Udostępnij teraz w social media:

Odnośniki są niezbędne, jeśli masz szczególnie duży dokument. Pozwala czytelnikowi wrócić do odpowiednich części dokumentu, które wspierają lub rozwijają określoną jego część. Odnośniki to bardzo dobrze rozwinięta funkcja programu Microsoft Word, która jest szczególnie przydatna w pracy akademickiej. Możesz odnieść się do prawie każdego elementu w dokumencie. Jeśli chcesz odwołać się do numerowanych elementów listy, jest to całkiem proste.

Odwołaj się do numerowanych pozycji listy

Otwórz dokument, do którego chcesz się odwołać, listę numerowaną. Twoja lista powinna już być dodana do dokumentu, podobnie jak akapit, do którego chcesz się odnieść. Jeśli go tam nie ma, dodaj go najpierw.

Sprawdź -   Jak zwrócić pieniądze za grę GOG

Gdy skończysz, kliknij wewnątrz dokumentu, do którego chcesz się odwołać do elementu listy. Przejdź do zakładki Odnośniki i kliknij Odsyłacze.

W oknie, które zostanie otwarte, Typ odniesienia powinien być ustawiony na „Pozycja numerowana”. Opcja „Wstaw odniesienie do” powinna być ustawiona na „Numer strony (pełny kontekst)”. Twoja lista zostanie automatycznie dodana w oknie. Wybierz element, do którego chcesz się odwołać, a zostanie on dodany do dokumentu.

Należy również upewnić się, że opcja „Wstaw jako hiperłącze” jest zaznaczona, jeśli dokument będzie czytany na urządzeniu, a nie jako wersja papierowa. Jeśli przytrzymasz klawisz Ctrl i klikniesz odwołanie, przeskoczy do elementu listy.

Sprawdź -   Jasna pogoda to kolejna wspaniała aplikacja i widżet pogodowy na Androida

Jeśli chcesz odwołać się do elementu na liście punktowanej, nie możesz. Będziesz musiał zmienić ją na listę numerowaną, jeśli ma się do niej odwołać.

Powinieneś wiedzieć, że opcja rozwijana „Wstaw odniesienie do” określa sposób dodawania odniesienia. Jeśli wybierzesz „Numer strony”, odniesienie doda tylko numer strony, na której pojawia się lista. Jeśli wybierzesz opcję „Numer strony (pełny kontekst)”, wstawi ona numer pozycji na listę i będzie przydatna tylko do czytania w formie elektronicznej.

W zależności od odbiorców twojego dokumentu i sposobu, w jaki będzie on czytany, tj. Kopia papierowa lub elektroniczna, powinieneś pobawić się tymi opcjami. Niestety, nie można uzyskać wiodącego odniesienia, w którym podany jest numer strony i numer pozycji. Możesz wstawić cały element bez zmian i jest to prawdopodobnie dobra opcja, jeśli dokument będzie czytany w formie papierowej.

Sprawdź -   Jak Twój iPhone może wkrótce wymienić kluczyki do samochodu

Jest jeszcze jedna opcja, na którą możesz spojrzeć; Powyżej / poniżej. Informuje to czytelnika, czy element, do którego istnieje odniesienie, pojawia się przed, czy po bieżącym punkcie w dokumencie, ułatwiając jego znalezienie.