Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 obsługuje odblokowywanie pulpitu poprzez skanowanie odcisku palca. Musisz jednak mieć zainstalowany czytnik linii papilarnych i jest to dedykowany sprzęt. Niektóre laptopy są wyposażone w skaner linii papilarnych, ale większość nie. Możesz kupić skaner linii papilarnych i podłączyć go do komputera stacjonarnego lub laptopa. Jeśli masz urządzenie z systemem Android ze skanerem linii papilarnych, możesz go użyć do odblokowania systemu Windows 10. Oczywiście będziesz potrzebować do tego aplikacji innych firm, ponieważ coś musi połączyć Twój telefon z systemem Windows 10.

Odblokuj system Windows 10 za pomocą skanera linii papilarnych

Aby odblokować system Windows 10 za pomocą skanera linii papilarnych na telefonie z Androidem, upewnij się, że skonfigurowałeś odblokowywanie odcisków palców na urządzeniu z Androidem. Następnie musisz zainstalować następujące dwie aplikacje;

Zarówno telefon z systemem Android, jak i system Windows 10 muszą znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi.

Windows 10

Na pulpicie wystarczy zainstalować aplikację, a następnie zablokować pulpit. Upewnij się, że jesteś na ekranie blokady, a nie na pulpicie, ponieważ będziesz musiał podłączyć pulpit do aplikacji na Androida i nie połączy się, dopóki pulpit nie zostanie zablokowany.

Telefon z systemem Android

Na telefonie z Androidem zainstaluj aplikację i dotknij ikony hamburgera w prawym górnym rogu. Z szuflady nawigacji wybierz opcję Skanuj, a aplikacja znajdzie Twój pulpit.

Sprawdź -   Dlaczego system Windows 10 mówi, że Twoja sieć Wi-Fi „nie jest bezpieczna”

Gdy aplikacja znajdzie Twój pulpit, nadaj mu nazwę. Następnie musisz połączyć konto, którego używasz w systemie Windows 10, z telefonem. W systemie Windows 10 używasz konta lokalnego lub konta rzeczywistego Microsoft.

Jeśli korzystasz z konta lokalnego, wprowadź nazwę widoczną na ekranie blokady, a następnie wprowadź ustawione dla niego hasło. Jeśli używasz kodu PIN, nadal musisz wprowadzić hasło do swojego konta lokalnego.

Jeśli korzystasz z konta Microsoft Live, wprowadź identyfikator e-mail, którego używasz, oraz skojarzone z nim hasło. Użyj hasła, nawet jeśli masz ustawiony kod PIN.

Po dodaniu konta pamiętaj, aby je dotknąć, aby ustawić je jako konto domyślne. Stuknij w obszar wskazany na zrzucie ekranu poniżej, aby ustawić domyślne konto.

Sprawdź -   Jak przeprowadzić wideokonferencję w Skypie, do której każdy może dołączyć

To wszystko, co musisz zrobić.

Aby odblokować pulpit, otwórz aplikację Remote Fingerprint Unlock i wybierz Odblokuj z szuflady nawigacji. Przyłóż palec do skanera linii papilarnych, aby odblokować pulpit.

Ta aplikacja była opracowany przez członka XDA Andrew-X. Zawiera reklamy, ale można je usunąć, kupując wersję Pro. Wersja pro umożliwia także dodawanie wielu kont i komputerów.

Do odblokowania systemu Windows 10 można również użyć urządzeń do noszenia, pod warunkiem że masz aplikację, która może skonfigurować urządzenie jako podłączone urządzenie w systemie Windows 10.