Jak odinstalować aplikację Skype UWP w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Skype to jedna z tych aplikacji, które kupił Microsoft i od tego czasu konsekwentnie wdraża się w ziemię. Aplikacja ma teraz aspekt społecznościowy, wersja komputerowa dla użytkowników systemu Windows 10 nie jest już bezpieczna w instalacji ani nie jest aktualizowana, a wersja UWP ma ograniczone opcje i nieograniczoną liczbę błędów. Nie możesz zamknąć aplikacji, często nie wyświetla ona alertów, a jeśli jesteś zalogowany do Skype’a na innym urządzeniu, aplikacja ledwo będzie działać na Twoim komputerze. Jeśli masz dość aplikacji i przeszedłeś już do lepszych rzeczy, takich jak Discord lub Telegarm, możesz odinstalować Skype UWP za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

W przeciwieństwie do tego, co powszechnie uważają użytkownicy końcowi, Skype można dość łatwo usunąć z systemu. Nie ma potrzeby zadzierać z PowerShell, chociaż jeśli chcesz, możesz również odinstalować Skype UWP.

Odinstaluj Skype UWP

Otwórz menu Start i przejdź do listy aplikacji. Przewiń listę i znajdź Skype. Alternatywnie, użyj wyszukiwania Windows, aby go znaleźć.

Po znalezieniu aplikacji kliknij ją prawym przyciskiem myszy, a menu kontekstowe będzie miało opcję odinstalowania. Kliknij go iw małym oknie potwierdzenia, które się otworzy, kliknij Odinstaluj.

Możesz także odinstalować Skype UWP z aplikacji Ustawienia. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aplikacje. Przejdź do zakładki Aplikacje i funkcje i poczekaj, aż lista zainstalowanych aplikacji zapełni się, a następnie kliknij Skype, a zobaczysz przycisk Odinstaluj. Kliknij go, potwierdź odinstalowanie w oknie, które zostanie otwarte, a Skype zostanie usunięty z systemu.

  Jak naprawić problemy ze skrzynką wirtualną Oracle w systemie Windows 11?

Zainstaluj Skype UWP

Jeśli kiedykolwiek żałujesz odinstalowania Skype’a lub potrzebujesz go ponownie, odzyskanie aplikacji jest naprawdę łatwe. Wszystko, czego potrzebujesz, to aplikacja Microsoft Store. Otwórz aplikację Microsoft Store i w polu wyszukiwania wpisz Skype. Pierwszy wynik powinien pokazać poprawną aplikację. Wybierz go i kliknij przycisk Zainstaluj na stronie aplikacji.

W aplikacji Skype UWP brakuje wielu funkcji. Użytkownicy byli przyzwyczajeni do tego, że aplikacja zachowuje się w określony sposób z jej wersji na komputery stacjonarne. Fakt, że nie możesz go zamknąć i zamiast tego musisz wylogować się z aplikacji, aby przestać wyświetlać się online lub przestać otrzymywać powiadomienia, jest prawdopodobnie jednym z najgorszych aspektów aplikacji. Użytkownicy nie mogą również zatrzymać uruchamiania aplikacji podczas uruchamiania. W tym momencie jego napisy na żywo i natywna funkcja nagrywania rozmów są jedyną zaletą.

  Jak wyszukiwać jednocześnie w wielu plikach tekstowych w systemie Windows 10

x