Jak odblokować odblokowanie OEM na Samsung Galaxy S8 / S9 / Note 8

Udostępnij teraz w social media:

Odblokowanie bootloadera na telefonach z Androidem stało się łatwe od czasu Androida 5.0. Aplikacja Ustawienia ma opcję w ustawieniach programisty, która pozwala odblokować ją jednym dotknięciem. Dotyczy to prawie wszystkich telefonów z systemem Android. Modele Samsung Galaxy S8 / S9 / Not 8 nie różnią się od siebie, ale jest pewien haczyk; po zarejestrowaniu urządzenia musisz odczekać 7 dni, aby móc odblokować bootloader. Zakładając, że kupiłeś jedno z tych urządzeń i nie chcesz czekać tygodnia, aby odblokować ładowarkę, jest mała sztuczka zgłoszona przez programistów XDA które mogą od razu odblokować OEM Unlock na Samsung S8 / S9 / Note 8.

  Jak napisać program Apple II BASIC w przeglądarce internetowej

Odblokowanie OEM na Samsung Galaxy S8 / S9 / Note 8

Aby odblokować OEM Unlock w telefonie Samsung Galaxy S8 / S9 / Note 8 bez konieczności czekania przez cały tydzień, musisz zmienić sposób ustawiania czasu na urządzeniu i otrzymywania aktualizacji. Upewnij się, że masz już skonfigurowane konta Samsung i Google na swoim urządzeniu.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Zarządzania ogólnego. Tutaj poszukaj daty i godziny i dotknij go. Wyłącz Automatyczną datę i godzinę i dotknij opcji Ustaw datę, która stanie się widoczna, gdy to zrobisz.

Tutaj ustaw datę na dzień z poprzedniego miesiąca. Upewnij się, że data ma co najmniej ponad tydzień.

Wróć do głównego ekranu aplikacji Ustawienia. Musisz teraz włączyć opcje programisty. Stuknij opcję Informacje o telefonie i znajdź numer kompilacji swojego urządzenia. Stuknij siedem razy, aby włączyć opcje programistyczne. Ponownie wróć do głównego ekranu aplikacji Ustawienia i tym razem dotknij Opcje programisty.

  Jak uzyskać dostęp do zaawansowanych ustawień zintegrowanej kamery internetowej w systemie Windows 10

Na ekranie Opcje programisty wyłącz opcję „Automatyczna aktualizacja systemu”.

Ponownie wróć do głównego ekranu aplikacji Ustawienia, znajdź i dotknij Aktualizacja oprogramowania. Wyłącz opcję Pobieraj aktualizacje automatycznie i dotknij opcji Pobierz aktualizacje ręcznie. Może to spowodować błąd, ale należy się tego spodziewać, ponieważ data jest nieprawidłowa. Nie martw się o to i uruchom ponownie telefon.

Po ponownym uruchomieniu telefonu otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do opcji programisty. Przycisk odblokowania OEM powinien być teraz aktywny.

Może się to wydawać irytującym ograniczeniem, ale możliwe, że Samsung dodał to jako środek bezpieczeństwa. Jeśli Twój nowy telefon jest zablokowany i skradziony, odblokowany program ładujący ułatwia uzyskanie dostępu do telefonu i wyczyszczenie go. Może również zapobiegać wprowadzaniu przez użytkowników jakichkolwiek drastycznych zmian w urządzeniu, gdy tylko je otrzymają.

  Jak przekształcić Ubuntu w wersję toczącą się

x