Jak odtwarzać wideo za pomocą FFMPEG na Windows 10

FFMPEG to narzędzie do konwersji plików wideo i audio. Można go również użyć do przycięcia filmu, wyodrębnienia klatki, znalezienia klatek filmu wideo, między innymi. Jest często używany przez inne aplikacje multimedialne jako backend. FFMPEG służy nie tylko do edycji filmów. Jest to także odtwarzacz wideo. Po prostu nie jest często używany, ponieważ jest narzędziem wiersza poleceń, a odtwarzanie z niego filmu wymaga uruchomienia polecenia. To powiedziawszy, oto jak możesz odtwarzać wideo za pomocą FFMPEG.

Odtwórz wideo z FFMPEG

Istnieją dwa sposoby odtwarzania wideo za pomocą FFMPEG; za pomocą wiersza polecenia lub aplikacji GUI, która może uruchamiać polecenia za jego pośrednictwem. Pokażemy Ci, jak to zrobić.

Wiersz poleceń

Aby to ułatwić, należy dodać FFMPEG do zmiennej Path. Umożliwi to korzystanie z aplikacji z dowolnego folderu. Otwórz Eksploratora plików i przejdź do folderu zawierającego wideo, które chcesz odtworzyć. Na pasku lokalizacji wpisz cmd i dotknij Enter.

W oknie Wiersz polecenia, które zostanie otwarte, uruchom następujące polecenie;

Komenda

ffplay "name-of-video.ext"

Przykład

ffplay "My video.mp4"

Wideo otworzy się i rozpocznie odtwarzanie w trybie pełnoekranowym. Nie zobaczysz żadnych elementów sterujących wideo, ponieważ w zasadzie używasz narzędzia wiersza polecenia. Aby zamknąć wideo, naciśnij klawisz Escape.

GUI

Znalezienie dobrej aplikacji GUI dla FFMPEG na Windows 10 jest wyzwaniem, ale możesz z niej skorzystać Aksjomat. Ułatwia wybranie i odtworzenie filmu, ale podczas odtwarzania nie uzyskasz żadnych elementów sterujących multimediami. Wyodrębnij spakowany plik i uruchom w nim plik wykonywalny Axiom.

Kliknij przycisk Input i wybierz plik wideo, który chcesz odtworzyć. Kliknij przycisk Podgląd, aby rozpocząć odtwarzanie wideo.

Axiom nie jest tak naprawdę odtwarzaczem wideo. Konwertuje pliki wideo i audio i pozwala między innymi dodawać napisy do pliku. Jeśli używasz FFMPEG, ponieważ jest to świetne narzędzie, ale można go obejść bez wiersza polecenia, wypróbuj tę aplikację.

Kolejną świetną aplikacją korzystającą z FFMPEG jest hamulec ręczny. Jeśli nie chcesz odtwarzać filmów z FFMPEG, ale bardziej interesują Cię jego inne funkcje, jest to aplikacja, którą powinieneś wypróbować. Interfejs użytkownika jest nieco niechlujny, ale znajdziesz w nim wiele samouczków, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak to działa.

x