Jak odblokować giełdy bitcoinów w Chinach w 2019 roku

Dzisiejszy przewodnik pokaże Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać dostęp do giełd Bitcoin w Chinach. Dowiesz się wszystkiego o Wielkiej Zaporze i jak ją ominąć, a także o tym, jak ukryć swoje ślady online za pomocą VPN. Jeszcze lepiej, omówimy trzech najlepszych dostawców VPN, którzy przebili się przez chińską cenzurę kryptowalut.

Chińczycy bardzo przyzwyczaili się obecnie do ograniczeń online. Wielka zapora ogniowa Komunistycznej Partii Chin (KPCh) jest najbardziej inwazyjnym programem cenzury i nadzoru online na świecie i oznacza, że ​​wiele codziennych stron internetowych, takich jak Google, Facebook i Wikipedia, jest niedostępnych w Chinach. Ale do tej pory, podczas gdy reżim komunistyczny ciężko pracował, aby ograniczyć dostęp do informacji, których nie może kontrolować, nie próbował ograniczać dostępu do narzędzia, którego Chińczycy mogą użyć do wzbogacenia się.

Ogólnie rzecz biorąc, zarabianie pieniędzy w Chinach jest w porządku, o ile grasz zgodnie z zasadami CCP, ale wydaje się, że jeśli chodzi o kryptowaluty, granica została przekroczona. Był czas, kiedy Chiny były ogromną wylęgarnią giełd Bitcoin. Te lokalne giełdy zostały ponownie zakazane we wrześniu ubiegłego roku, a wielu przeniosło się za morze do miejsc takich jak Hongkong, Singapur, Tajwan i Japonia, gdzie mogli cieszyć się większą swobodą. Ale teraz CCP zablokował również dostęp do międzynarodowych giełd Bitcoin. To prawdziwy problem dla wielu Chińczyków, którzy mają inwestycje w Bitcoin, którymi muszą zarządzać. W tym artykule dowiesz się, jak uzyskać dostęp do giełd Bitcoin w Chinach za pomocą VPN i polecimy najlepsze VPN do tego.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jak wybrać najlepszą sieć VPN

Znalezienie sieci VPN, która nadal działa w Chinach, może być trudnym zadaniem. Państwowy reżim cenzury próbował w przeszłości blokować VPN, a nowe prawo, które ma wejść w życie w przyszłym miesiącu, całkowicie zakazuje dostępu do nieautoryzowanych VPN w Chinach. Jak skuteczny ten zakaz okaże się w praktyce, dopiero się okaże, ale możesz być pewien, że największe i najlepsze sieci VPN, które nadal działają w Chinach, będą ciężko pracować, aby zapewnić, że tak jest. W chwili pisania tego tekstu nadal istnieje kilku bardzo dobrych dostawców VPN, do których można uzyskać dostęp w Chinach. Jak więc spośród nich wybrać najlepszy do korzystania z dostępu do giełd Bitcoin. Zalecamy, abyś starał się zastosować następujące podstawowe kryteria:

Działa w Chinach – nie trzeba dodawać, że będziesz musiał znaleźć VPN, który będzie działał w Chinach za Wielką Zaporą Sieciową i pomoże Ci ją skalować i uzyskać dostęp do treści, które w innym przypadku byłyby niedostępne w Chinach.
Dobry wybór serwerów w Azji Południowo-Wschodniej – Chiny to ogromne miejsce, ale dla niezawodnego połączenia zawsze najlepiej jest używać serwera jak najbliżej domu. Tak więc VPN z dobrą siecią serwerów w krajach wokół Chin to zdecydowany bonus.
Szybkie i niezawodne połączenia – wymiana bitcoinów to poważny biznes i nie chcesz, aby Twoje połączenie zwalniało lub wypadało w kluczowym stanie transakcji. Dlatego wybór sieci VPN, która ma szybkie i stabilne połączenia, ma kluczowe znaczenie.
Bezpieczne szyfrowanie i niezawodna ochrona prywatności – Korzystanie z VPN w celu obejścia cenzury państwowej w Chinach nie jest biznesem wolnym od ryzyka. Dlatego ważne jest, aby używana przez Ciebie sieć VPN miała silne szyfrowanie i niezawodną politykę prywatności, aby zmniejszyć ryzyko ewentualnych sankcji, które możesz napotkać.

Waht to najlepsze sieci VPN dla giełd Bitcoin w Chinach

Teraz, gdy wiesz, czego szukać w sieci VPN najwyższej klasy, musisz wybrać jedną. Na rynku jest ich wiele, ale ograniczyliśmy się do trzech najlepszych sieci VPN, które odblokowują giełdy Bitcoin w Chinach:

1. ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN jest jedną z najlepszych sieci VPN, która nadal oferuje spójną i niezawodną obsługę chińskim użytkownikom. W chwili pisania tego tekstu witryna ExpressVPN pozostaje dostępna w Chinach, a usługa rzekomo działa tak, jak wszędzie na świecie. Prędkości dla chińskich użytkowników są dobre, ale ExpressVPN szczególnie zaleca łączenie się z ich serwerami w Hongkongu lub Los Angeles, aby uzyskać najszybsze możliwe połączenia. Poza tym mają ponad 3000 serwerów w 94 krajach, w tym także w sąsiednim Tajwanie, Japonii, Makau, Mongolii i Wietnamie.

ExpressVPN to jedna z najbezpieczniejszych sieci VPN z 256-bitowym szyfrowaniem AES wdrażanym standardowo. Ma również ścisłą politykę braku dzienników użytkownika, co oznacza, że ​​ExpressVPN nie rejestruje tego, co robisz online. Ich aplikacje są dostępne dla prawie wszystkich urządzeń, są łatwe w użyciu i dobrze zaprojektowane. Podsumowując, ExpressVPN spełnia wszystkie wymagania chińskich użytkowników Internetu i jest idealny dla tych, którzy nadal chcą mieć dostęp do międzynarodowych giełd Bitcoin.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy
Odblokowuje amerykański serwis Netflix, BBC iPlayer i inne usługi przesyłania strumieniowego
Super szybkie serwery (minimalna utrata prędkości)
Torrentowanie dozwolone
Ścisłe zasady braku logowania
Świetna obsługa klienta za pośrednictwem czatu.

Cons
Plan miesięczny ma wysokie koszty.

2. NordVPN

NordVPN - wybór redaktorów

NordVPN jest obecnie jedną z najbardziej uznanych na rynku nazw VPN na rynku, a niedawna inwestycja oznacza, że ​​po raz kolejny jest jedną z najlepszych. Ma pewne ograniczenia dla chińskich użytkowników, ponieważ ich aplikacja na iOS zdecydowanie nie działa obecnie w Chinach. Ale inne aplikacje są najlepsze, ponieważ ich aplikacja Windows jest najlepsza, ponieważ zawiera określony tryb dla chińskich użytkowników w menu Ustawienia. Możliwe jest również pobranie aplikacji na Androida bezpośrednio z pliku apk. Aby NordVPN działał bez żadnych problemów, musisz włączyć zaciemnione serwery, a wtedy znalezienie działającego serwera nie powinno zająć zbyt dużo czasu.

Jeśli zdecydujesz się na NordVPN, wybierasz VPN, który oferuje szeroką gamę serwerów, a wiele z nich znajduje się w regionie Azji Południowo-Wschodniej, w tym w Hongkongu, Tajwanie i Japonii. Oferują również szyfrowanie na najwyższym poziomie, a będąc zlokalizowanymi na morzu, mają również najlepsze dostępne polityki prywatności. Ich prędkości były problemem w przeszłości, ale późne inwestycje w nowe serwery spowodowały, że problem ten został prawie całkowicie usunięty, a ich szybkie, spójne połączenia sprawiły, że powrócili na szczyt najlepszych list VPN większości ludzi. Być może najlepszy ze wszystkiego jest rozległa sieć serwerów NordVPN, licząca ponad 5500 węzłów w 60 krajach na całym świecie. Z pewnością dla użytkowników międzynarodowych giełd Bitcoin NordVPN pozostaje dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli lubisz zarządzać swoimi inwestycjami w systemie Windows.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy
Serwery zoptymalizowane pod kątem odblokowywania Netflix
Ponad 5400 serwerów na całym świecie
Silne szyfrowanie jest używane we wszystkich połączeniach
Z siedzibą w Panamie
Wsparcie przez czat 24/7.

Cons
Niektóre serwery mogą być zawodne
Przetwarzanie zwrotów może zająć 30 dni.

3. VyprVPN

vyprvpn

VyprVPN to kolejny ważny dostawca VPN, który nadal jest w pełni funkcjonalny w Chinach. Co więcej, oferują chińskim użytkownikom te same szybkie prędkości i niezawodne połączenia, co użytkownicy w innych częściach świata. VyprVPN jest jednym z nielicznych dostawców VPN, który posiada i obsługuje własną sieć serwerów. Mają ponad 700 dostępnych, zlokalizowanych w ponad 70 krajach na całym świecie, w tym w wielu krajach blisko Chin, takich jak Hongkong, Makau, Tajwan i Japonia.

Posiadanie serwerów przez VyprVPN daje im możliwość dostosowywania sprzętu i oprogramowania w celu uzyskania optymalnej szybkości. Oznacza to również, że mogą oferować dodatkowy poziom bezpieczeństwa, ponieważ żadna strona trzecia nie może nigdy uzyskać dostępu do ich serwerów. Połącz to z ich polityką braku logów użytkownika i własnym doskonałym protokołem Chameleon, który wykorzystuje podstawowe 256-bitowe szyfrowanie używane przez większość sieci VPN, a także szyfruje metadane pakietów, co czyni go nierozpoznawalnym podczas głębokiej inspekcji pakietów, z której znana jest Komunistyczna Partia Chin. Nic dziwnego, że VyprVPN jest tak popularny w Chinach lub tak dobry, jeśli chodzi o dostęp do giełd Bitcoin.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Dlaczego Chiny zablokowały dostęp do międzynarodowych giełd Bitcoin?

Zawsze jest trochę trudno odgadnąć Komunistyczną Partię Chin (KPCh), jeśli chodzi o uzasadnienie niektórych rzeczy, które zdecydowali się zablokować w Internecie, ale w przypadku międzynarodowych giełd Bitcoin wydaje się, że istnieje motyw niestabilności oraz możliwość niepokojów społecznych, które są ich podstawową przyczyną. Dla autorytarnego reżimu jednopartyjnego utrzymanie władzy jest zawsze pierwszym priorytetem KPCh, a wiele z tego polega na zapewnieniu, że nie ma przewrotu, który mógłby potencjalnie zagrozić temu.

Ale kryptowaluty to obecnie wielka sprawa w Chinach i było kilka przypadków, w których wzbudzały emocje, których KPCh nie lubi. Popularność Bitcoina w połączeniu ze zmiennością cen wywoływała ogromną ekscytację i groziła złością, gdy cena nieuchronnie spadła. Martwiło to KPCh. Było też kilka głośnych przypadków oszustw związanych z kryptowalutami.

Zaledwie tydzień przed wprowadzeniem zakazu międzynarodowych giełd bitcoinów pojawiły się doniesienia, że ​​założyciel projektu ICO o nazwie ARTS miał kłopoty z rozgniewanymi inwestorami. Mężczyzna o imieniu Jiang Jie był Przymusowo przewieziony do miejskiego biura finansowego w Pekinie przez dużą grupę inwestorów, którzy twierdzili, że dopuścił się oszustwa. Najwyraźniej uruchomił kryptowalutę, której ICO wyceniono na 0,66 juana. Jednak w ciągu dwóch tygodni wartość spadła do zaledwie 0,13 juana, co oznacza, że ​​wielu inwestorów straciło dużo pieniędzy. Wydaje się, że ten incydent i inne podobne zdarzenia przekonały KPCh do działania i powstrzymania dalszych takich przypadków publicznego nieposłuszeństwa.

W jaki sposób Chiny zablokowały dostęp do międzynarodowych giełd Bitcoin?

Według raportu Financial News, chińskiego serwisu informacyjnego z bezpośrednimi linkami do państwowego Ludowego Banku Chin (PBOC), uzasadnienie przejścia do blokowania dostępu do międzynarodowych giełd Bitcoin było dość proste. W raporcie, który można postrzegać jako nadchodzący bezpośrednio od rzecznika KPCh, powiedział, że

„Aby zapobiec ryzyku finansowemu, Chiny zintensyfikują środki mające na celu usunięcie wszelkich platform lądowych i morskich związanych z handlem walutami wirtualnymi lub ICO”.

W tym celu dostęp do wszystkich tych giełd nie jest już możliwy na zwykłym urządzeniu podłączonym do chińskiego Internetu. Wszystkie takie strony są blokowane, a co więcej, wydaje się, że CCP chce, abyś zapomniał, że takie strony kiedykolwiek istniały. Reklamy kryptowalut zostały usunięte z największej chińskiej wyszukiwarki Baidu oraz z popularnego serwisu społecznościowego Weibo. Jest całkiem prawdopodobne, że słowa kluczowe będą również blokowane w takich witrynach.

Jak obejść zakaz wymiany Bitcoin – VPN

Dla wielu chińskich handlowców kryptowalut, zakaz krajowych giełd Bitcoin we wrześniu ubiegłego roku oznaczał, że od jakiegoś czasu używają VPN do prowadzenia swojej działalności. Jeden z chińskich handlowców kryptowalut, Donald Zhao, obecnie mieszkający w Tokio, wyjaśnił South China Morning Post: „Często ludzie używają VPN [virtual private networks] do handlu kryptowalutami, ponieważ wiele platform wymiany zostało przeniesionych. ” Sieci VPN są używane przez bardzo wiele osób w Chinach do obejścia surowej cenzury online w kraju, ale dla wielu potrzeba będzie teraz bardziej paląca.

Ale łącząc VPN z serwerem poza Chinami, ci chińscy handlowcy Bitcoinami nie będą mieli problemu z uzyskaniem dostępu do wybranej przez siebie wymiany Bitcoin. Co więcej, mogą prowadzić swoje interesy, wiedząc, że są o wiele bardziej bezpieczni, niż byliby w innym przypadku. Chiński aparat nadzoru państwowego nie będzie w stanie zobaczyć, co robią, ani powstrzymać tego, czego się nie zgadza.

Skontaktuj się z nami

Czy korzystałeś z którejś z sieci VPN zalecanych w tym artykule, aby uzyskać dostęp do międzynarodowych giełd Bitcoin z Chin? Jakie było dla ciebie doświadczenie? Czy miałeś problemy z uruchomieniem wybranej sieci VPN za wielką zaporą ogniową? Jakieś rady lub wskazówki dla innych, którzy próbują zrobić to samo? Zawsze oczekujemy opinii od wszystkich naszych czytelników, więc prosimy o pozostawienie swoich przemyśleń w polu komentarza poniżej.