01/18/2022

Jak oglądać BBC iPlayer w USA lub za granicą (Odblokuj przewodnik 2019)

Udostępnij teraz w social media:

Geobloki to opór, ale nadal możesz odblokować BBC iPlayer z dowolnego miejsca na świecie. Wszystko czego potrzebujesz to VPN, a dziś pokażemy Ci najlepszych dostawców niezawodnego streamingu iPlayer poza Wielką Brytanią. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby uzyskać dostęp do ulubionych treści BBC w ciągu kilku minut za pomocą niezawodnej sieci VPN.

Od filmów przyrodniczych po pokazy kulinarne, BBC (aka British Broadcasting Corporation) ma wiele świetnych programów. Chociaż treść ta została pierwotnie stworzona dla brytyjskiej publiczności, w rzeczywistości wiele z tych programów jest lubianych przez ludzi na całym świecie. Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii, możesz oglądać wszystkie te programy BBC online za pomocą iPlayer BBC na stronie internetowej BBC http://www.bbc.co.uk/iplayer/. Jeśli jednak mieszkasz poza Wielką Brytanią, zwykle nie możesz uzyskać dostępu do treści w witrynie iPlayer.

Co więc możesz zrobić, jeśli mieszkasz w USA lub w innym kraju i chcesz oglądać programy w BBC iPlayer? Na szczęście istnieją technologiczne rozwiązania tego problemu. Niezależnie od tego, czy chcesz nadrobić zaległości w ostatnim sezonie Doctor Who, czy po prostu nie możesz się doczekać, aby zobaczyć najnowsze odcinki Great British Bake-Off, w tym artykule pokażemy kilka opcji jak oglądać BBC iPlayer w USA.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Najlepsza opcja – użyj VPN

Pierwszym i najbardziej ogólnie skutecznym rozwiązaniem do strumieniowania brytyjskich treści wszelkiego rodzaju jest użycie VPN lub wirtualnej sieci prywatnej. Jest to usługa, która działa poprzez zainstalowanie małego oprogramowania na twoim komputerze, które szyfruje wszystkie dane, które wysyłasz przez Internet. Zaszyfrowane dane są najpierw wysyłane na serwer należący do twojego dostawcy VPN, a następnie odszyfrowywane i wysyłane dalej do miejsca docelowego

SPRAWDZIĆ: Nasz przewodnik po szyfrowaniu VPN

W takim przypadku ustawiłeś VPN na swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii. Następnie wyślesz żądanie na stronę iPlayer, wskazując swoją przeglądarkę na adres URL iPlayer, a dane będą kierowane przez serwer VPN w Wielkiej Brytanii. To sprawia, że ​​witryna iPlayer wydaje się, jakbyś sam mieszkał w Wielkiej Brytanii, więc będzie ci ona dostarczać całą zawartość, która normalnie jest dostępna tylko dla brytyjskich użytkowników. Zaletą tej metody jest to, że masz dostęp cała brytyjska treść – w tym Channel 4 i inne witryny tylko w Wielkiej Brytanii, a także BBC iPlayer. I możesz użyć tej samej metody, aby uzyskać dostęp do treści zablokowanych w regionie z innych krajów, takich jak Kanada, Australia lub Japonia. Wadą jest to, że aby uzyskać niezawodną i bezpieczną usługę VPN, trzeba będzie płacić miesięczną opłatę dostawcy VPN.

Aby skorzystać z VPN, pobierz instalator i postępuj zgodnie z instrukcjami dostawcy VPN. Po otwarciu programu VPN powinna zostać wyświetlona lista serwerów w różnych krajach. Znajdź serwer w Wielkiej Brytanii i kliknij, aby się z nim połączyć. Po nawiązaniu połączenia możesz odwiedzić http://www.bbc.co.uk/iplayer/ i przeglądaj stronę w normalny sposób. Wszelkie treści, które są dostępne dla brytyjskiego widza, będą dostępne również teraz.

Sprawdź -   Jak korzystać z RustDesk w systemie Linux

Powody związane z bezpieczeństwem korzystania z VPN

Oprócz dostępu do treści zablokowanych w regionie istnieją również ważne powody bezpieczeństwa, aby korzystać z VPN. Technicznie nie jest dozwolone przesyłanie strumieniowe treści z iPlayer, chyba że masz brytyjską licencję telewizyjną, za którą trzeba płacić co roku. Chociaż transmisja strumieniowa bez tej licencji prawdopodobnie nie spowoduje problemu, możliwe, że zostaniesz ukarany grzywną, jeśli zostaniesz przyłapany.

Bardziej niepokojące jest to, czy korzystasz z nielegalnych witryn do przesyłania strumieniowego lub pobrań P2P, takich jak torrenty. Korzystanie z tych usług umożliwia dostęp do treści chronionych prawem autorskim, a posiadacze praw autorskich mogą być znacznie bardziej zaciekli niż BBC w śledzeniu naruszeń. Jeśli zamierzasz przesyłać strumieniowo lub pobierać treści przez Internet, nie jest to zalecane przez niezabezpieczone połączenie internetowe. Jeśli zostaniesz przyłapany na robieniu tego, możesz zostać ukarany grzywną, a nawet oskarżeniem.

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas przesyłania strumieniowego lub pobierania treści, zdecydowanie zalecamy korzystanie z VPN. Szyfrowanie używane przez VPN oznacza, że ​​nikt, nawet twój dostawca usług internetowych, nie może zobaczyć, do których stron internetowych lub treści masz dostęp. Twój dostawca usług internetowych może zobaczyć, ile danych wykorzystałeś, ale nie jaka jest ich zawartość. Oznacza to, że nawet jeśli organy ścigania lub agencje rządowe podejrzewają cię o nielegalną aktywność w Internecie i zmuszają Twojego usługodawcę internetowego do przekazania dzienników twojego korzystania z Internetu, nie będą mogli zobaczyć, do czego masz dostęp.

Jak wybrać VPN

Istnieje mnóstwo dostawców VPN, więc może być trudno ustalić, który wybrać. Odradzamy korzystanie z bezpłatnych usług VPN, ponieważ bezpieczeństwo tych dostawców może być bardzo pobieżne. Czasami bezpłatni dostawcy mogą nakładać ograniczenia danych lub ograniczenia, nie szyfrować danych poprawnie lub sprzedawać dane użytkownika innym firmom. Zamiast tego zalecamy wybranie renomowanego dostawcy VPN, który spełnia następujące kryteria:

 1. Duże prędkości połączenia, co jest szczególnie ważne, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo wideo.
 2. Serwery w wielu różnych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, jeśli chcesz uzyskać dostęp do iPlayera
 3. Obsługa oprogramowania dla wielu systemów operacyjnych, dzięki czemu możesz chronić wszystkie swoje urządzenia
 4. Brak logowania, dzięki czemu nawet jeśli Twój dostawca VPN skontaktuje się z organami ścigania, nie będą oni mieli żadnych danych na temat korzystania z Internetu, które mogłyby cię obciążać

Polecamy IPVanish

Biorąc pod uwagę te czynniki, dostawcą VPN, który zalecamy do przesyłania strumieniowego zawartości iPlayer, jest IPVanish. Ta usługa spełnia wszystkie nasze wymagania: błyskawiczne prędkości połączenia, ponad 1300 serwerów w 60 różnych krajach, wsparcie oprogramowania dla komputerów PC, Mac, iOS i Android oraz surowe zasady braku logowania. Nie ma ograniczeń przepustowości ani ograniczeń, więc możesz zużywać tyle danych, ile potrzebujesz, bez obaw, a stosowane szyfrowanie jest silne 256-bitowe. Usługa ma również dodatkowe funkcje, takie jak możliwość zainstalowania oprogramowania bezpośrednio na routerze, dzięki czemu cały ruch w sieci będzie automatycznie chroniony, a także opcję „zabicia przełącznika”, aby zapobiec przypadkowemu pobraniu przez niezabezpieczone połączenie.

Sprawdź -   Jak ustawić powtarzające się co godzinę przypomnienia na iPhonie i iPadzie

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

Proszę bardzo, problem rozwiązany, BBC iPlayer myśli teraz, że jesteś w Wielkiej Brytanii. Nigdy więcej błędów geolokalizacji. Schludnie, co?

Alternatywna metoda – użyj dodatku iPlayer WWW dla Kodi

Jeśli korzystasz z oprogramowania Kodi Media Center, istnieje dodatek, który umożliwia dostęp do iPlayera. Oprogramowanie Kodi jest popularnym wyborem dla komputerów PC z centrum multimedialnym, więc jeśli masz już system w domu, możesz go skonfigurować tak, aby wyświetlał zawartość iPlayer, a także wszystkie inne treści wideo.

Instalacja dodatku iPlayer WWW dla Kodi jest bardzo łatwa, ponieważ jest to oficjalny dodatek Kodi, który znajduje się w domyślnym repozytorium Kodi. Oznacza to, że nie musisz dodawać repozytorium innej firmy do swojego systemu, aby go zainstalować. Oznacza to również, że kanały wideo są pobierane bezpośrednio z iPlayera, więc strumienie są zawsze szybkie, niezawodne i wysokiej jakości.

Potrzebujesz sieci VPN, aby korzystać z dodatku iPlayer WWW dla Kodi. Jeśli więc nie masz jeszcze VPN, skorzystaj z naszych porad w powyższej sekcji, aby uzyskać VPN i skonfigurować ją. Zawsze zalecamy korzystanie z VPN podczas korzystania z dodatków Kodi, więc jest to dobry czas, aby się zabezpieczyć i uzyskać dostęp do większej ilości treści.

Kiedy to zrobisz, oto jak zainstalować dodatek iPlayer WWW dla Kodi:

 1. Uruchom na ekranie głównym Kodi
 2. Kliknij Dodatki
 3. Kliknij ikonę, która wygląda jak otwarte okno
 4. Kliknij Zainstaluj z repozytorium
 5. Przejdź do repozytorium dodatków Kodi
 6. Przejdź do dodatków wideo
 7. Przewiń w dół do iPlayer WWW
 8. Kliknij na niego i pojawi się okno opisujące dodatek. Kliknij Zainstaluj w dolnym menu
 9. Poczekaj chwilę, a zobaczysz powiadomienie, gdy dodatek zostanie zainstalowany
 10. Aby użyć dodatku iPlayer WWW, uruchom na ekranie głównym Kodi
 11. Przejdź do dodatków
 12. Przejdź do dodatków wideo
 13. Kliknij ikonę iPlayer WWW
 14. Zobaczysz listę opcji, takich jak Najważniejsze, Kategorie, Oglądaj na żywo i Lista programów A-Z
 15. Kliknij Lista programów A-Z, a następnie literę, aby zobaczyć programy rozpoczynające się od tej litery. Na przykład przejdź do T i przewiń w dół, aby zobaczyć opcję Top Gear
 16. Kliknięcie nazwy programu spowoduje wyświetlenie listy dostępnych odcinków. Najedź kursorem na tytuł dowolnego odcinka, a zobaczysz opis odcinka i miniaturę w polu informacyjnym po lewej stronie. Data pierwszego wyświetlenia odcinka jest wyświetlana po prawej stronie
 17. Kliknij tytuł odcinka i rozpocznie się transmisja

Dla użytkowników Chrome użyj rozszerzenia Beebs dla Chrome

Jeśli korzystasz z przeglądarki Google Chrome, istnieje rozszerzenie, które pozwoli ci korzystać z BBC iPlayer. Rozszerzenie nosi nazwę Beebs i jest bardzo proste – nie wymaga ustawień ani konfiguracji. Robi tylko jedną rzecz: pozwala oglądać iPlayer, ale robi to bardzo dobrze ”.

Sprawdź -   Jak zdobyć najnowszą wersję Wine na Linux Mint 19

Oto jak zainstalować Beebs:

 1. Otwórz Google Chrome
 2. Iść do https://chrome.google.com/webstore/detail/beebs-access-bbc-iplayer/opmliiafmgjkgkfadkpomlefdllhajdi
 3. Sprawdź wyskakujące okienko, aby uzyskać informacje o rozszerzeniu. Kliknij niebieskie pole z napisem DODAJ DO CHROMU w prawym górnym rogu wyskakującego okienka
 4. Chrome poprosi o pozwolenie na zainstalowanie rozszerzenia. Kliknij Dodaj rozszerzenie
 5. Poczekaj chwilę, aż się zainstaluje. Po zakończeniu instalacji nastąpi automatyczne otwarcie strony iPlayer
 6. Możesz kliknąć https://www.bbc.co.uk/iplayer w razie potrzeby odwiedzić iPlayer
 7. Teraz kliknij dowolny program lub odcinek, aby otworzyć stronę odtwarzacza. Kliknij ikonę, która wygląda jak różowy trójkąt, aby rozpocząć odtwarzanie odcinka
 8. Jeśli używasz iPlayera po raz pierwszy, może być konieczne zarejestrowanie konta. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby założyć konto – ale nie martw się, rejestracja jest darmowa
 9. Teraz rozpocznie się odtwarzanie Twojego programu

W przypadku użytkowników przeglądarki Firefox użyj rozszerzenia Media Hint dla przeglądarki Firefox

Jeśli używasz przeglądarki Firefox zamiast Chrome jako przeglądarki, istnieje inna opcja, której możesz użyć do oglądania zawartości iPlayer. Rozszerzenia Media Hint można używać do uzyskiwania dostępu do wszelkiego rodzaju treści zablokowanych w regionie, w tym iPlayer, a także Netflix, Hulu, Pandora, HBO i innych. The Usługa Media Hint wymaga subskrypcjimożesz jednak uzyskać bezpłatny siedmiodniowy okres próbny, aby sprawdzić, czy podoba Ci się ta usługa i czy chcesz nadal z niej korzystać. Oznacza to, że możesz oglądać programy na iPlayer przez tydzień za darmo, co jest świetne, jeśli istnieje seria, którą chcesz popijać.

Oto jak zainstalować rozszerzenie Media Hint dla Firefoksa:

 1. Otwórz Firefox
 2. Iść do https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/media-hint/
 3. Kliknij zielony przycisk Dodaj do przeglądarki Firefox
 4. Sprawdź status instalacji w wyświetlonym oknie podręcznym, a gdy będzie gotowy, kliknij Zainstaluj, aby rozpocząć
 5. Poczekaj chwilę, a zobaczysz powiadomienie, że rozszerzenie zostało zainstalowane
 6. Twoja przeglądarka przejdzie do https://mediahint.com/login gdzie możesz się zalogować lub utworzyć nowe konto. Załóż konto w siedmiodniowym bezpłatnym okresie próbnym i zaloguj się
 7. Iść do bbc.co.uk/iplayer/
 8. Teraz kliknij dowolny program lub odcinek, aby otworzyć stronę odtwarzacza. Kliknij ikonę, która wygląda jak różowy trójkąt, aby rozpocząć odtwarzanie odcinka
 9. Jeśli używasz iPlayera po raz pierwszy, może być konieczne zarejestrowanie konta. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby założyć konto – ale nie martw się, rejestracja jest darmowa
 10. Teraz rozpocznie się odtwarzanie Twojego programu

Wniosek

Każda z tych czterech opcji może pomóc w oglądaniu zawartości BBC iPlayer spoza Wielkiej Brytanii, na przykład w USA. Jeśli szukasz kompleksowego rozwiązania, które pozwala oglądać inne treści zablokowane w regionie, a także zapewnia bezpieczeństwo, zalecamy korzystanie z VPN. Jeśli korzystasz z oprogramowania Kodi Media Center, zdecydowanie sprawdź dodatek iPlayer WWW. A jeśli używasz Chrome lub Firefox jako przeglądarki, możesz wypróbować odpowiednio Beebs lub Media Hint.

Czy masz jakieś wskazówki na temat oglądania iPlayera ze Stanów? A jaki jest twój ulubiony program z BBC? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

x