Jak odrzucić powiadomienia systemu Windows 10 za pomocą skrótu klawiaturowego

Powiadomienia systemu Windows 10 można wyłączyć lub ustawić tak, aby wyświetlały się na ekranie przez zaledwie 5 sekund. Jeśli znajdziesz to za dużo, możesz ustawić powiadomienia, aby przejść bezpośrednio do Centrum akcji i nie wyświetlać się wcale na pulpicie lub wyświetlać się tylko na pulpicie i trzymać się z dala od Centrum akcji. Te powiadomienia nie są bezużyteczne. Służą one temu samemu celowi, co w innym systemie operacyjnym dla komputerów stacjonarnych, i podobnie jak w każdym innym systemie operacyjnym, można je usunąć ręcznie. Możesz kliknąć przycisk strzałki w prawym górnym rogu powiadomienia, aby je odrzucić, możesz kliknąć, przytrzymać i przeciągnąć w prawo, aby je odrzucić, lub jeśli używasz urządzenia z ekranem dotykowym, możesz je przesunąć. Możesz także odrzucić powiadomienia systemu Windows 10 za pomocą skrótu klawiaturowego, który jest niezwykle nieintuicyjny, ale taki istnieje.

Odrzuć powiadomienia systemu Windows 10

Sztuczka polega na tym, że można wybrać powiadomienie i rozpoznać, że zostało wybrane. Po wyświetleniu powiadomienia na pulpicie wybierz następujący skrót klawiaturowy.

Win + Shift + V.

Wokół powiadomienia pojawia się biały kontur wskazujący, że został on wybrany. Po wybraniu możesz go odrzucić, naciskając klawisz Delete. Jest to odpowiednik usunięcia powiadomienia. Nie oznaczy go jako powiadomienia „przeczytaj” i będzie można go ponownie wyświetlić w Centrum akcji.

Te powiadomienia zostały zaprojektowane tak, aby działały bardziej intuicyjnie na ekranie dotykowym, nie można tego pomylić. Są niezwykle sztywne pod względem opcji dostosowywania, a skrót klawiaturowy, który może je odrzucić, musi zostać wykonany w dwóch krokach. Możliwe, że można go wykonać za pomocą jednego skrótu, ale do wykonania zadania potrzebny jest skrypt.

Sam skrypt nie powinien być zbyt trudny do napisania, a AutoHotKey sprosta zadaniu. Będzie musiał najpierw wybrać powiadomienie za pomocą skrótu Win + Shift + V, a następnie po krótkim opóźnieniu wykonać klawisz Delete. Sam skrypt będzie musiał zostać wykonany skrótem, aby uprościć proces.

Zaskakujące jest to, że Windows 10 zaszedł tak daleko, nie poprawiając swoich powiadomień. To nie jest najgorsza funkcja w systemie operacyjnym i nie pęka jak menu Start i wyszukiwarka, więc być może dlatego została zaniedbana. Specjalny, uniwersalny skrót klawiaturowy, który może odrzucić bieżące powiadomienie na pulpicie, nie może być trudny do wdrożenia.

x