Jak odtwarzać tylko dźwięk z pliku wideo w systemie Windows 10

Dźwięk z wideo można dość łatwo wyodrębnić. Wszystko, co musisz zrobić, to przekonwertować plik na format audio. Możesz przekonwertować go na format bezstratny lub stratny i łatwo zrobić, czy chcesz użyć aplikacji komputerowej czy aplikacji internetowej do konwersji. Jeśli konwersja pliku nie jest obecnie dostępna, a wszystko, czego potrzebujesz, to dźwięk z filmu, możesz użyć odtwarzacza VLC i odtwarzać tylko dźwięk z pliku wideo. Oto jak.

Odtwarzaj tylko dźwięk z wideo

Otwórz wideo w odtwarzaczu VLC. Możesz to zrobić, jeśli chcesz, ale nie jest to obowiązkowe. Kliknij prawym przyciskiem myszy odtwarzacz wideo i wybierz Wideo> Ścieżka wideo> Wyłącz. Spowoduje to wyłączenie wideo, ale ścieżka dźwiękowa będzie nadal włączona.

Jeśli wstrzymałeś wideo, możesz je wstrzymać, aby odtworzyć tylko dźwięk. To ustawienie nie jest trwałe. Jeśli zamkniesz film i otworzysz go ponownie, lub inny w odtwarzaczu VLC, wideo będzie odtwarzane tak, jak zwykle.

Jeśli chcesz, aby odtwarzacz VLC przestał odtwarzać filmy i po prostu trzymał się dźwięku, możesz wyłączyć dźwięk w ustawieniach aplikacji.

Otwórz odtwarzacz VLC i przejdź do Narzędzia> Preferencje. Wybierz kartę Wideo i odznacz opcję „Włącz wideo”. Spowoduje to domyślnie wyłączenie odtwarzania wideo, więc bez względu na typ pliku otwieranego w odtwarzaczu VLC, nie będzie z nim wideo. Możesz oczywiście włączyć wideo w locie, gdy jest to potrzebne.

Kliknij prawym przyciskiem myszy wewnątrz odtwarzacza iz menu kontekstowego przejdź do Wideo> Ścieżka wideo i wybierz wymienioną tam ścieżkę wideo. Opcja „Wyłącz” jest domyślnie włączona, ponieważ wyłączyłeś odtwarzanie wideo.

To samo ustawienie istnieje również dla dźwięku. Jeśli chcesz, aby wszystkie wideo były odtwarzane w trybie cichym, możesz wyłączyć dźwięk dla konkretnego filmu podczas jego odtwarzania lub możesz całkowicie wyłączyć dźwięk z karty Audio w preferencjach aplikacji. Oczywiście łatwiej jest wyciszyć wideo.

Odtwarzacze wideo zazwyczaj umożliwiają przełączanie między ścieżkami audio i wideo, jeśli dostępnych jest wiele ścieżek. Aplikacja rzadko pozwala na wyłączenie audio lub wideo, biorąc pod uwagę, że ludzie zazwyczaj nie oglądają wideo bez dźwięku, chociaż niektórzy mogą chcieć słuchać dźwięku bez wideo. VLC daje użytkownikom pełną swobodę, a także bierze pod uwagę unikalne scenariusze, w których aplikacja może być używana.