Jak odrzucić połączenie z ekranu blokady na telefonie iPhone

Gdy otrzymujesz połączenie przychodzące na iPhone’a, nie zawsze widzisz przycisk Odrzuć. Czasami otrzymujesz tylko opcje Przypomnij mi, Wiadomość i Przesuń, aby odpowiedzieć. Brak przycisku Odrzuć. Dzieje się tak, gdy odbierasz połączenie na zablokowanym iPhonie. Jeśli Twój iPhone jest odblokowany, zobaczysz przycisk Odrzuć i Zaakceptuj wraz z przyciskami Przypomnij mi i Wiadomość. Zasadniczo oznacza to, że nie ma przycisku, który pozwala odrzucić połączenie z ekranu blokady na iPhonie. To prawda, jeśli mówimy o miękkich przyciskach na ekranie. Możesz odrzucić połączenie z ekranu blokady, ale opcja nie będzie wyświetlana na ekranie.

Odrzuć połączenie z ekranu blokady

iPhone

Być może wiesz, że naciśnięcie przycisku usypiania / budzenia po prawej stronie iPhone’a wycisza połączenie przychodzące. Jeśli szybko naciśniesz ten sam przycisk dwukrotnie, połączenie zostanie odrzucone. Jeśli masz skonfigurowaną pocztę głosową na swoim iPhonie, połączenie zostanie zamiast tego przekierowane do poczty głosowej. Będzie to działać na wszystkich modelach iPhone’a, od iPhone’a 4 do iPhone’a X.

Apple Watch

Jeśli masz zegarek Apple Watch, otrzymujesz na nim alerty o połączeniach przychodzących. Alerty połączeń zawierają przycisk Odrzuć, więc wystarczy go dotknąć, a połączenie zostanie odrzucone.

Słuchawki douszne Apple

Jeśli masz słuchawki Apple Earbuds podłączone do iPhone’a, możesz nacisnąć i przytrzymać środkowy przycisk, aby odrzucić połączenie z ekranu blokady. Wystarczy przytrzymać go przez dwie sekundy. Słuchawki douszne przekazują informację zwrotną dźwiękową, informując, że połączenie zostało odrzucone.

Wygląda na to, że nie ma możliwości odrzucenia połączenia przychodzącego z ekranu blokady za pomocą AirPods. Własna strona wsparcia Apple dla Airpods wymienia tylko, jak możesz odebrać połączenie przychodzące za pomocą AirPods. AirPods pozwalają odebrać połączenie przychodzące, ale odrzucenie nie jest obsługiwaną funkcją.

To dziwne, dlaczego Apple zdecydował się nie wyświetlać przycisku Odrzuć na zablokowanym urządzeniu. W systemie iOS 11 użytkownicy mogą uzyskać dostęp do timera, włączać i wyłączać dane komórkowe, odtwarzać muzykę, robić zdjęcia, włączać tryb Nie przeszkadzać i nie tylko z zablokowanego telefonu. Przyznane, wszystkie te funkcje nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa, ale nie ma też możliwości odrzucenia połączenia z ekranu blokady. Efektem końcowym jest to, że ludzie są zdezorientowani, dlaczego czasami widzą przycisk odrzucania, a innym razem nie.

x