Jak odblokować BBC iPlayer?

Ludzie z całego świata uwielbiają oglądać treści z BBC, brytyjskiego nadawcy publicznego. Oprócz kilku kanałów telewizyjnych, BBC oferuje również wiele kanałów radiowych i pouczającą stronę internetową. Ale z pewnością ich najpopularniejszą ofertą jest BBC iPlayer, strona internetowa, na której można oglądać programy telewizyjne BBC na żądanie. Z usługi iPlayer można korzystać bezpłatnie i wyświetla ona całą zawartość wyświetlaną na kanałach BBC w ostatnim tygodniu, a także wiele innych pełnych seriali i innych programów.

Niektóre z popularnych programów, które można znaleźć na iPlayerze, to klasyczne science fiction Doctor Who, współczesna przeróbka Sherlocka, relacje sportowe takie jak piłka nożna i olimpiada, show samochodowe Top Gear, dramaty kryminalne, takie jak Silent Witness i Waking the Dead, reality show, takie jak Apprentice UK i wiele wspaniałych filmów przyrodniczych, takich jak Planet Earth, Blue Planet i Life.

Jedynym problemem jest to, że zazwyczaj usługa BBC iPlayer działa tylko wtedy, gdy uzyskujesz dostęp do strony internetowej z Wielkiej Brytanii. Jeśli próbujesz oglądać iPlayera z innego miejsca na świecie, nie będziesz mógł przesyłać strumieniowo filmów. Jednym z rozwiązań tego problemu dla międzynarodowych widzów jest skorzystanie z VPN, aby uzyskać dostęp do witryny iPlayer, fałszując swoją lokalizację, aby wyglądała jak podczas przeglądania z Wielkiej Brytanii. Dzisiaj wyjaśnimy, jak działa ten proces, a następnie przedstawimy nasze typy najlepsze VPN dla BBC iPlayer.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jak BBC iPlayer jest zablokowany w regionie

Zatem w jaki sposób strona BBC iPlayer będzie działać, jeśli uzyskujesz do niej dostęp z Wielkiej Brytanii, ale nie, jeśli masz do niej dostęp z innego miejsca? Odpowiedź pochodzi z procesu zwanego blokowaniem regionu i działa poprzez odczytanie adresu IP. Za każdym razem, gdy podłączysz urządzenie do sieci – niezależnie od tego, czy jest to komputer, telefon, tablet lub inne urządzenie, takie jak konsola do gier – dostawca Internetu przypisuje adres IP. Adres IP to unikatowy ciąg cyfr reprezentujący określone urządzenie i żaden inny. W ten sposób, gdy Twoje urządzenie wyśle ​​żądanie, na przykład w celu załadowania określonej strony internetowej, dane, które są odsyłane z Internetu, mogą zostać wysłane na Twoje urządzenie.

Adres IP przypisany przez dostawcę usług internetowych zawiera informacje o Twojej lokalizacji geograficznej. Wynika to z faktu, że poszczególne zakresy numerów są przypisane do poszczególnych krajów, więc każdy z podobnym adresem IP będzie znajdował się w podobnym obszarze. Gdy odwiedzasz witrynę z zablokowanym regionem, taką jak BBC iPlayer, witryna odczytuje Twój adres IP i określa, w jakim kraju się znajdujesz. W przypadku iPlayera, jeśli witryna widzi, że znajdujesz się w Wielkiej Brytanii, pozwala oglądać filmy. Jeśli jednak adres IP wskazuje, że uzyskujesz dostęp do witryny spoza Wielkiej Brytanii, połączenie zostanie zablokowane i nie będziesz mógł oglądać żadnych filmów.

Rezultatem tego jest to, że jeśli znajdujesz się w Wielkiej Brytanii, kiedy wchodzisz na stronę iPlayer, będziesz mógł oglądać zawartość, ale jeśli jesteś poza Wielką Brytanią, strona będzie mogła odczytać twoje IP, a więc uniemożliwić oglądanie filmów. Dzieje się tak, ponieważ BBC jest finansowany z pieniędzy podatników w Wielkiej Brytanii, więc technicznie jest to usługa, która powinna być dostępna tylko dla osób w Wielkiej Brytanii. Osoby oglądające iPlayera powinny również posiadać licencję telewizyjną, czyli niewielką miesięczną opłatę płaconą przez każdego w Wielkiej Brytanii, który jest właścicielem telewizora, aby sfinansować BBC.

Jak ominąć blokady regionalne za pomocą VPN

Nie są to jednak złe wieści dla międzynarodowych widzów, którzy chcą oglądać BBC iPlayer. Użytkownicy mogą korzystać z VPN, aby ominąć blokady regionalne, takie jak ta używana przez BBC iPlayer, a więc oglądać zawartość z dowolnego miejsca. VPN działa poprzez instalację oprogramowania na twoim urządzeniu (np. Telefonie, komputerze lub tablecie), które szyfruje wszystkie dane przesyłane przez twoje połączenie internetowe. Te zaszyfrowane dane są wysyłane na wybrany serwer, gdzie są deszyfrowane przed wysłaniem do pierwotnego miejsca docelowego. Oznacza to, że Twoje dane są chronione i nie mogą być przeglądane przez osoby postronne, takie jak Twój dostawca usług internetowych lub rząd. Ale drugą zaletą tego jest to, że możesz użyć tej sieci VPN, aby sfałszować swoją lokalizację i ominąć blokady regionu.

Po uruchomieniu oprogramowania VPN możesz wybrać serwer, z którym chcesz się połączyć. Większość dostawców VPN ma listę setek serwerów, z którymi można się połączyć, a serwery te znajdują się na całym świecie. Gdy łączysz się z serwerem w innym kraju – na przykład w Wielkiej Brytanii – cały Twój ruch internetowy jest kierowany przez ten serwer, więc wygląda na to, że ruch pochodzi z tego serwera. Oznacza to, że wydaje się, że przeglądasz z lokalizacji serwera, a nie z rzeczywistej lokalizacji.

Aby ominąć blokady regionalne za pomocą sieci VPN, wystarczy połączyć się z serwerem w kraju, z którego chcesz surfować. W przypadku BBC iPlayer łączyłbyś się z serwerem w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że otrzymasz przypisany adres IP w Wielkiej Brytanii i będzie wyglądał na stronach internetowych tak, jakbyś uzyskiwał do nich dostęp z Wielkiej Brytanii. Gdy odwiedzisz witrynę iPlayer, witryna sprawdzi Twój adres IP i zobaczy adres IP w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu będziesz mógł przesyłać strumieniowo dowolne filmy. Oznacza to, że możesz oglądać BBC iPlayer z dowolnego miejsca za pomocą VPN.

Nasze kryteria wyboru zalecanych sieci VPN

Następnie zalecamy kilka VPN, których możesz użyć, aby uzyskać dostęp do BBC iPlayer. Przy tak wielu dostawcach VPN może być wyzwaniem wiedzieć, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Jeśli chodzi o rekomendowanie dostawcy VPN dla iPlayera, oceniamy na podstawie następujących kluczowych kryteriów:

 1. Działa z iPlayerem. Nie każda sieć VPN działa z iPlayerem. W celu rozwiązania problemu nielegalnego dostępu do witryny BBC iPlayer blokuje teraz połączenia z niektórych sieci VPN. Jednak nadal istnieją sieci VPN, które współpracują z iPlayerem, więc wybraliśmy je do rekomendacji.
 2. Wiele serwerów w Wielkiej Brytanii. Aby oglądać iPlayer, musisz połączyć się z serwerem VPN w Wielkiej Brytanii. Szukamy więc dostawców VPN z serwerami w Wielkiej Brytanii, z którymi możesz się połączyć. Pomaga także mieć dużą liczbę serwerów w innych krajach, dzięki czemu można użyć tej samej metody do obejścia innych blokad regionu.
 3. Szybkie prędkości połączenia. Aby przesyłać strumieniowo treści wideo w wysokiej rozdzielczości, potrzebujesz szybkich połączeń, aby nie przeszkadzały Ci opóźnienia i długie ładowanie.
 4. Obsługa różnych systemów operacyjnych. Możesz użyć subskrypcji VN do ochrony wszystkich różnych urządzeń, takich jak telefon, komputer i tablet. Pomocna jest obsługa tak wielu różnych systemów operacyjnych, jak to możliwe, aby chronić wszystkie urządzenia.
 5. Silne bezpieczeństwo. VPN pozwala nie tylko ominąć blokady regionalne, ale także poprawić bezpieczeństwo w Internecie. Szukamy dostawców VPN, którzy używają silnego 256-bitowego szyfrowania i oferują zasady braku rejestrowania dla najlepszej ochrony.

Jakie są najlepsze VPN do odblokowania BBC iPlayer?

1. ExpressVPN

ExpressVPN jest ulubionym dostawcą VPN dla zaawansowanych użytkowników dzięki połączonym zaletom szybkości, bezpieczeństwa i elastyczności. Oferuje super szybkie połączenia, które idealnie nadają się do strumieniowego przesyłania treści w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu możesz cieszyć się Planet Earth w pięknym, chrupiącym HD. Ponadto ExpressVPN ma silne zabezpieczenia z 256-bitowym szyfrowaniem i polityką braku rejestrowania.

Sieć serwerów jest absolutnie ogromna, oferując sieć ponad 3000 serwerów VPN w 160 lokalizacjach serwerów VPN w 94 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii (UK – Docklands UK – East London UK – Kent UK – London UK – Wembley). Oznacza to, że możesz używać tej usługi do oglądania brytyjskich treści, a serwery zostały przetestowane i stwierdzono, że działają idealnie i spójnie z iPlayerem. Oprogramowanie jest dostępne dla systemów Windows, Mac OS, Android, iOS i Linux, a także do obsługi niektórych konsol do gier, telewizorów smart i modemów.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowanie Netflix USA, iPlayer, Amazon Prime
 • Najszybsze serwery, które przetestowaliśmy
 • Obsługuje WSZYSTKIE urządzenia
 • Surowe zasady braku dzienników dotyczące danych osobowych
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Drogi plan miesięczny.

2) NordVPN

Wreszcie, NordVPN jest najlepszym wyborem dla użytkowników, którzy chcą wyjątkowego bezpieczeństwa w celu zapewnienia maksymalnej ochrony prywatności, a także możliwości obejścia blokad regionu. Funkcje zabezpieczeń obejmują typowe silne 256-bitowe szyfrowanie i brak zasad rejestrowania, których można się spodziewać, ale dodatkowo usługa ma dodatkową specjalną funkcję zabezpieczeń o nazwie podwójne szyfrowanie. Podwójne szyfrowanie oznacza, że ​​gdy dane są szyfrowane i opuszczają urządzenie, są one wysyłane na pierwszy serwer, na którym są ponownie szyfrowane, zanim zostaną wysłane do drugiego serwera w celu odszyfrowania, zanim zostaną wysłane w drodze do pierwotnego miejsca docelowego.

Oznacza to, że masz wyjątkowy poziom bezpieczeństwa i że szyfrowanie jest w zasadzie niemożliwe do złamania. Oprócz tego oferowane prędkości połączeń są wystarczająco szybkie, aby przesyłać strumieniowo wideo w wysokiej rozdzielczości, a sieć serwerów ma ponad 5700 serwerów w ponad 60 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że możesz łatwo używać NordVPN do oglądania iPlayera, ponieważ został przetestowany i potwierdzony, że działa dobrze, a także możesz skorzystać z usługi, aby obejść blokady regionu dla innych stron. Oprogramowanie można zainstalować w systemach Windows, Mac OS, Linux, iOS, Chrome OS, Android i Windows Phone, a ponadto rozszerzenia przeglądarki są dostępne dla przeglądarek Chrome i Firefox.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Bardzo przystępne plany
 • Ponad 5400 serwerów na całym świecie
 • Ochrona przed wyciekiem DNS, przełącznik zabicia
 • Ścisłe zasady zerowego dziennika dotyczące zarówno ruchu, jak i metadanych
 • Polityka gwarancji zwrotu pieniędzy.
Cons

 • Niewiele
 • Aplikacje mogą być nieco kłopotliwe w użyciu.

3) IPVanish

IPVanish jest idealnym dostawcą VPN dla użytkowników, którzy chcą mieć dostęp do możliwie najszybszych połączeń. Jeśli nie chcesz czekać na załadowanie stron internetowych lub filmów, docenisz błyskawiczne prędkości połączenia IPVanish, które są doskonałe zwłaszcza do przesyłania strumieniowego wideo.

Oprócz szybkości usługa ta oferuje dobrą elastyczność dzięki sieci ponad 1300 serwerów w ponad 60 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, co pozwala w łatwy sposób ominąć wszelkiego rodzaju blokady regionalne. Oferowane zabezpieczenia są również doskonałe, z 256-bitowym szyfrowaniem, które zapewnia bezpieczeństwo, i polityką braku rejestrowania w celu ochrony Twojej prywatności. Oprogramowanie jest dostępne dla platform, w tym Windows, Mac OS, Linux i Android, i ma przydatne dodatkowe funkcje, takie jak ochrona przed wyciekiem DNS, okresowa zmiana adresu IP i konfiguracja DNS.

IPVanish został przetestowany i potwierdzony do współpracy z BBC iPlayer, dzięki czemu można go użyć do uzyskania dostępu do wszystkich filmów BBC, które chcesz.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

Wniosek

BBC jest ukochanym dostawcą treści, szczególnie wśród tych, którzy lubią oglądać filmy przyrodnicze, dziwaczne programy science fiction, kryminały i wysokiej jakości reality TV. Ogromna ilość treści BBC jest dostępna do bezpłatnego przesyłania strumieniowego za pośrednictwem witryny BBC iPlayer, jednak ta strona zwykle działa tylko wtedy, gdy uzyskasz do niej dostęp z Wielkiej Brytanii. Jeśli jesteś przeglądarką międzynarodową i chcesz korzystać z witryny iPlayer, potrzebujesz VPN, aby ominąć blokadę regionu, która uniemożliwia widzom spoza Wielkiej Brytanii dostęp do zawartości.

Polecamy trzech najlepszych dostawców VPN, którzy zostali przetestowani i sprawdzili się, że dobrze współpracują z iPlayerem. Ponadto każda zalecana sieć VPN oferuje również doskonałe bezpieczeństwo, łatwe w obsłudze oprogramowanie oraz możliwość obejścia innych blokad regionu, a także BBC.

Z której sieci VPN korzystasz, aby uzyskać dostęp do iPlayera? Czy wypróbowałeś nasze zalecane sieci VPN i jakie były Twoje wrażenia z korzystania z nich? Daj nam znać w komentarzach poniżej!