Jak odświeżyć ulubione ikony zakładek w Edge w systemie Windows 10

Microsoft Edge różni się od innych przeglądarek. Jest to aplikacja UWP, która radzi sobie z typowymi elementami, takimi jak zakładki, zupełnie inaczej niż inne, zwykłe przeglądarki komputerowe. W rezultacie użytkownicy nie mogą wchodzić w interakcje z jego danymi i plikami w taki sposób, jak w przeglądarkach Chrome i Firefox. Edge czasami nie ładuje lub nie wyświetla właściwej ikony ulubionych dla zakładki. Oto jak odświeżyć ulubione ikony zakładek w Edge.

Dodaj do zakładek Favicons w Edge

Aby naprawić ulubione ikony zakładek w Edge, musisz pobrać i zainstalować aplikację o nazwie Zarządzaj ulubionymi Edge. Ta aplikacja zapewnia kontrolę nad Ulubionymi w Edge, na które sama przeglądarka nie pozwala. Po zainstalowaniu aplikacji otwórz ją i wybierz wszystkie ulubione / zakładki, które mają nieprawidłowe lub brakujące ikony ulubionych.

Po wybraniu ich wszystkich przejdź do Edycja> Odśwież ikonę.

Jeśli chcesz odświeżyć / pobrać ikonę ulubionych dla jednego ulubionego / zakładki, wybierz tylko tę w aplikacji, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Odśwież ikonę z menu kontekstowego.

Niestety, ponieważ jest to Edge, favicon może się nie odświeżyć, co oznacza, że ​​trzeba będzie ustawić ją ręcznie. Aplikacja pozwala to również zrobić, co zrozumiałe, zajmie to znacznie więcej czasu, ponieważ musisz pobrać favicon, a następnie ustawić ją dla każdego ulubionego / zakładki.

Aby ręcznie ustawić ikonę ulubionych dla ulubionych / zakładek w Edge, pobierz ją najpierw. Powinien to być mały plik PNG. Otwórz Zarządzaj ulubionymi krawędziami i kliknij prawym przyciskiem myszy ulubione / zakładkę, dla której chcesz ustawić ikonę ulubionych. Z menu kontekstowego wybierz opcję „Ustaw ikonę”, a następnie wyszukaj i wybierz obraz, którego chcesz użyć. Po wybraniu przejdź do Plik> Zapisz zmiany.

Przekonasz się, że ta aplikacja robi sporo rzeczy, a jeśli używasz Edge, prawdopodobnie użyjesz tej aplikacji, aby ułatwić zarządzanie ulubionymi / zakładkami. Dlatego powinniśmy Cię ostrzec, które zmiany wprowadzasz jako pierwsze, a które po ręcznym ustawieniu ikon ulubionych dla ulubionych / zakładek.

Jeśli po ręcznym ustawieniu ikon ulubionych zdecydujesz się ponownie wypróbować funkcję automatycznego pobierania, ustawienia ręczne mogą zostać zresetowane. Podobnie, jeśli zaimportujesz zakładki po dokonaniu w nich ręcznych zmian, zaimportowane zakładki mogą zastąpić lub zmienić istniejące.

Microsoft próbuje uczynić aplikacje UWP podstawowym typem aplikacji działającym w systemie Windows, ale obecnie są one zbyt ograniczone, aby stały się bardziej popularne.

Jeśli chcesz, możesz ręcznie ustawić ikony ulubionych dla zakładek w Chrome.

x