Jak odinstalować McAfee LiveSafe w systemie Windows 10?

Udostępnij teraz w social media:

Firma McAfee słynie z cyfrowych narzędzi ochrony, które chronią komputery przed wirusami i innymi rodzajami złośliwych ataków. Odkąd Intel je kupił, McAfee Antivirus podlega działowi bezpieczeństwa firmy Intel. McAfee LiveSafe to jeden z ich słynnych programów służących do zabezpieczania poufnych informacji i zwiększania cyfrowej prywatności. Jednak z biegiem lat zdobyli negatywną reputację i czują się w tyle z powodu ostrej konkurencji. Usunięcie programu McAfee z komputera jest dość trudne, a wielu użytkowników nie może odinstalować programu McAfee LiveSafe. Jeśli również masz do czynienia z tym samym problemem, jesteś we właściwym miejscu. Dajemy Ci doskonały przewodnik, który nauczy Cię, jak odinstalować McAfee LiveSafe Windows 10.

Jak odinstalować McAfee LiveSafe w systemie Windows 10?

McAfee to popularne oprogramowanie, ale z kilkoma problemami, które zmuszają użytkowników do szukania sposobu odinstalowania McAfee LiveSafe. Tutaj są niektóre z nich:

  • Zużywa mnóstwo pamięci procesora.
  • Zajmuje dużo miejsca na dysku.
  • Obsługuje reklamy.
  • Ma średnią wykrywalność wirusów i złośliwego oprogramowania w porównaniu z innymi firmami antywirusowymi.

Po pierwsze, ważne jest, aby aktywować subskrypcję McAfee przed jej odinstalowaniem, aby zapewnić sobie prawo do jej ponownego użycia bez kupowania nowej. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na ich oficjalnej stronie internetowej, aby to zrobić. Dotyczy to tylko tych użytkowników, którzy mieli preinstalowany program McAfee LiveSafe na swoich komputerach. Teraz spójrzmy na metody, aby dowiedzieć się, jak odinstalować McAfee LiveSafe Windows 10.

  Jak zablokować komputer z systemem Windows po automatycznym zalogowaniu

Uwaga: przed użyciem tych metod utwórz kopię zapasową wszystkich ważnych danych powiązanych z McAfee LiveSafe.

Metoda 1: Korzystanie z Panelu sterowania

Panel sterowania pozwala nam zmieniać i monitorować ustawienia różnych programów na komputerze z systemem Windows. Służy do odinstalowywania wielu aplikacji i może działać w przypadku odinstalowania programu McAfee LiveSafe. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby to zrobić.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz panel sterowania i kliknij Otwórz.

2. Ustaw opcję Wyświetl według dużych ikon, a następnie kliknij Programy i funkcje.

3. Zlokalizuj i kliknij prawym przyciskiem myszy McAfee LiveSafe i wybierz Odinstaluj. Potwierdź monity, jeśli się pojawią.

4. Poczekaj na zakończenie procesu dezinstalacji, a następnie uruchom ponownie komputer.

Sprawdź, czy udało Ci się odinstalować McAfee LiveSafe.

Metoda 2: Odinstalowanie programu McAfee LiveSafe w trybie awaryjnym

Jeśli nadal nie możesz odinstalować programu McAfee LiveSafe, możesz spróbować odinstalować go w trybie awaryjnym. Wypróbuj tę metodę tylko wtedy, gdy wszystkie inne metody zawiodły. Uruchamianie komputera w trybie awaryjnym to powszechna metoda rozwiązywania i diagnozowania problemów związanych z systemem operacyjnym. Aby uruchomić komputer w trybie awaryjnym, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Uruchamianie w trybie awaryjnym w systemie Windows 10. Po przejściu do trybu awaryjnego wykonaj wszystkie kroki przedstawione w metodzie 1 i odinstaluj McAfee LiveSafe za pomocą Panelu sterowania. Sprawdź, czy możesz teraz odinstalować McAfee LiveSafe.

  Jak zrobić przewijany zrzut ekranu w systemie Windows 10

Metoda 3: Używanie Windows PowerShell

Windows PowerShell to program do zarządzania, którego można używać do automatycznego wykonywania zadań i zmiany ustawień różnych programów za pomocą wierszy poleceń. Służy do odinstalowywania aplikacji i wykonując kilka prostych poleceń, możesz odinstalować McAfee LiveSafe za jego pomocą. Oto jak możesz to zrobić.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz PowerShell i kliknij Uruchom jako administrator.

2. Wpisz podane polecenie i naciśnij klawisz Enter.

Get-AppxPackage -AllUsers | Select Name, PackageFullName

3. Po wykonaniu polecenia zobaczysz listę programów w dwóch kolumnach: Name i PackageFullName.

4. Zlokalizuj McAfee LiveSafe w kolumnie Nazwa i skopiuj jego PackageFullName do kolumny PackageFullName, zaznaczając go i naciskając klawisze Ctrl+C.

5. Przewiń w dół i po zakończeniu listy wpisz następujące polecenie, ale zamień PackageFullName na PackageFullName programu McAfee LiveSafe skopiowane w poprzednim kroku.

Remove-AppxPackage -package PackageFullName

6. Naciśnij klawisz Enter i poczekaj na wykonanie polecenia. Następnie zamknij Windows PowerShell.

7. Wreszcie, uruchom ponownie komputera następnie sprawdź, czy program McAfee LiveSafe został odinstalowany, czy nie.

Metoda 4: Korzystanie z narzędzia McAfee Consumer Product Removal Tool

Niektórzy użytkownicy nie mogą odinstalować programu McAfee LiveSafe za pomocą Panelu sterowania, ponieważ pokazuje błąd Nawigacja do tej strony internetowej została anulowana. W takim przypadku możesz użyć narzędzia McAfee Official Product Removal (MCPR), aby dość łatwo odinstalować McAfee LiveSafe. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

Uwaga: upewnij się, że masz najnowszą wersję programu McAfee LiveSafe i że używasz nowo pobranego programu MCPR, a nie poprzedniego programu MCPR.

  Jak unikać spacji w ścieżkach plików w wierszu poleceń systemu Windows

1. Pobierz narzędzie McAfee Consumer Product Removal z oficjalnej strony.

2. Przejdź do folderu pobierania i kliknij dwukrotnie plik MCPR.exe. Po wyświetleniu monitu kliknij przycisk tak lub potwierdź.

3. Po otwarciu MCPR kliknij przycisk Dalej>>.

4. Wybierz Zgadzam się w Umowie licencyjnej użytkownika końcowego i kliknij przycisk Dalej >>.

5. W Security Validation wprowadź kod bezpieczeństwa w polu tekstowym i kliknij przycisk Next>>.

6. Teraz proces dezinstalacji rozpocznie się w obszarze Usuń produkty McAfee i zobaczysz komunikat o przygotowaniu dezinstalacji…. Poczekaj na zakończenie procesu.

7. Gdy pojawi się strona Usunięcie zakończone, kliknij przycisk Uruchom ponownie>> i potwierdź pojawiające się monity. Twój komputer uruchomi się ponownie.

Teraz wiesz, jak odinstalować McAfee LiveSafe Windows 10.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy McAfee LiveSafe jest podobny do McAfee?

Odp. Tak, McAfee LiveSafe podlega McAfee. Podczas gdy McAfee Total Protection służy do skanowania wirusów i złośliwego oprogramowania, McAfee LiveSafe jest przeznaczony do ochrony Twojej tożsamości i zabezpieczania danych na różnych urządzeniach.

Q2. Czy McAfee LiveSafe jest bezpłatny?

Odp. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, otrzymasz 30-dniowy bezpłatny okres próbny. Po jego wygaśnięciu będziesz musiał wybrać płatny plan, aby nadal korzystać z usług McAfee LiveSafe.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i udało Ci się zrozumieć, jak odinstalować McAfee LiveSafe. Daj nam znać, która metoda zadziałała najlepiej. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.

x