01/18/2022

Jak odblokować wymiany bitcoinów w Chinach w 2019 roku

Udostępnij teraz w social media:

Dzisiejszy przewodnik pokaże Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać dostęp do giełd Bitcoin w Chinach. Dowiesz się wszystkiego o Wielkiej zaporze i o tym, jak ją ominąć, a także o tym, jak pokryć swoje ślady w sieci VPN. Co więcej, omówimy 3 najlepszych dostawców VPN, którym udało się przebić chińską cenzurę kryptowalut.

Chińczycy przyzwyczaili się obecnie do ograniczeń internetowych. Wielka zapora ogniowa Komunistycznej Partii Chin (KPCh) to najbardziej inwazyjne programy cenzury i nadzoru online na świecie i oznacza, że ​​wiele codziennych stron internetowych, takich jak Google, Facebook i Wikipedia, jest niedostępnych w Chinach. Ale do tej pory, podczas gdy reżim komunistyczny ciężko pracował, aby ograniczyć dostęp do informacji, których nie mogą kontrolować, nie próbowali ograniczać dostępu do narzędzia, którego Chińczycy mogliby się wzbogacić.

Ogólnie rzecz biorąc, zarabianie pieniędzy w Chinach jest w porządku, o ile grasz zgodnie z zasadami KPCh, ale wydaje się, że jeśli chodzi o kryptowaluty, linia została przekroczona. Był czas, kiedy Chiny były ogromnym siedliskiem giełd Bitcoin. Te lokalne wymiany zostały zakazane we wrześniu ubiegłego roku, a wielu przenosi się za granicę do miejsc takich jak Hongkong, Singapur, Tajwan i Japonia, gdzie mogą cieszyć się większą swobodą. Ale teraz KPCh zablokowała również dostęp do międzynarodowych giełd Bitcoin. To prawdziwy problem dla wielu Chińczyków, którzy muszą zarządzać inwestycjami Bitcoin. W tym artykule dowiesz się, jak uzyskać dostęp do wymiany bitcoinów w Chinach za pomocą VPN i zalecimy najlepsze VPN do tego.

Jak wybrać najlepszą VPN

Znalezienie sieci VPN, która nadal działa w Chinach, może być trudnym przedsięwzięciem. Państwowy reżim cenzury próbował w przeszłości zablokować VPN, a nowe prawo, które ma wejść w życie w przyszłym miesiącu, całkowicie zakazuje dostępu do nieautoryzowanych VPN w Chinach. Jak skuteczny okaże się ten zakaz w praktyce, dopiero się okaże, ale możesz być pewien, że największe i najlepsze sieci VPN, które nadal działają w Chinach, będą ciężko pracować, aby zapewnić, że tak będzie nadal. W chwili pisania tego tekstu nadal istnieje kilku bardzo dobrych dostawców VPN, do których można uzyskać dostęp w Chinach. A zatem z tych, w jaki sposób wybrać najlepszy, aby uzyskać dostęp do giełd Bitcoin. Zalecamy, aby zastosować następujące podstawowe kryteria:

 1. Działa w Chinach – Nie trzeba dodawać, że musisz znaleźć VPN, który może działać w Chinach za Wielką Zaporą ogniową i pomóc skalować ją i uzyskiwać dostęp do treści, które w innym przypadku byłyby niedostępne w Chinach.
 2. Dobry wybór serwerów w Azji Południowo-Wschodniej – Chiny to ogromne miejsce, ale dla niezawodnego połączenia zawsze najlepiej jest używać serwera jak najbliżej domu. Tak więc VPN z dobrą siecią serwerów w krajach wokół Chin stanowią wyraźny bonus.
 3. Szybkie i niezawodne połączenia – Wymiana bitcoinów to poważna sprawa i nie chcesz, aby twoje połączenie spowalniało lub odpadało w kluczowym stanie w transakcji. Dlatego wybór sieci VPN, która ma szybkie i stabilne połączenia, jest niezbędny.
 4. Bezpieczne szyfrowanie i niezawodne zabezpieczenia prywatności – Korzystanie z VPN w celu obejścia cenzury państwowej w Chinach nie jest przedsięwzięciem pozbawionym ryzyka. Dlatego ważne jest, aby VPN, którego używasz, miał silne szyfrowanie i niezawodne polityki prywatności, aby zmniejszyć ryzyko ewentualnych sankcji, jakie możesz spotkać.
Sprawdź -   Jak przesyłać strumieniowo darmową muzykę z Amazon Prime

Waht to najlepsze sieci VPN do wymiany bitcoinów w Chinach

Teraz, gdy wiesz, czego szukać w VPN najwyższej klasy, musisz wybrać jedną. Na rynku jest ich wiele, ale zawęziliśmy całą ofertę do trzech najlepszych sieci VPN, które odblokowały wymianę Bitcoinów w Chinach:

1. ExpressVPN

ExpressVPN jest jedną z najlepszych sieci VPN, która wciąż oferuje spójną, niezawodną usługę chińskim użytkownikom. W chwili pisania tego tekstu strona ExpressVPN pozostaje dostępna w Chinach, a usługa rzekomo działa tak, jak działa na całym świecie. Prędkości dla chińskich użytkowników są dobre, ale ExpressVPN szczególnie zaleca łączenie się z serwerami w Hongkongu w Los Angeles w celu uzyskania najszybszych możliwych połączeń. Poza tym mają ponad 3000 serwerów w 94 krajach, w tym także w sąsiednim Tajwanie, Japonii, Makau, Mongolii i Wietnamie.

ExpressVPN to jedna z najbezpieczniejszych sieci VPN z 256-bitowym szyfrowaniem AES wdrażanym standardowo. Ma również ścisłe zasady dotyczące braku dzienników użytkowników, co oznacza, że ​​ExpressVPN nie rejestruje tego, co robisz online. Ich aplikacje są dostępne dla prawie wszystkich urządzeń, są łatwe w użyciu i dobrze zaprojektowane. Podsumowując, ExpressVPN zaznacza wszystkie pola dla chińskich użytkowników Internetu i jest idealny dla tych, którzy nadal chcą mieć dostęp do międzynarodowych giełd Bitcoin.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy
 • Odblokowuje US Netflix, BBC iPlayer i inne usługi przesyłania strumieniowego
 • Superszybkie serwery (minimalna utrata prędkości)
 • Torrentowanie dozwolone
 • Ścisłe zasady braku logowania
 • Świetna obsługa klienta przez czat.
Cons
 • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

2. NordVPN

NordVPN jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych nazw VPN na rynku, a niedawna inwestycja oznacza, że ​​jest ona również jedną z najlepszych. Ma pewne ograniczenia dla chińskich użytkowników, ponieważ ich aplikacja na iOS zdecydowanie nie działa obecnie w Chinach. Ale inne aplikacje są najlepsze w swojej aplikacji Windows, ponieważ zawiera specjalny tryb dla chińskich użytkowników w menu Ustawienia. Możliwe jest również pobranie aplikacji na Androida bezpośrednio z pliku apk. Aby NordVPN działał bez żadnych problemów, musisz włączyć serwery zaciemnione, a wtedy znalezienie serwera, który działa, nie powinno zająć zbyt długo.

Jeśli zdecydujesz się na NordVPN, wybierasz VPN, który oferuje szeroką gamę serwerów z wieloma w regionie Azji Południowo-Wschodniej, w tym w Hongkongu, Tajwanie i Japonii. Oferują również szyfrowanie na najwyższym poziomie, a ponieważ są oparte na platformie offshore, mają również najlepszą politykę prywatności. Ich prędkości były problemem w przeszłości, ale przy późnych inwestycjach w nowe serwery problem ten prawie zniknął, a ich szybkie, spójne połączenia sprawiły, że zostali katapultowani z powrotem na szczyt najlepszych list VPN dla większości ludzi. Być może najlepszym ze wszystkich jest rozległa sieć serwerów NordVPN, licząca ponad 5500 węzłów w 60 krajach na całym świecie. Z pewnością dla użytkowników międzynarodowych giełd bitcoinowych NordVPN pozostaje dobrym wyborem, szczególnie jeśli lubisz zarządzać swoimi inwestycjami w systemie Windows.

Sprawdź -   Wszystko, co musisz wiedzieć o nowej myszy i kursorze gładzika iPada

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy
 • Serwery zoptymalizowane do odblokowywania Netflix
 • Ponad 5400 serwerów na całym świecie
 • Silne szyfrowanie jest stosowane na wszystkich połączeniach
 • Z siedzibą w Panamie
 • Wsparcie czatu 24/7.
Cons
 • Niektóre serwery mogą być zawodne
 • Przetwarzanie zwrotów może potrwać 30 dni.

3. VyprVPN

VyprVPN jest kolejnym znanym dostawcą VPN, który nadal jest w pełni funkcjonalny w Chinach. Ponadto oferują chińskim użytkownikom takie same szybkie prędkości i niezawodne połączenia, jak użytkownikom z innych części świata. VyprVPN jest jednym z niewielu dostawców VPN, który jest właścicielem i zarządza własną siecią serwerów. Dostępnych jest ponad 700, zlokalizowanych w ponad 70 krajach na całym świecie, w tym w wielu krajach zbliżonych do Chin, takich jak Hongkong, Makau, Tajwan i Japonia.

Własność VyprVPN ich serwerów daje im możliwość dostosowania sprzętu i oprogramowania w celu uzyskania optymalnej prędkości. Oznacza to również, że mogą zaoferować dodatkowy poziom bezpieczeństwa, ponieważ żadna strona trzecia nigdy nie może uzyskać dostępu do swoich serwerów. Połącz to z polityką braku dzienników użytkowników i własnym doskonałym protokołem Chameleon, który wykorzystuje podstawowe 256-bitowe szyfrowanie, z którego korzysta większość VPN, a także szyfruje metadane pakietów, co uniemożliwia rozpoznanie głębokiej inspekcji pakietów, z której znana jest Chińska Partia Komunistyczna i nic dziwnego, że VyprVPN jest tak popularny w Chinach lub tak dobry zakład na dostęp do giełd Bitcoin.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Dlaczego Chiny zablokowały dostęp do międzynarodowych giełd bitcoinów?

Zawsze jest trochę trudno odgadnąć Komunistyczną Partię Chin (KPCh), jeśli chodzi o uzasadnienie niektórych rzeczy, które zdecydowali się zablokować online, ale w przypadku międzynarodowych wymian Bitcoin wydaje się, że istnieje motyw niestabilności i potencjał niepokojów społecznych, który jest główną przyczyną. W przypadku autorytarnego reżimu jednopartyjnego utrzymanie kontroli nad władzą jest zawsze pierwszym priorytetem KPCh, a większość z nich polega na zapewnieniu, że nie dojdzie do wstrząsu, który mógłby potencjalnie zagrozić temu.

Ale kryptowaluty są w tej chwili wielką sprawą w Chinach i było kilka przypadków, w których wzbudzały emocje, których KPCh nie lubi widzieć. Popularność Bitcoina w połączeniu ze zmiennością cen powodowała ogromne emocje i ryzykowała gniew, gdy cena nieuchronnie spadła. Martwiło to KPCh. Było też kilka głośnych przypadków oszustw związanych z kryptowalutami.

Sprawdź -   Jak zmienić kolor tekstu dla znaków w Minecraft (kody kolorów)

Zaledwie tydzień przed wprowadzeniem zakazu międzynarodowych wymian bitcoinów pojawiły się doniesienia, że ​​założyciel projektu ICO o nazwie ARTS miał kłopoty z rozgniewanymi inwestorami. Ten człowiek, o imieniu Jiang Jie, był przymusowo zabrany do miejskiego biura finansowego w Pekinie przez dużą grupę inwestorów, którzy twierdzili, że jest winny oszustwa. Najwyraźniej uruchomił kryptowalutę, której wartość ICO wynosiła 0,66 juana. Ale w ciągu dwóch tygodni wartość spadła do zaledwie 0,13 juana, co oznacza, że ​​wielu inwestorów straciło dużo pieniędzy. Ten incydent i inne podobne, jak się zdaje, przekonały KPCh do działania i powstrzymania dalszych takich przypadków nieposłuszeństwa publicznego.

W jaki sposób Chiny zablokowały dostęp do międzynarodowych giełd bitcoinów?

Według raportu w Financial News, chińskiego punktu informacyjnego z bezpośrednimi linkami do państwowego Ludowego Banku Chin (PBOC), uzasadnienie przejścia na blokowanie dostępu do międzynarodowych giełd Bitcoin było dość proste. W raporcie, który można uznać za nadchodzący bezpośrednio od rzecznika CCP, powiedział tak

„Aby zapobiec ryzyku finansowemu, Chiny zintensyfikują działania mające na celu usunięcie wszelkich platform lądowych lub morskich związanych z obrotem walutami wirtualnymi lub ICO.”

W tym celu dostęp do wszystkich tych giełd nie jest już możliwy na zwykłym urządzeniu podłączonym do chińskiego Internetu. Wszystkie takie strony są blokowane, a ponadto CCP wydaje się chcieć, abyś zapomniał, że takie strony kiedykolwiek istniały. Reklamy kryptowalut zostały usunięte z największej chińskiej wyszukiwarki Baidu oraz popularnej witryny społecznościowej Weibo. Jest całkiem prawdopodobne, że słowa kluczowe będą również blokowane w takich witrynach.

Jak obejść zakaz wymiany Bitcoin – VPN

Dla wielu chińskich handlowców kryptowalutami we wrześniu zeszłego roku zakaz krajowych wymian Bitcoinów oznaczał, że od jakiegoś czasu używają VPN. Jeden z chińskich handlowców kryptowalut, Donald Zhao z siedzibą w Tokio, wyjaśnił South China Morning Post: „Ludzie często używają VPN (wirtualnych sieci prywatnych) do handlu kryptowalutami, ponieważ wiele platform wymiany zostało przeniesionych”. VPN są używane przez ogromną liczbę ludzi w Chinach, aby obejść surową cenzurę online tego kraju, ale dla wielu potrzeba będzie teraz bardziej paląca.

Ale łącząc VPN z serwerem poza Chinami, ci chińscy handlowcy Bitcoinami nie będą mieli problemów z dostępem do dowolnej Bitcoin Exchange, którą wybiorą. Co więcej, mogą zająć się swoimi sprawami, wiedząc, że są znacznie bezpieczniejsi niż byliby w innym przypadku. Chiński aparat nadzoru państwowego nie będzie w stanie zobaczyć, co robią, ani powstrzymać niczego, czego nie potępił.

Skontaktuj się z nami

Czy korzystałeś z VPN zalecanych w tym artykule, aby uzyskać dostęp do międzynarodowych giełd Bitcoin z Chin? Jak ci się podobało? Czy masz problemy z uruchomieniem wybranej sieci VPN za Great Firewall? Wszelkie porady lub wskazówki dla innych próbujących zrobić to samo? Zawsze chętnie przyjmujemy opinie od wszystkich naszych czytelników, więc zostaw swoje uwagi w polu komentarza poniżej.

x