Jak odblokować prezentacje programu PowerPoint tylko do odczytu

Jeśli chcesz mieć nieograniczone prawa redakcyjne do prezentacji programu PowerPoint tylko do odczytu, musisz ją odblokować. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz ją otworzyć za pomocą kilku prostych kliknięć. Oto jak.

Odblokuj prezentację tylko do odczytu

Istnieją dwa sposoby sprawdzenia, czy prezentacja jest plikiem tylko do odczytu. Pierwsza dotyczy sytuacji, gdy po tytule prezentacji zobaczysz słowa „Tylko do odczytu”. Po drugie, widzisz żółty pasek komunikatów u góry prezentacji z komunikatem informującym, że dokument ma ograniczony dostęp.

Obok komunikatu na żółtym banerze będzie przycisk z napisem „Mimo to edytuj”. Kliknij ten przycisk, aby odblokować PowerPoint.

Żółty pasek powinien zniknąć wraz z tekstem „Tylko do odczytu”, który pojawił się po tytule prezentacji. Twój PowerPoint będzie teraz dostępny do edycji.

tytuł prezentacji

Jak to się mówi, istnieje więcej niż jeden sposób gotowania jajka. To samo dotyczy odblokowywania prezentacji. Chociaż ta metoda obejmuje kilka dodatkowych kroków, nie bylibyśmy prawdziwymi maniakami, gdybyśmy nie pokazali ci, jak to zrobić.

Najpierw otwórz prezentację tylko do odczytu i wybierz kartę „Plik”.

Wybierz kartę Plik

Zostaniesz przeniesiony do menu „Informacje”. Tutaj zobaczysz, że opcja „Chroń prezentację” jest zaznaczona na żółto, a obok niej jest wyświetlany komunikat – prezentacja została oznaczona jako ostateczna, aby zniechęcić do jakiejkolwiek edycji. Śmiało i wybierz „Chroń prezentację”.

chronić prezentację

Z podmenu wybierz „Oznacz jako wersję ostateczną”. Kliknięcie tego spowoduje cofnięcie blokady.

Oznacz jako ostateczne

Zobaczysz teraz, że żółty baner i towarzyszący mu komunikat obok opcji „Chroń prezentację” znikają. Tekst „Tylko do odczytu” obok tytułu prezentacji również zniknie.

odblokowana prezentacja

Po co tworzyć PowerPoint tylko do odczytu?

Prezentacja może zostać zablokowana z kilku ważnych powodów. Na początek ludzie używają go głównie do zniechęcania do edycji; po prostu ostrzegają odbiorców, że prezentacja, którą otrzymali, jest ostateczną wersją dostarczoną przez oryginalnego autora. Stan „tylko do odczytu” może również zapobiegać przypadkowym zmianom spowodowanym błędem ludzkim.

Tworzenie prezentacji tylko do odczytu jest bardziej uprzejme niż proszenie ludzi, aby jej nie edytowali, niż jest to faktyczny środek ochronny dla twoich treści. Jednak podjęcie dodatkowych kroków, aby ludzie wiedzieli, że nie chcesz, aby Twoje treści były edytowane, to dobra rzecz.

Jak uczynić PowerPoint tylko do odczytu

Teraz, gdy wiemy, jak odblokować prezentację PowerPoint i dlaczego prawdopodobnie została ona zablokowana w pierwszej kolejności, oto jak ponownie włączyć tylko do odczytu.

Otwórz prezentację, którą chcesz ustawić jako tylko do odczytu, i wybierz kartę „Plik”.

Karta Plik

Pojawi się wtedy menu „Informacje”. Wybierz „Chroń prezentację”, aby otworzyć menu rozwijane. Kliknij „Oznacz jako ostateczne”.

chronić prezentację

Pojawi się okno dialogowe z informacją, że prezentacja zostanie oznaczona jako ostateczna i zapisana. Kliknij OK.”

Ostrzeżenie Microsoft

Teraz, kiedy wyślesz prezentację, wyświetli się pasek komunikatu „Oznaczono jako ostateczną”, ostrzegając odbiorców, że prezentacja jest tylko do odczytu.

x