Jak odznaczyć się w poście na Instagramie

Tagi na Instagramie są najczęściej używane przez tych użytkowników, którzy chcą zwiększyć zasięg swoich postów na Instagramie. Gdy oznaczysz kogoś w swoim poście, post będzie widoczny pod oznaczonymi postami w profilu osoby, którą oznaczyłeś. Inni użytkownicy IG odwiedzający ich profil dowiedzą się o Twoim poście i mogą go polubić, skomentować lub zareagować. Prowadzi to więc do tego, że śledzą i udostępniają Twój profil w swojej historii IG lub innym użytkownikom na Instagramie. I w ten sposób oznaczanie osób pod postem zwiększy Twój zasięg wśród ludzi. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, jak odznaczyć się w poście na Instagramie. Poprowadzi Cię również, co się stanie, gdy usuniesz tag z posta na Instagramie i odznaczysz się z posta na Instagramie.

Jak odznaczyć się w poście na Instagramie

Masz tylko prawo oznaczać innych użytkowników w swoim poście na IG. A kiedy oznaczysz kogoś w swoim poście, zostanie on powiadomiony w formie wiadomości, która będzie zawierała oznaczony post i wiadomość. Tylko użytkownik, który został oznaczony, może usunąć się z oznaczonego posta, usunąć post ze swojego profilu lub zmienić ustawienia tagów, aby nikt, kogo nie znasz, nie mógł oznaczyć Cię w swoim poście. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak odznaczyć się na Instagramie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Dlaczego ludzie usuwają tagi na Instagramie?

Powody, dla których ludzie usuwają tagi na Instagramie z postów innych osób, są następujące:

  • Nikt nie chce być oznaczony w takim poście, który narusza czyjeś prawa.
  • Nie chcą zostać oznaczeni na czyimś poście lub poście konkretnej osoby na Instagramie.
  • Nie chcą, aby ktoś używał ich imienia i nazwiska do promowania ich produktu lub marki na Instagramie bez ich zgody.
  • Nie chcą być oznaczani na postach, które promują nienawiść, przemoc i fałszywe wiadomości dla świata lub społeczności.

To są wszystkie powody, dla których ludzie usuwają tagi na Instagramie z postów kogoś innego.

Jak usunąć tag z czyjegoś postu na Instagramie? Jak usunąć tag z postu innej osoby?

Aby dowiedzieć się, jak usunąć tag z posta innej osoby na Instagramie, wykonaj następujące czynności:

1. Otwórz Instagram aplikację w telefonie.

2. Stuknij w zakładkę Profil w prawym dolnym rogu ekranu.

3. Stuknij ikonę oznaczonych zdjęć.

4. Stuknij żądany formularz postu, który chcesz usunąć.

5. Stuknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu posta.

6. Następnie dotknij opcji Tag…

7. Stuknij w Usuń mnie z wpisu, aby odznaczyć się od wpisu.

Oto jak odznaczyć się w poście na Instagramie innej osoby.

Co się stanie, gdy usuniesz tag z posta?

Kiedy odznaczysz się z posta, przede wszystkim Twój tag zostanie usunięty z posta. Posty, którymi jesteś oznaczony, zostaną usunięte z zakładki oznaczonych postów w Twoim profilu IG. Osoba, która oznaczyła Cię tagiem w swoim poście, nie zostanie o tym powiadomiona. Ale mogą sprawdzić post i dowiedzieć się, że odznaczyłeś się z posta. Teraz, jeśli osoba spróbuje ponownie oznaczyć Cię w tym samym poście, nie będzie to możliwe. To dlatego, że byłeś osobą, która została oznaczona w poście, i już odrzuciłeś prośbę, usuwając się z jej postu. Tak się dzieje, gdy usuwasz tag z postu.

Czy druga osoba wie, kiedy usuwasz tag z jej postu na Instagramie?

Nie, druga osoba nie będzie wiedziała, kiedy usuniesz tag z jej posta na Instagramie. Masz prawo kontrolować swoją aktywność. Możesz określić, kto może oznaczać Cię w swoim poście, a jeśli ktoś oznaczył Cię w swoim poście i nie chcesz być oznaczany, możesz usunąć siebie z tego posta. Gdy usuniesz się z tego posta, oryginalny autor (OP) nie będzie mógł o tym wiedzieć, dopóki nie odwiedzi posta i nie sprawdzi tagów. Gdy usuniesz tag z czyjegoś postu, ta osoba nie będzie mogła ponownie oznaczyć Cię w tym samym poście. Jeśli chcą Cię oznaczyć, będą musieli utworzyć nowy post i oznaczyć Cię w tym poście.

Czy możesz odznaczyć się na Instagramie na komputerze?

Nie, nie możesz usunąć tagu na Instagramie na komputerze, czyli na stronie internetowej Instagrama. Na Instagramie możesz opublikować zdjęcie i oznaczyć kogoś na nim, ale gdy zostaniesz przez kogoś oznaczony w poście, nie możesz usunąć siebie z tego posta. Dzieje się tak dlatego, że internetowa wersja Instagrama nie obsługuje opcji Untagging. Ale możesz odznaczyć się za pomocą aplikacji mobilnej Instagram, jak wspomniano wcześniej w tym artykule z przewodnikiem krok po kroku. Sieć Instagrama może nadal wykonywać wszystkie podstawowe zadania, takie jak przesyłanie posta, polubienie i komentowanie posta, czatowanie ze znajomymi. Ale jeśli chodzi o użyteczność, użytkownicy wolą aplikację Instagram niż sieć Instagram.

Czy możesz odznaczyć się na Instagramie bez ich wiedzy? Czy ktoś wie, czy się odtaguję?

Tak, możesz odznaczyć się na Instagramie bez ich wiedzy. Jeśli zostałeś oznaczony w jakimś poście, możesz się z niego usunąć. Gdy usuniesz tag z tego posta, nie możesz zostać ponownie otagowany w tym samym poście. Użytkownik nie otrzymuje żadnego powiadomienia ani wiadomości, gdy usuniesz tag z jego postu, ale OP i inne oznaczone profile mogą o tym wiedzieć, sprawdzając post pod kątem oznaczonych osób. Usuwanie tagów z posta działa tylko w aplikacji Instagram na urządzenia z Androidem i iOS. Teraz musiałeś wiedzieć, czy ktoś się dowie, jeśli odznaczysz się z jego postu.

Czy ktoś zostanie powiadomiony, jeśli usunę tag?

Nie, osoba, która oznaczyła Cię tagiem w swoim poście, nie zostanie powiadomiona, gdy usuniesz tag. Jedynym sposobem, w jaki dana osoba może dowiedzieć się o tagu, jest odwiedzenie posta i sprawdzenie tagów. Po usunięciu tagu z posta OP nie może ponownie oznaczyć Cię w tym samym poście. Będą musieli przesłać nowy post, aby Cię oznaczyć. Gdy ktoś oznaczy Cię tagiem w swoim poście, otrzymasz od tego użytkownika wiadomość tekstową wraz z postem, w którym zostałeś oznaczony. Teraz wiesz, czy ktoś zostanie powiadomiony, jeśli usuniesz tag z jego postu.

Czy mogę ponownie oznaczyć się w poście?

Nie, nie możesz ponownie oznaczyć się w poście innej osoby. Możesz ponownie oznaczyć się tylko w swoich postach, a nie w innych. Jeśli jakiś użytkownik oznaczy Cię tagiem w swoim poście, masz tylko możliwość usunięcia tagu z posta. A kiedy usuniesz tag z tego posta, nie możesz ponownie oznaczyć się na nim. I nawet użytkownik, który go opublikował, nie może ponownie oznaczyć Cię w swoim poście. Jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek oznaczył Cię tagiem w swoim poście, możesz wyłączyć ustawienia oznaczania dla wszystkich, aby tylko Ty lub Twoi znajomi.

***

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, jak odznaczyć się w poście na Instagramie. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie pytań i sugestii za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej. Daj nam też znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.

x