co jeśli Google jest zablokowane

Jeśli z jakiegoś powodu Google jest całkowicie zablokowany w Twoim regionie, będziesz potrzebować VPN, aby odblokować witryny, uzyskać dostęp do Google, a następnie wykonać powyższe kroki.

Uwagi

Jeśli korzystasz z Google Keep do zarządzania notatkami i synchronizowania ich w przypadku braku Google Keep. Możesz spróbować Microsoft OneNote lub Evernote. Oba są niezwykle potężnymi aplikacjami do robienia notatek, które synchronizują się z innymi platformami.

Kalendarz

Możesz uzyskać dostęp do Kalendarza Google w trybie online podczas wszelkich trwających spotkań. Microsoft Outlook ma własny kalendarz, podobnie jak wszyscy główni dostawcy usług mobilnych. Jeśli szukasz stałego zamiennika, polecamy Sunrise.

Dzięki powyższym rozwiązaniom będziesz mógł używać swojego urządzenia z Androidem bez konieczności polegania na jakichkolwiek Google Apps.