iOS

Jak odtwarzać muzykę z centrum sterowania w systemie iOS 10

Centrum sterowania to panel szybkiego dostępu w systemie iOS, który zawiera często używane ustawienia. Możesz uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca; ekran blokady, ekran główny oraz z poziomu dowolnej aplikacji. Centrum sterowania ma przełączniki trybu samolotowego, Wi-Fi, Bluetooth itp., C oraz przyciski dostępu do aparatu, kalkulatora, kompasu i latarki. Aż do iOS 9 zawierał również sterowanie muzyką. Jeśli słuchałeś muzyki, nie musiałeś odblokowywać telefonu, aby zarządzać głośnością, pomijać utwór lub odtwarzać / wstrzymywać go. W systemie iOS 10 elementy sterujące muzyką zostały przeniesione, a dokładniej Centrum sterowania zostało przeprojektowane. Tutaj możesz uzyskać dostęp do sterowania muzyką w Centrum sterowania.

Centrum sterowania w iOS 10 ma zakładki, trzy z nich. Możesz nie zauważyć zakładek od razu. Jedyną wskazówką co do ich istnienia są dwie lub trzy małe kropki poniżej suwaka Centrum sterowania. Możesz je przegapić, jeśli masz ustawioną zbyt gęstą tapetę na ekranie głównym lub ekranie blokady.

W systemie iOS 10 przesuń palcem w lewo w Centrum sterowania, aby przejść do karty Muzyka. Jeśli masz urządzenia podłączone w zestawie domowym, Twoje Centrum sterowania będzie miało trzecią kartę, na której możesz nimi sterować. Jeśli nie, Control Center będzie miało dwie zakładki; jeden do szybkiego dostępu do przełączników i aplikacji, a drugi do sterowania odtwarzaniem muzyki.

Sterowanie muzyką nie jest trudne do odgadnięcia. To te same, które zawsze miałeś, ale z większymi przyciskami. Aplikacja, w której odtwarzasz muzykę, pojawi się u góry. Jeśli Twój telefon jest odblokowany i dotkniesz aplikacji muzycznej na karcie muzyki w Centrum sterowania, zostaniesz do niego przełączony.

muzyka ios-10-cc

Okładki albumów pojawią się na tej karcie i tutaj możesz regulować głośność. Jeśli dotkniesz aktualnie odtwarzanego utworu, ponownie przełączysz się do aplikacji, w której jest odtwarzany.

Na marginesie, w iOS 9 zauważyłem, że sterowanie głośnością z Control Center straciło na precyzji. Często dotknięcie małego pokrętła na suwaku głośności powodowało zatrzymanie muzyki. Określiłem to jako pulchne palce, ale od tamtej pory wiele osób skarżyło się na ten sam problem.

Dzięki osobnej karcie sterowania muzyką problem zniknął. Być może Apple powinno było uczynić to nieco bardziej oczywistym, że możesz teraz przejść do nowej karty w Control Center. Kropki na dole są zgodne z projektem w iOS, ale nie są zbyt oczywiste dla niczego niepodejrzewającego użytkownika.

x