Jak odtwarzać pliki w kolejności alfabetycznej lub numerycznej w odtwarzaczu VLC

Możesz tworzyć listy odtwarzania w odtwarzaczu VLC. Listy odtwarzania można tworzyć z plików na dysku lub adresów URL. Lista odtwarzania jest przydatna, gdy chcesz słuchać serii podcastów, oglądać serial telewizyjny lub słuchać wszystkich utworów zgranych z płyty CD. Te pliki nie są zgodne z żadną określoną konwencją nazewnictwa. Mają wzór w swojej nazwie, jak wszystko inne, co jest częścią większej serii, ale wzór może być dowolny. Mogą mieć unikalne nazwy, po których następuje numer seryjny w serii. Mogą być numerowane, po których następuje nazwa. Chodzi o to, że jeśli nie używasz menedżera multimediów, takiego jak Plex, Twoje pliki prawdopodobnie nie będą zgodne z konwencją nazewnictwa. To z kolei wpływa na kolejność ich odtwarzania, jeśli znajdują się na liście odtwarzania. Jednak dzięki VLC możesz odtwarzać pliki w kolejności alfabetycznej lub numerycznej.

Funkcja listy odtwarzania VLC umożliwia sortowanie plików w kolejności alfabetycznej lub numerycznej. Dotyczy to ich tytułów i niektórych metadanych i jest przydatne w większości sytuacji, chyba że wszystkie pliki mają różne nazwy i nie mają numeru.

Odtwarzaj pliki w porządku alfabetycznym lub numerycznym

Otwórz odtwarzacz VLC i przejdź do widoku listy odtwarzania za pomocą skrótu Ctrl + L. Dodaj folder zawierający pliki multimedialne, które chcesz odtworzyć.

Kliknij prawym przyciskiem myszy właśnie dodany folder. Z menu kontekstowego przejdź do Sortuj według i wybierz kolejność, w jakiej chcesz odtwarzać pliki. VLC umożliwia odtwarzanie plików w porządku alfabetycznym lub numerycznym, ale możesz także wybrać, czy ma to być w kolejności rosnącej czy malejącej. Porządek sortowania można zastosować do tytułu lub metadanych pliku, np. Wykonawcy lub numeru utworu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli pliki mają różne nazwy.

Jeśli żadna z tych opcji nie pomaga w odtwarzaniu plików we właściwej kolejności, rozważ zbiorczą zmianę ich nazw na liczbę. W systemie Windows. możesz to zrobić bez aplikacji innych firm.

Odtwarzacz VLC zapamięta kolejność, w jakiej ustawiłeś pliki na liście odtwarzania do odtwarzania. Musisz zapisać listę odtwarzania. Jeśli nie zapiszesz listy odtwarzania, będziesz musiał ponownie ustawić kolejność odtwarzania, gdy załadujesz pliki po raz drugi. Powinniśmy również wspomnieć, że jeśli tytuły twoich plików mają zarówno serię liczb, jak i tytuł tekstowy, musisz sprawdzić, od czego zaczyna się tytuł, aby go posortować.

Na przykład, jeśli twoje pliki mają nazwę „01 – Odrodzenie”, musisz posortować je numerycznie. Jeśli pliki mają nazwę „Rebirth – 01”, należy posortować je alfabetycznie.