Jak odpowiedzieć na historię na Instagramie za pomocą zdjęć i tekstu

Historie na Instagramie radzą sobie trochę lepiej niż historie na Facebooku i Messengerze. Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że Instagram to aplikacja skupiona na obrazach, tak jak Snapchat, z którego „ zapożyczono ” funkcje historii. Historie na Instagramie mają 24-godzinną datę ważności, ale w tym okresie możesz odpowiedzieć na historię na Instagramie. Jest kilka wyjątków, które również omówimy, ale najważniejsze jest to, że możesz odpowiedzieć na historię na Instagramie. Możesz odpowiedzieć za pomocą wiadomości tekstowej, a od kilku dni możesz również zamieścić zdjęcia i filmy.

Odpowiedz na historię na Instagramie

Aby odpowiedzieć na historię na Instagramie, musisz ją wyświetlić. Dotknij miniatury konta u góry strony głównej, aby wyświetlić jego historię. U dołu historii zobaczysz pole wprowadzania tekstu. Obok znajduje się ikona aparatu. Aby odpowiedzieć tekstem, zacznij pisać w polu wprowadzania tekstu i dotknij wyślij. Aby odpowiedzieć, przesyłając zdjęcie lub film, dotknij przycisku aparatu.

Możesz zrobić zdjęcie na żywo lub, po przesunięciu w górę, wybrać zdjęcie z rolki aparatu do wysłania. Jeśli robisz zdjęcie, możesz zastosować filtry twarzy. Możesz dodać naklejki i narysować zdjęcie przed wysłaniem.

Brak opcji odpowiedzi

Na początku stwierdziliśmy, że istnieją wyjątki od odpowiadania na historię na Instagramie. Użytkownicy mogą zezwolić na odpowiedzi lub zablokować odpowiedzi od użytkowników, których nie obserwują. Jeśli nie widzisz opcji odpowiedzi pod historią podczas jej przeglądania, oznacza to, że konto ogranicza odpowiedzi tylko do tych, które następują.

Zobaczysz opcję odpowiedzi dla tych kont, które pozwalają każdemu odpowiedzieć na historię. Jeśli chcesz ograniczyć liczbę osób, które mogą odpowiadać na Twoją historię, możesz to zrobić. Otwórz Instagram i dotknij przycisku aparatu w lewym górnym rogu. Na ekranie wizjera kamery dotknij przycisku koła zębatego w lewym górnym rogu. Spowoduje to przejście bezpośrednio do ekranu ustawień opowieści. W sekcji Zezwalaj na odpowiedzi na wiadomości wybierz, od kogo chcesz zezwolić na odpowiedzi. Jeśli chcesz wyłączyć odpowiedzi bez wyjątku dla wszystkich, wybierz opcję „Wył.” W tej sekcji.

Ten wybór odbiorców opiera się wyłącznie na kontach następujących po sobie. To rozsądny sposób na zapobieganie spamowi i nękaniu. W przypadku dużych marek jest to tylko jeden prosty sposób na odfiltrowanie szumu lub nawiązanie kontaktu z potencjalnymi klientami w zależności od tego, jak korzystają z tej funkcji.

x