Jak odzyskać usunięty dokument Google z Dysku Google

Dysk Google to platforma w chmurze, która zapewnia użytkownikom 15 GB bezpłatnego miejsca na bezpieczne przechowywanie danych. Konto Dysku Google jest tworzone automatycznie podczas tworzenia konta Gmail. Google Doc to szeroko używana platforma Google, co dla wielu jest dużą pomocą. Od plików po każdy ważny dokument, przechowuje wszystkie ważne informacje. Nie tylko to, ale także pozwala tworzyć nowe pliki za pomocą stron Doc. Ale co, jeśli przez pomyłkę usuniesz ten sam ważny plik? Jak możesz odzyskać usunięty dokument Google? Jeśli jesteś kimś, kto szuka wskazówek, jak odzyskać usunięty dokument Google z Dysku Google, przedstawiamy pomocny przewodnik, który szczegółowo nauczy Cię tego samego.

Jak odzyskać usunięty dokument Google z Dysku Google

Możesz odzyskać żądany dokument Google, który mogłeś przypadkowo usunąć. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się, jak odzyskać usunięte dokumenty Google z Dysku Google i dowiedzieć się więcej o okresie i lokalizacji usuniętych dokumentów.

Czy możesz przywrócić dokument?

Tak, możesz przywrócić Dokumenty Google w ciągu 30 dni od usunięcia. Możesz odwiedzić witrynę Dysku Google i przywrócić usunięty dokument Google za pomocą Kosza, jak omówiono powyżej. Twój plik zostanie przywrócony do lokalizacji, z której został usunięty. Jednak możesz cofnąć usunięcie dokumentu tylko wtedy, gdy plik został usunięty mniej niż 30 dni temu. Jeśli minęło więcej niż 30 dni, nie będzie można przywrócić żadnych Dokumentów Google.

Czy usunięte pliki znikną na zawsze?

Nie, usunięte pliki nie znikają na zawsze. Masz 30 dni na odzyskanie tych plików. Jeśli przez pomyłkę trwale usuniesz którykolwiek ze swoich plików, możesz je odzyskać na 2 sposoby.

  • Jeśli Twoja szkoła lub organizacja kontroluje Twoje konto, możesz poprosić administratora o jego odzyskanie, ale można to zrobić w ciągu 25 dni od usunięcia. Po tym okresie pliki są trwale usuwane z systemu Google i nie można ich odzyskać.
  • Jeśli Twoje konto nie jest kontrolowane przez szkołę lub organizację, możesz skontaktować się z pomocą Google, która pomoże Ci odzyskać pliki. Pamiętaj, że powinieneś być właścicielem plików.

Jak odzyskać usunięty dokument Google?

Kolejne kroki pomogą Ci odzyskać przypadkowo usunięty dokument. Przeczytaj uważnie i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby lepiej zrozumieć.

Uwaga: w przypadku usunięcia któregokolwiek z ważnych dokumentów z Dysku Google nie musisz się martwić, ponieważ możesz je odzyskać w ciągu 30 dni od usunięcia.

1. Odwiedź Dysk Google w przeglądarce na komputerze.

2. Wprowadź swój adres e-mail lub telefon w wymaganym polu i kliknij Dalej.

3. Teraz wprowadź swoje hasło w wymaganym polu i kliknij Dalej.

4. Po zalogowaniu kliknij Kosz w lewym okienku.

5. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz przywrócić, i kliknij Przywróć. Twój plik zostanie przywrócony do lokalizacji, z której został usunięty.

Jak odzyskać trwale usunięte Dokumenty Google?

Jeśli Twoja szkoła lub organizacja zarządza Twoim kontem Google, możesz skontaktować się z administratorem i poprosić go o odzyskanie, ale pamiętaj, że ma to również limit 25 dni. Po tym okresie pliki są usuwane z systemów Google. Możesz jednak odzyskać pliki, ale musisz być właścicielem pliku lub folderu. Wykonaj poniższe czynności, aby przywrócić trwale usunięte pliki z Dysku Google.

1. Przejdź do Pomocy Dysku Google, aby rozpocząć odzyskiwanie.

2. Po otwarciu linku pojawi się formularz.

3. Wypełnij w formularzu swoje Imię i Nazwisko.

4. Kliknij Prześlij, aby odzyskać plik.

Jak odzyskać coś, co przypadkowo usunąłem?

Zawsze możesz odzyskać usunięty dokument Google, który został przypadkowo usunięty, przywracając go/przywracając go z Kosza. W ten sposób Twoje pliki zostaną przywrócone, dopóki nie usuniesz ręcznie wszystkich danych z Kosza.

Jak odzyskać usunięte pliki z kosza na Dysku Google?

Usunięte dokumenty możesz odzyskać z kosza Dysku Google w ciągu 30 dni od okresu usunięcia Dokumentów Google.

1. Otwórz Dysk Google i zaloguj się na swoje konto Google.

2. Kliknij Kosz > Przywróć.

Żądany Dokument Google pojawi się z powrotem na Dysku Google, tak jak wcześniej.

Gdzie trafiają trwale usunięte pliki?

Trwale usunięte pliki są przechowywane w systemie Google przez 25 dni. Jeśli nadal chcesz odzyskać plik, możesz skontaktować się z Google i poprosić o pomoc dotyczącą odzyskiwania plików. Jednak po 25 dniach plik jest usuwany z systemów Google i nie można go odzyskać.

Jak długo Dysk Google przechowuje trwale usunięte pliki?

Trwale usunięte pliki są przechowywane w systemie Google do 25 dni. Jeśli użytkownik nadal chce odzyskać plik, może to zrobić, kontaktując się z pomocą Dysku Google.

Jak odzyskać trwale usunięte pliki z Dysku Google po 30 dniach?

Jeśli po usunięciu pliku upłynie 30 dni, możesz wykonać następujące czynności, aby go odzyskać:

  • Jeśli jesteś właścicielem tego konta i usuniętego pliku, możesz odwiedzić stronę odzyskiwania plików z Dysku Google, aby odzyskać swój plik.
  • Jeśli Twoja szkoła lub organizacja kontroluje Twoje konto, możesz skontaktować się z administratorem konta, aby odzyskać pliki, a on pomoże Ci je odzyskać.

Uwaga: działa to tylko wtedy, gdy plik ma jakiekolwiek ważne starsze wersje.

1. Otwórz Dysk Google.

2. Zaloguj się do swojego konta Google przy użyciu danych logowania.

3. Kliknij dwukrotnie żądany plik, aby go otworzyć.

4. Kliknij opcję Plik na pasku menu.

5. Kliknij Historia wersji > Zobacz historię wersji, jak pokazano.

Uwaga: możesz także nacisnąć jednocześnie klawisze Ctrl + Alt + Shift + H, aby otworzyć okno Zobacz historię wersji.

6. Kliknij oryginalną wersję pliku w prawym okienku.

7. Następnie kliknij opcję Przywróć tę wersję od góry, jak zaznaczono.

Dokąd trafiają pliki usunięte z udostępnionego dysku Google?

Te pliki są przenoszone do kosza w konsoli administratora i tylko oni mogą je odzyskać.

Co się dzieje z Dokumentami Google po usunięciu konta?

Jeśli konto zostanie usunięte, wszystkie dokumenty utworzone przez konto również zostaną usunięte, nawet jeśli są udostępniane innym użytkownikom. Żadne dane z tego konta nie mogą być później odzyskane.

Jak odzyskać Dokumenty Google z usuniętego konta szkolnego?

Jeśli na stałe usunąłeś swoje dokumenty, musisz poprosić administratora konta szkolnego o odzyskanie plików w ciągu 25 dni od usunięcia. Mogą to zrobić za pomocą konsoli administratora. Ale jeśli nie usunąłeś pliku na stałe, możesz go łatwo przywrócić w następujący sposób:

1. Zaloguj się na Dysk Google przy użyciu szkolnych danych logowania.

2. Następnie otwórz folder Kosz z lewego panelu.

3. Kliknij prawym przyciskiem myszy żądany plik, który chcesz odzyskać. Następnie kliknij Przywróć, aby odzyskać Dokument Google do pozycji, z której został usunięty.

Oto jak przywrócić trwale usunięte pliki z Dysku Google.

Co się dzieje z dokumentem Google po usunięciu właściciela?

Dokument Google zostanie zamknięty, jeśli właściciel zostanie usunięty. Wszystkie udostępnione lub nieudostępnione pliki danych są usuwane z Dokumentów i nie można ich odzyskać. Udostępnione lub nieudostępnione dane są również usuwane z Dokumentów i nie można ich odzyskać po usunięciu właściciela.

***

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, jak odzyskać usunięty dokument Google z konta Dysku Google. Zachęcamy do kontaktu z nami z pytaniami i sugestiami za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy. Daj nam znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.

x