Jak odłożyć karty w Microsoft Edge w Windows 10

Aktualizacja Creators Update dla systemu Windows 10 przyniesie wiele nowych funkcji na pulpit. Jedną z dość ekscytujących funkcji, która pojawi się w systemie Windows 10, jest funkcja „Odłóż karty na bok” w Microsoft Edge. Ta funkcja zasadniczo umożliwia usuwanie i odkładanie zakładek. Możesz je później przywołać w dowolnym momencie. Jest to częściowo podobne do dodawania linku do zakładek, ale ma pomóc w zapisywaniu i kontynuowaniu sesji przeglądania. To jest niesamowite; rzadko będziesz musiał się martwić, że kiedykolwiek otworzysz zbyt wiele kart. Jeśli czegoś szukasz, możesz nadal dodawać dobre linki do zakładek, które odłożyłeś na bok i odwiedzać je później. Odłożone zakładki pozostają zachowane nawet po wyjściu z Edge. Oto, jak możesz odłożyć karty na bok w Microsoft Edge.

Otwórz Edge i zacznij przeglądać. Gdy masz otwartych kilka kart, które chcesz odłożyć na bok, kliknij przycisk okna ze strzałką skierowaną w lewo na pasku tytułu. Przycisk ze strzałką odsuwa wszystkie aktualne karty.

Po odłożeniu zakładek drugi przycisk, ten, który wygląda jak dwa ułożone w stos okna, jest wypełniony. Wskazuje karty, które zostały odłożone.

Kliknij go, aby otworzyć panel boczny ze wszystkimi kartami. Za każdym razem, gdy klikniesz przycisk odłóż zakładki na bok, tworzysz nową grupę zakładek odkładanych na bok w tym panelu. Obecnie nie ma możliwości odłożenia na bok jednej zakładki. Musisz odłożyć na bok wszystkie aktualnie otwarte karty.

Aby przywrócić kartę, kliknij jej miniaturę w panelu. Możesz też przywrócić wszystkie karty, klikając łącze „Przywróć karty” obok grupy kart, które odłożyłeś na bok.

Przycisk więcej obok linku „Przywróć karty” zawiera opcje dodawania grupy kart do ulubionych i udostępniania ich.

Ta funkcja jest imponująca, choć nadal jest szorstka na krawędziach. Potrzebuje narzędzi do lepszego zarządzania zakładkami i oczywiście możliwości odłożenia tylko jednej karty z otwartych.

Ta funkcja jest obecnie dostępna w kompilacji Windows Insider Build 15007. Użytkownicy stabilnej wersji kanału będą musieli poczekać do marca 2017 r., Aby ją uzyskać.

x