Jak odinstalować aplikację UWP w systemie Windows 10


Microsoft stara się, aby aplikacje UWP odniosły sukces. Sklep Windows ma skromną liczbę aplikacji, a niektóre popularne firmy opracowały aplikacje UWP. To powiedziawszy, Microsoft jest ewidentnie niezdarny w integracji tych aplikacji UWP z aplikacjami komputerowymi. Niezręczność jest częściowo spowodowana dwoma różnymi typami aplikacji uruchomionych na komputerze. Panel sterowania i aplikacja Ustawienia są doskonałym przykładem tego podziału. Ważne ustawienia systemowe są podzielone między te dwie aplikacje, co dodatkowo dezorientuje przeciętnego użytkownika. Trudno jest zdecydować, która funkcja będzie dostępna w aplikacji Ustawienia, a która w aplikacji Panel sterowania. Jedną z funkcji, która pojawia się zarówno w aplikacji Ustawienia, jak i w Panelu sterowania, jest funkcja odinstalowywania aplikacji. Panel sterowania umożliwia odinstalowanie aplikacji komputerowych, a aplikacja Ustawienia umożliwia odinstalowanie aplikacji UWP w systemie Windows 10.

Aplikacje UWP zainstalowane w systemie po prostu nie pojawiają się w Panelu sterowania. Jeśli zainstalowałeś aplikację UWP ze Sklepu Windows, możesz nie wiedzieć, jak ją usunąć. Możesz być jeszcze bardziej zdezorientowany, jeśli zapomnisz, że na początku była to aplikacja UWP. Oto dwa sposoby odinstalowania aplikacji UWP w systemie Windows 10.

Aplikacja Ustawienia

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień System. Wybierz kartę Aplikacje i funkcje i poczekaj, aż lista aplikacji się zapełni.

Kliknij aplikację UWP, którą chcesz odinstalować. Rozszerzy się, ujawniając dwie opcje; Przenieś i odinstaluj. Kliknij Odinstaluj, aby usunąć aplikację.

Zdziwisz się, gdy dowiesz się, że niektóre aplikacje komputerowe będą wymienione w aplikacji Ustawienia. Najlepiej nie odinstalowywać aplikacji komputerowej z aplikacji Ustawienia. Zrób to z Panelu sterowania.

Menu Start

Szybszy sposób odinstalowania aplikacji UWP w systemie Windows 10 jest dostępny w menu Start. Na liście aplikacji poszukaj aplikacji, którą chcesz usunąć. Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację na liście aplikacji lub kliknij prawym przyciskiem myszy kafelek aplikacji w menu Start. Kliknij „Odinstaluj” w menu kontekstowym, aby usunąć aplikację.

Ta sama metoda działa również w przypadku aplikacji komputerowych. Pytanie brzmi, czy system Windows 10 usunie aplikację komputerową poprawnie, czy nie.

Jest szansa, że ​​system Windows 10 może odinstalować aplikacje komputerowe zarówno z aplikacji Ustawienia, jak i menu Start, ale najlepiej nie ryzykować. Użyj Panelu sterowania, aby odinstalować aplikację komputerową i trzymaj się aplikacji Ustawienia, aby usunąć aplikację UWP.

x