Jak odejmować w Arkuszach Google

Udostępnij teraz w social media:

Przeglądarki internetowe stają się coraz bardziej wydajne, zapewniając idealne środowisko dla rozwoju aplikacji internetowych. Te aplikacje internetowe to w zasadzie aplikacje, z których możesz korzystać bez konieczności pobierania czegokolwiek na komputer, oszczędzając w ten sposób miejsce na dysku twardym, integralność rejestrów i nie tylko.

Doskonałym przykładem powszechnie używanej aplikacji internetowej są Arkusze Google, składnik pakietu Google Drive Suite i doskonała alternatywa dla Microsoft Excel, ugruntowanego narzędzia, które w innym przypadku kosztowałoby sporo. Cóż, Arkusze Google zostały zaprojektowane tak, aby były tak samo wydajne jak Microsoft Excel, a przynajmniej potrafią obejmować wszystkie podstawowe narzędzia, które ma Excel.

W rzeczywistości oba produkty mają bardzo wspólny projekt interfejsu użytkownika, a nawet podobny motyw kolorystyczny, chociaż Arkusze kalkulacyjne Google chcą oznakować siebie jako znacznie prostsze narzędzie.

Skoro mówimy o arkuszach kalkulacyjnych, powinniśmy również porozmawiać o tym, co można zrobić za pomocą takich narzędzi.

W istocie takie narzędzia pomagają obliczać liczby, czy to dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, czy nawet bardziej złożone równania matematyczne.

  5 najlepszych dystrybucji Linuksa do wypróbowania

W dzisiejszym artykule pokażemy Ci dokładnie, jak możesz wykorzystać Arkusze Google do odejmowania liczb w szybki i skuteczny sposób, tak aby duże tabele danych nie stanowiły problemu dla Twojego przepływu pracy.

Jak odejmować w Arkuszach Google

Przygotuj dwie kolumny, wypełniając je różnymi wartościami liczbowymi
Na potrzeby tego samouczka wartości w pierwszej kolumnie powinny być większe niż wartości w drugiej kolumnie

Wybierz komórkę, w której mają być wyświetlane wyniki po odjęciu
W tej samej komórce zacznij wpisywać „=”
Wybierz pierwszą komórkę pierwszej kolumny
Wpisz symbol „-”
Wybierz odpowiednią komórkę z drugiej kolumny
naciśnij enter
Po naciśnięciu klawisza Enter wynik zostanie automatycznie umieszczony w komórce, w której zapisałeś formułę

  Jak wstawić plik PDF do programu Excel

Odjąć wiele wartości naraz?

Po wykonaniu powyższych kroków prawdopodobnie zastanawiasz się, czy musisz to robić po kolei dla każdego wiersza, aż do samego dołu. Odpowiedź brzmi nie.

Wszystko, co musisz zrobić, aby wyświetlić wyniki odejmowania dla wszystkich pozostałych wierszy, to po prostu wybrać przeciągnij pierwszą komórkę zawierającą wynik w prawym dolnym rogu, a następnie wypełnią się odpowiednimi wartościami.

Dlaczego odejmowanie w Arkuszach Google jest tak wydajne?

Ponieważ dane w każdej komórce są automatycznie aktualizowane, za każdym razem, gdy zmienisz wartości w kolumnie B lub C, wyniki odejmowania w kolumnie D również zostaną dostosowane.

Co więcej, komórki zawierające formuły odejmowania można przenieść do innego wiersza lub kolumny bez martwienia się o zmianę wyniku.

Dzieje się tak, ponieważ bez względu na to, gdzie umieścisz komórkę formuły, nadal odwołuje się ona do oryginalnych komórek B i C.

Jak wyświetlić formuły w Arkuszach Google?

Jeśli masz już arkusz kalkulacyjny ze wszystkimi wykonanymi dla siebie odejmowaniami i dodatkami, ale jesteś ciekawy, jaka jest dokładna formuła, możesz je odkryć na dwa sposoby:

  Jak usunąć sugestie dotyczące kontaktów z arkusza udostępniania na iPhonie i iPadzie

Metoda 1

Kliknij komórkę zawierającą formułę, którą chcesz przeanalizować
Spójrz na pasek Fx, jak pokazano na poniższym obrazku:

Metoda 2

Po prostu kliknij dwukrotnie odpowiednią komórkę, a formuła pojawi się jako edytowalna.

Pamiętaj, że te dwie metody świetnie nadają się do przeglądania wszystkich typów formuł, a nie tylko odejmowania, więc pamiętaj, jak ich używać, ponieważ prawdopodobnie będziesz ich często potrzebować.

Odejmowanie w Arkuszach Google: przemyślenia końcowe

Po raz kolejny Google zdołał dostarczyć bardzo stabilne narzędzie zarówno dla osób prywatnych, jak i firm, a wszystko to zrobili bez pytania o jakąkolwiek formę płatności.

Arkusze Google są niezawodne, bogate w funkcje, zawsze dostępne z dowolnej przeglądarki i nie potrzebujesz nawet konta Google, aby z nich korzystać

Podsumowując, używanie formuł w Arkuszach Google wcale nie jest takie trudne i mamy nadzieję, że ten artykuł wyjaśnił ci sprawę jeszcze bardziej.

x