Jak odblokować komputer Mac za pomocą czytnika linii papilarnych z systemem Android

Udostępnij teraz w social media:

Odblokowywanie odcisków palców jest rzeczą od dawna. Komputery PC są wyposażone w czytniki linii papilarnych, które mogą odblokować pulpit, a te czytniki linii papilarnych istniały na długo przed wprowadzeniem przez Apple Touch ID lub Androida obsługi czujnika odcisków palców. Pominięto tylko komputery Mac. Apple nigdy nie dodał czytnika linii papilarnych do swoich komputerów Mac, mimo że wiele laptopów je ma. Apple nawet nie dodał FaceID do swoich Macbooków, podczas gdy Windows ma Windows Hello. Jeśli używasz komputera Mac i masz telefon z Androidem, DroidID to bezpłatna aplikacja na Androida, którą powinieneś sprawdzić. Umożliwia odblokowanie komputera Mac za pomocą czytnika linii papilarnych z systemem Android.

Wymagania

Ta aplikacja ma pewne ograniczenia systemowe. Aby z niego korzystać, musisz zainstalować klienta Mac (również darmowego), a Twój telefon z Androidem musi oczywiście mieć czujnik odcisków palców. Dodatkowo potrzebujesz;

Komputer Mac z systemem El Capitan (macOS 10.12) lub nowszym.
Breloki włączone na Twoim Macu
Telefon Samsung z systemem Android 6 lub dowolny inny telefon z systemem Android 7 lub nowszym, pod warunkiem, że oba mają czujnik odcisków palców.
Co najmniej jeden odcisk palca skonfigurowany na telefonie z Androidem w obszarze Ustawienia> Bezpieczeństwo i lokalizacja

Odblokuj komputer Mac z czytnikiem linii papilarnych Android

Na telefonie z Androidem zainstaluj DroidID. Na komputerze Mac pobierz i zainstaluj Klient DroidID na mac. Uruchom klienta na komputerze Mac i otwórz DroidID w telefonie. Po pierwszym uruchomieniu aplikacji otrzymasz kod.

Wprowadź go na komputerze Mac w kliencie aplikacji i podaj hasło potrzebne do odblokowania komputera Mac.

  Ustaw zegar, aby uśpić urządzenie i wyłączyć muzykę [Android]

Po tym klient Mac uruchomi się ponownie i może poprosić o dostęp do pęków kluczy. Jeśli tak, pozwól mu na dostęp, którego potrzebuje. To wszystko, co musisz zrobić, aby skonfigurować aplikację.

DroidID działa, gdy system blokuje się automatycznie, np. Gdy system przechodzi w stan uśpienia. Jeśli zablokujesz go za pomocą paska menu Apple, DroidID nie będzie mógł odblokować twojego Maca. Podobnie, gdy po raz pierwszy uruchomisz system, DroidID nie będzie w stanie go odblokować. Jest to zgodne z tym, jak działa odblokowywanie odcisków palców zarówno w systemie iOS, jak i Android. Jeśli telefon uruchomi się ponownie lub włączy się, odcisk palca nie może go odblokować. Aby odblokować urządzenie, musisz wprowadzić hasło lub hasło. Ta sama zasada dotyczy komputera Mac. Jeśli zrestartujesz lub uruchomisz komputer, musisz wprowadzić hasło.

  Nowe funkcje w Firefoksie 31 dla komputerów stacjonarnych i Androida

DroidID nie przechowuje hasła twojego Maca. Pozostaje w systemie wewnątrz pęku kluczy, więc nie musisz się martwić, że aplikacja go ukradnie. W dowolnym momencie możesz odłączyć komputer Mac lub telefon z systemem Android od odpowiednich aplikacji.

x