Jak odblokować SIM Samsung Galaxy S8 / S8 +

Udostępnij teraz w social media:

Samsung Galaxy S8 i S8 + wypuścił na światową popularność i już pod wieloma względami przejął kanały informacyjne ludzi. Od ludzi o silnych opiniach na temat wirtualnego asystenta Bixby po jego raczej unikalny współczynnik proporcji ekranu. Istnieje tak ogromny popyt, że ludzie kupują telefony z blokadą operatora tylko po to, aby móc wypróbować urządzenie z pierwszej ręki. Jednak stanowi to wyzwanie dla długoterminowych użytkowników. Nie mogą używać S8 / S8 + z żadnym dostawcą komórkowym innym niż ten, do którego urządzenie jest zablokowane. Jeśli dokładnie wykonasz te kroki, będziesz mógł odblokować kartę SIM Samsung Galaxy S8 lub S8 + i używać go z dowolnym dostawcą usług komórkowych na całym świecie.

Ten przewodnik zakłada, że ​​nadal masz działającą kartę SIM od operatora, w przeciwnym razie musisz uzyskać działającą oryginalną kartę SIM operatora, aby to zadziałało (musisz skontaktować się z operatorem, korzystając z jego usługi).

Znajdź swój numer IMEI

Numer IMEI to pierwszy i najważniejszy krok w procesie. Numer IMEI będzie w widocznym miejscu w dokumentach dołączonych do pudełka, w którym został wysłany telefon Samsung Galaxy S8 / S8 +. Jeśli jednak kupiłeś urządzenie używane / używane, ryzykujesz, że nie będziesz mieć pudełka lub będziesz mieć taki z brakującym lub niepasującym numerem IMEI. Aby temu przeciwdziałać, sprawdzamy sam telefon.

Aby to zrobić, przejdź do Dialpad i wybierz * # 06 #, a automatycznie uruchomi się ekran z Twoimi numerami IMEI oraz numerem seryjnym (na wypadek, gdybyś z jakiegoś powodu chciał skontaktować się z firmą Samsung w sprawie telefonu).

Ponieważ nie możesz skopiować tych liczb, tak jak w przypadku dowolnego tekstu na urządzeniu, możesz zrobić zrzut ekranu (zasilanie + zmniejszanie głośności) lub fizycznie go zapisać.

Krok 2: Skontaktuj się z przewoźnikiem

Można by pomyśleć, że faktyczne odblokowanie wymagałoby pewnych umiejętności hakerskich, ale tak nie jest. Jest to tak proste, jak wykonanie połączenia telefonicznego z operatorem, z którym Twoje urządzenie jest obecnie zablokowane. Numer obsługi klienta będzie na wyciągu miesięcznym lub możesz to sprawdzić na ich stronie internetowej. Większość dostawców pozostawia nawet swój numer w kontaktach pod [Provider Name] Linia pomocy. Skontaktuj się z obsługą klienta dostawcy usług i poproś o podanie „kodu odblokowującego przewoźnika”.

  Jak wyświetlić listę urządzeń komputera w terminalu Linux

Przedstawiciel zada serię pytań, aby sprawdzić, czy rzeczywiście jesteś prawowitym właścicielem danego urządzenia (w zależności od dostawcy). Następnie poproszą również o numer IMEI. Numer IMEI jest wymagany, ponieważ kod odblokowujący będzie działał tylko na Twoim urządzeniu i jest generowany matematycznie. Ten proces jest czasochłonny, a odpowiedź może zająć do 5 dni roboczych. Jeśli potrwa to dłużej, skontaktuj się z nimi ponownie, aby uzyskać aktualizację kodu odblokowującego.

Kod zazwyczaj jest wysyłany pocztą elektroniczną, chyba że poprosisz o inny nośnik. Jeśli zgubisz wiadomość e-mail, możesz ponownie poprosić o kod.

Krok 3: Odblokowanie telefonu Samsung Galaxy S8 / S8 +

Na tym etapie nie trzeba wyłączać telefonu, ale jeśli tak jest, rozsądnie jest. Po wyłączeniu możesz wysunąć tacę SIM za pomocą szpilki znajdującej się w pudełku (lub jakakolwiek igła zrobi) i wymienić kartę SIM operatora na nową kartę SIM od innego operatora.

  Jak naprawić konwerter VLC bez błędu audio

Włącz urządzenie, a poinformuje Cię, że urządzenie jest zablokowane przez nośnik i że należy podać kod odblokowujący. W tym miejscu należy wpisać kod od starego dostawcy usług. Odblokowanie urządzenia zajmie kilka minut. Może nawet zostać ponownie uruchomiony (w zależności od operatora), ale pod koniec tego procesu będziesz mieć w pełni odblokowanego Samsunga Galaxy S8 / S8 +. Możesz go używać dokładnie w taki sam sposób, jak urządzenia odblokowanego fabrycznie i wyłączać kartę SIM tyle razy, ile chcesz. Możesz nawet użyć oryginalnej karty SIM i nie zostanie ona automatycznie zablokowana.

x