Jak odpowiadać prywatnie na wiadomości grupowe w Whatsapp

Wiadomości grupowe są podstawową częścią każdej aplikacji do obsługi wiadomości. Dla każdego wątku czatu grupowego, który masz na Facebooku Messenger, Snapchacie lub Whatsapp, prawdopodobnie masz co najmniej jeden prywatny wątek, w którym prowadzisz pomocniczą rozmowę. Aby ułatwić prowadzenie tych prywatnych rozmów, Whatsapp ma funkcję, która pozwala prywatnie odpowiadać na wiadomości grupowe. Oto jak to działa.

Odpowiadaj prywatnie na wiadomości grupowe

Otwórz Whatsapp i przejdź do wątku grupowego. Stuknij i przytrzymaj wiadomość w wątku. Pojawi się pasek z listą kilku opcji, z których jedna to „więcej”. Dotknij go.

Pasek pokaże dodatkowe opcje, z których jedną jest Odpowiedz prywatnie. Stuknij w nią, a będziesz mógł odpowiedzieć osobie, która wysłała wiadomość we własnym, prywatnym wątku. Gdy to zrobisz, oryginalna wiadomość zostanie automatycznie dołączona do wiadomości, którą wysyłasz, podobnie jak w przypadku odpowiadania lub przesyłania dalej wiadomości na Whatsapp.

Nie trzeba dodawać, że prywatne odpowiedzi podlegają osobie, która je wysłała. Możesz odpowiedzieć prywatnie na wiadomość grupową, ale tylko do osoby, która wysłała wiadomość, na którą odpowiadasz. Jeśli chcesz zmienić odbiorcę, będziesz musiał użyć funkcji przekazywania.

Whatsapp ma funkcję kopiowania / wklejania jak każda inna aplikacja, więc nie było niemożliwe prowadzenie prywatnego czatu na temat czegoś, co zostało powiedziane w wątku grupowym. Opcja przekazywania jest również możliwa, ale ta funkcja ułatwia prowadzenie prywatnych rozmów. Dla wielu ludzi Whatsapp to nie tylko narzędzie do swobodnych rozmów z przyjaciółmi i rodziną. Aplikacja jest tak popularna, że ​​często jest wykorzystywana jako nieoficjalne narzędzie komunikacji w miejscach pracy. Takie funkcje czynią go bardziej użytecznym, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że platformy komunikacyjne zorientowane na produktywność pozostają w tyle.

Skype powoli zmienia się w platformę społecznościową, a nawet Slack denerwuje, jeśli wszyscy robią tylko udostępnianie GIF-ów z reakcjami. Obie te aplikacje mają niesamowity potencjał, a także bazę użytkowników potrzebną do komunikacji w miejscu pracy, ale nie zawsze dodają odpowiednie funkcje.

Warto wspomnieć, że jest to nieco nowa funkcja Whatsapp. Jest dostępny zarówno na iOS, jak i na Androida i możliwe jest, że coś podobnego zostanie ostatecznie dodane do Facebook Messenger, ponieważ zarówno on, jak i Whatsapp są własnością Facebooka.

x