Jak odłożyć karty w przeglądarce Firefox

Microsoft Edge ma fajną funkcję o nazwie „odłóż zakładki”. Pozwala zamknąć grupę otwartych kart i przywołać je w dowolnym momencie. Ta funkcja nie przypomina niczego, co oferują inne nowoczesne przeglądarki. Możesz co najwyżej otwierać ostatnio zamknięte karty lub otwierać linki z historii przeglądania, ale to też ma ograniczenia, jeśli używasz Chrome. Odkładanie zakładek to wyjątkowa funkcja Edge. Jeśli chcesz odłożyć karty w przeglądarce Firefox, możesz skorzystać z dodatku o nazwie Odłóż na bok.

Odłóż karty w przeglądarce Firefox

Zainstaluj dodatek Set Aside. Doda przycisk do paska tytułu. Wygląda jak telefon ze strzałką skierowaną w lewo. Kliknij go, a wszystkie karty otwarte w bieżącym oknie zostaną odłożone. Spowoduje to również zamknięcie kart, które zostaną odłożone, więc nastąpi utrata danych, jeśli pracujesz nad dokumentem lub czymś podobnym.

Po odłożeniu zakładki będziesz chciał je kiedyś przywołać. Aby to zrobić, naciśnij klawisz Alt na klawiaturze. Spowoduje to wyświetlenie opcji menu na pasku tytułu, które zwykle są ukryte w nowoczesnym interfejsie użytkownika przeglądarki Firefox.

Z menu wybierz Widok> Pasek boczny> Karty, które odłożyłeś na bok. Spowoduje to otwarcie paska bocznego, podobnie jak paska bocznego Historia, który otwiera się w przeglądarce Firefox. Na pasku bocznym możesz wybrać, które karty chcesz ponownie otworzyć. Możesz także przywrócić wszystkie odłożone karty i usunąć poszczególne karty z tych, które odłożyłeś na bok.

W porównaniu do tej samej funkcji na Edge, dodatek jest doskonałą repliką. Jedynym minusem, a raczej niedociągnięciem jest to, jak przywołujesz karty, które zostały odłożone. W Edge jest dedykowany przycisk do otwierania panelu i zamykanie go jest równie łatwe. Dzięki temu dodatkowi i przeglądarce Firefox menu Widok to jedno kliknięcie za dużo, aby wygodnie przywołać karty.

Pomijając niedogodności, funkcja jest nadal przydatna. Ponieważ replikuje funkcję w Edge, ma te same wady, np. Nie można odłożyć tylko jednej karty z otwartych. Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy kartę, która została odłożona na bok i dodać ją do zakładek, co nie jest czymś, co możesz zrobić w Edge. Jeśli musisz odłożyć tylko jedną kartę, możesz oddzielić ją do osobnego okna, a następnie kliknąć przycisk, aby odłożyć ją na bok.