Jak odinstalować drukarkę w systemie Windows 10

Drukarki to jedne z najtrudniejszych typów sprzętu. Instalowanie dla nich sterowników może być niezwykle trudne, a jeśli zdarzy się, że zdarzy Ci się zaciąć papier, może zająć całe popołudnie, aby dowiedzieć się, jak to naprawić. Przez te wszystkie lata technologia drukarek niewiele się poprawiła. Możemy mieć drukarki 3D, ale to zupełnie inna klasa drukarek. Czasami, aby rozwiązać problem, musisz zrobić coś tak drastycznego, jak usunięcie drukarki i zainstalowanie jej ponownie. Oto, jak odinstalować drukarkę w systemie Windows 10.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Odinstaluj aplikację Printer – Settings

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Urządzenia. Wybierz kartę Drukarki i skanery. Na tej karcie zobaczysz listę wszystkich skanerów i drukarek, które zostały skonfigurowane w twoim systemie. Obejmuje to zarówno podłączone urządzenia, jak i urządzenia offline. Nie musisz koniecznie podłączać drukarki do systemu, aby ją usunąć, ale jeśli możesz, dobrym pomysłem może być zrobienie tego.

Z listy wybierz drukarkę, którą chcesz odinstalować, i kliknij przycisk Usuń urządzenie.

Odinstaluj drukarkę – Panel sterowania

Powyższa metoda może nie spowodować całkowitego odinstalowania drukarki. Niektóre sterowniki mogą nadal pozostać w systemie. Dlatego lepszym pomysłem może być skorzystanie z Panelu sterowania w celu odinstalowania drukarki w systemie Windows 10.

Otwórz Panel sterowania i przejdź do Sprzęt i dźwięk, a następnie wybierz Urządzenia i drukarki. Rozwiń opcję Drukarki i kliknij prawym przyciskiem myszy drukarkę, którą chcesz usunąć. Z menu kontekstowego wybierz opcję Usuń urządzenie.

Po usunięciu urządzenia dobrze jest wrócić do głównego ekranu Panelu sterowania i przejść do opcji Programy> Odinstaluj program.

Na liście zainstalowanych programów poszukaj oprogramowania, które mogłeś zainstalować do zarządzania drukarką. Dotyczy to tylko sytuacji, gdy usuwasz zastrzeżone oprogramowanie drukarki. W przypadku zwykłych drukarek zainstalowanych w systemie Windows 10 nie ma to zastosowania.

Dobrym pomysłem jest ponowne uruchomienie systemu, jeśli odinstalowałeś drukarkę w celu rozwiązania problemu. Chociaż rozwiąże to problemy z oprogramowaniem, może być konieczna interwencja na poziomie sprzętowym w celu rozwiązania problemów z drukarką. Pomocne może być wyłączenie go na kilka minut. Podobnie naciśnięcie i przytrzymanie przycisku zasilania na drukarce pomoże usunąć wszystko, co może jeszcze pozostać w jej pamięci.

Technologia drukowania jest nadal bardzo archaiczna. Udało nam się tylko poprawić prędkość drukowania, tj. Drukarka atramentowa jest szybsza niż drukarka igłowa, a drukarka laserowa jest szybsza niż drukarka atramentowa, ale problemy z drukarkami wynikają ze sposobu przesyłania zadań drukowania z komputera do drukarki . Sposób wysyłania i obsługi tych żądań niewiele się zmienił.

x