Jak odłączyć numer telefonu od Discord

Podczas zakładania konta Discord musisz połączyć prawidłowy numer telefonu w celu weryfikacji. Działa jako skuteczne narzędzie antyspamowe, które pomaga odzyskać kontrolę, jeśli padniesz ofiarą włamania. Jednak niektórzy ludzie niechętnie dzielą się swoimi prywatnymi danymi z tak ogromną platformą. Czy jest więc sposób, aby tego uniknąć?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. Discord nie pozwala na odłączenie numeru telefonu, ponieważ jest to warunek wstępny uwierzytelnienia konta. Możesz rozważyć dwa alternatywne rozwiązania: zamienić numer lub usunąć całe konto. W tym artykule pokażemy, jak wykonać obie czynności, korzystając z instrukcji krok po kroku, oraz zbadamy potencjalne obejście.

Jak odłączyć numer telefonu od Discorda?

Platforma automatycznie dezaktywuje konta, które nie są połączone z prawidłowym numerem telefonu. Omówimy powody tego bardziej szczegółowo, ale na razie – powiedzmy, że jest zaprogramowany, aby to robić.

Jak wspomniano, można to obejść na dwa sposoby. Jeśli naprawdę zależy Ci na odłączeniu swojego prywatnego numeru od platformy, możesz po prostu usunąć swoje konto. W ten sposób wszystkie Twoje dane zostaną trwale usunięte z Discord i nie będziesz musiał się martwić o niewłaściwe użycie. Innym rozwiązaniem jest zastąpienie cyfr innym numerem telefonu.

Na szczęście obie metody są dość proste. Czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Usuwanie konta

Możesz usunąć swoje konto Discord w ciągu kilku sekund. Co więcej, możesz to zrobić za pomocą różnych urządzeń. Zarówno aplikacje komputerowe, jak i mobilne są kompatybilne z wieloma systemami operacyjnymi. Oficjalną wersję Androida można znaleźć na Google Playpodczas gdy użytkownicy systemu Windows mogą pobrać aplikację komputerową z oficjalna strona internetowa. W przypadku urządzeń z systemem iOS i macOS przejdź do Sklep z aplikacjami.

Interfejs jest mniej więcej identyczny we wszystkich wersjach, to samo dotyczy funkcji. Oczywiście nie musisz pobierać Discorda, aby móc usunąć swoje konto. Zamiast tego możesz użyć aplikacji internetowej. Jednak zdecydujesz się to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Uruchom aplikację lub zaloguj się na swoje konto z preferowanej przeglądarki.
 • Znajdź małą ikonę koła zębatego dla „Ustawienia”. Kliknij, aby otworzyć menu opcji.
 • Wybierz „Moje konto” z listy, a następnie kliknij „Usunięcie konta”.
 • Przewiń na dół ekranu i kliknij „Usuń konto”.
 • Zastępowanie numeru telefonu

  Discord nie wymaga łączenia swojego osobistego numeru z kontem per se. Możesz także połączyć swój telefon służbowy lub losowy numer, którego rzadko używasz, o ile jest aktywny.

  Biorąc to pod uwagę, jeśli chcesz zastąpić obecne cyfry na swoim koncie, nie stanowi to żadnego problemu. Wystarczy wykonać te proste kroki:

 • Otwórz aplikację Discord lub zaloguj się przez przeglądarkę.
 • Kliknij ikonę „Ustawienia” w kształcie małego koła zębatego.
 • Z rozwijanej listy wybierz „Moje konto”.
 • Znajdź pole zawierające swój numer telefonu i wyczyść je. Wprowadź alternatywne cyfry.
 • Poczekaj kilka sekund, aby otrzymać wiadomość tekstową z kodem weryfikacyjnym. Skopiuj cyfry do schowka. Czasami Discord automatycznie wypełni kod i zakończy proces.
 • Wklej kod weryfikacyjny w odpowiednim polu, aby zastąpić stary numer.
 • Jest to nie tylko bardzo łatwa metoda, ale może się przydać, gdy zmieniasz usługodawcę.

  Jak przenieść własność konta Discord?

  Jeśli zdecydowałeś się na trwałą dezaktywację konta, musisz dowiedzieć się, co zrobić ze swoimi serwerami. Szkoda byłoby zamknąć dobrze prosperujące forum, nie wspominając o rozwiązaniu zgranej społeczności. Na szczęście Twoje dziedzictwo Discorda może przetrwać nawet po usunięciu konta. Wszystko, co musisz zrobić, to przenieść własność na nowego administratora.

  Platforma umożliwia przekazanie kluczy wybranemu użytkownikowi, o ile są one częścią serwera. Może to być przyjaciel lub aktywny członek społeczności. Wybieraj ostrożnie, ponieważ od tego momentu ta osoba będzie miała pełną kontrolę nad forum. Jeśli zbyt swobodnie podchodzą do swoich obowiązków administracyjnych, mogą cofnąć całą twoją ciężką pracę.

  Gdy już zdecydujesz się na godnego zaufania następcę, oto co powinieneś zrobić:

 • Otwórz serwer, który chcesz przenieść do innego administratora.
 • Kliknij nazwę serwera i wybierz „Ustawienia serwera” z menu opcji.
 • Przewiń do sekcji „Zarządzanie użytkownikami” i otwórz kategorię „Członkowie”.
 • Przejrzyj listę członków i znajdź osobę, którą chcesz zostać nowym administratorem. Najedź kursorem na ich nazwę użytkownika i kliknij trzy pionowe kropki po prawej stronie.
 • Wybierz „Przenieś własność” z menu rozwijanego opcji.
 • Jak usunąć serwer na Discordzie?

  Oczywiście nie wszystkie serwery są warte utrzymania. Jeśli utworzyłeś opuszczony czat grupowy, nie ma sensu przenosić własności. Zamiast tego możesz po prostu usunąć serwer przed dezaktywacją konta. Oto jak to zrobić:

 • Otwórz serwer i przejdź do nazwy serwera. Kliknij, aby uzyskać dostęp do listy rozwijanej.
 • Kliknij „Ustawienia serwera”.
 • Znajdź „Usuń serwer” na liście opcji.
 • Pojawi się wyskakujące okienko. Wprowadź nazwę serwera w oknie dialogowym.
 • Potwierdź, klikając czerwony przycisk „Usuń” w prawym dolnym rogu. Jeśli weryfikacja 2FA jest włączona, musisz wpisać kod uwierzytelniający.
 • Pamiętaj, że po usunięciu serwera nie ma odwrotu. Zginie na dobre w królestwach cienia bez szansy na wskrzeszenie.

  Dodatkowe często zadawane pytania

  Czy mogę ominąć weryfikację telefonu Discord?

  Jak powiedzieliśmy, nie musisz łączyć swojego prawdziwego numeru z kontem Discord. Istnieje sposób na ominięcie systemu weryfikacji telefonicznej platformy za pomocą aplikacji takich jak Nie płać.

  Mówiąc najprościej, DoNotPAy tworzy tak zwane „telefony do nagrywania” lub tymczasowe numery telefonów, które możesz połączyć z szeroką gamą serwerów. Aplikacja umożliwia utworzenie konta na dowolnej platformie bez konieczności ujawniania swoich rzeczywistych danych kontaktowych. To bardzo fajna funkcja, zwłaszcza jeśli obawiasz się hakerów i nadużywania danych osobowych.

  Aby uzyskać dostęp do produktu, wystarczy założyć konto DoNotPay. Od tego momentu możesz używać unikalnego telefonu do nagrywania, aby obejść wszelkie wymagania dotyczące weryfikacji, w tym Discord. Wystarczy wykonać te proste kroki:

  1. Zaloguj się na swoje konto w wybranej przeglądarce.

  2. Przewiń do sekcji Burner Phone i wpisz Discord w oknie dialogowym.

  3. Wybierz „Utwórz tymczasowy telefon” z listy opcji.

  4. Po zażądaniu kodu weryfikacyjnego od Discord, kliknij , aby wyświetlić wiadomość tekstową.

  Pamiętaj, że numer wygaśnie po zaledwie dziesięciu minutach. Musisz szybko wysłać kod weryfikacyjny, jeśli chcesz, aby ta metoda działała.

  Czasami Discord wyśle ​​Ci wiadomość z informacją, że Twój numer telefonu jest nieprawidłowy. Dzieje się tak z następujących powodów:

  · Wybrałeś nieprawidłowy kod kraju dla swojego numeru telefonu.

  · Numer jest rozpoznawany jako fałszywy, a następnie blokowany.

  · Używasz numeru stacjonarnego lub VOIP (działa tylko z telefonami komórkowymi).

  · Inne konto Discord ma ten sam numer telefonu.

  Dlaczego potrzebuję numeru telefonu do mojego konta Discord?

  Dzięki Discord możesz zbudować całą społeczność online i wchodzić w interakcje ze znajomymi, członkami rodziny lub innymi graczami na wielu serwerach. Jednak gdy kanał zostanie upubliczniony, istnieje ryzyko, że przyciągnie spamerów, którzy mogą zepsuć zabawę, zalewając go bezsensownymi treściami.

  Właśnie dlatego Discord wdraża różne środki bezpieczeństwa, w tym uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) i weryfikację telefoniczną. Choć może wydawać się to uciążliwe, jest to skuteczny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa Twoim danym. Pomaga również eliminować boty, ponieważ ich obecność na serwerze może prowadzić do większej liczby oszustw tekstowych i innych ataków hakerskich.

  Discord jest na twoim miejscu i wołasz

  Chociaż nie ma możliwości, aby konto Discord istniało bez przypisanego do niego numeru telefonu, nie musisz ryzykować swoich danych kontaktowych. Jeśli obawiasz się, że Twoje dane osobowe zostaną nadużyte, możesz usunąć swoje konto lub zastąpić link fałszywym numerem telefonu.

  Należy jednak pamiętać, że system weryfikacji służy bardzo konkretnemu celowi. To skuteczny środek bezpieczeństwa, który ma chronić Cię przed oszustami i spamem. Zanim sięgniesz po telefon z palnikiem upewnij się, że jesteś świadomy zagrożeń. Z ponad 300 milionami aktywnych użytkowników Discord jest jedną z największych platform na świecie. Bez solidnej linii obrony Twoje konto może stać się bardziej podatne na ataki hakerów, więc stąpaj lekko.

  Co sądzisz o weryfikacji telefonicznej Discorda? Czy niechętnie łączysz swoje dane kontaktowe z takimi platformami? Skomentuj poniżej, jeśli znasz sposób na odłączenie numeru telefonu od Discorda bez konieczności jego wymiany.