Jak oglądać film 3D za pomocą zestawu słuchawkowego VR

Telewizory przeszły długą drogę od ciężkich, kwadratowych ekranów CRT, którymi były lata temu. Oprócz tego, że są szczuplejsze, nie potrzebują już połączenia kablem miedzianym i mają wyjątkowo lepsze rozdzielczości, stały się również sprytne. Ekrany są teraz tak wyrafinowane, że możesz oglądać film 3D w zaciszu własnego domu. Jedyną rzeczą, która Cię powstrzymuje, jest cena na tych niesamowitych ekranach, która, biorąc pod uwagę, że technologia jest wciąż nowa, jest duża. To niekoniecznie oznacza, że ​​nie możesz oglądać filmu 3D w domu. Jeśli masz w domu zestaw słuchawkowy VR z niższej półki, jest to całkiem łatwe. Oto, jak możesz oglądać film 3D przy użyciu zestawu VR.

Oto, czego będziesz potrzebować;

Film 3D. Nie możesz zamienić filmu 2D na 3D, więc żaden z istniejących tytułów 2D nie będzie działał. Musisz kupić film 3D.
Telefon; iPhone lub Android, oba będą działać. Zakładamy, że Twój telefon ładnie pasuje do zestawu VR, który masz pod ręką.
Zestaw VR. Użyliśmy zestawu słuchawkowego VR Shinecon dostępnego za 35 USD.

Jedną dodatkową rzeczą, której możesz potrzebować, w zależności od posiadanego filmu 3D, jest aplikacja do odtwarzania go na goglach VR. Powód, dla którego potrzebujesz specjalnej aplikacji do odtwarzania filmu 3D, ponieważ podczas odtwarzania dowolnego rodzaju wideo przeznaczonego dla zestawu VR jest on podzielony na dwa takie okna;

zestaw słuchawkowy vr

Mówimy, że możesz potrzebować aplikacji, ponieważ film może nie być podzielony na dwa okna. Ten, z którym to wypróbowaliśmy, był już podzielony na dwa okna. Jeśli Twój film nie jest, oto dwie bezpłatne aplikacje, po jednej na iOS i Androida, aby podzielić widok.

Dla użytkowników iOS, Homido Player to aplikacja z wyboru. Ma współpracować z własnym zestawem VR, ale możesz używać aplikacji z dowolnym posiadanym zestawem słuchawkowym. Aby dodać wideo do odtwarzacza aplikacji, pobierz je, a następnie podłącz telefon do komputera. Otwórz iTunes i wybierz swoje urządzenie. W opcjach zawartości urządzenia kliknij Aplikacje i przewiń w dół w okienku po prawej stronie. Zobaczysz listę wszystkich zainstalowanych aplikacji i oddzielną listę aplikacji, do których możesz dodawać pliki. Wybierz tutaj Homido Player i przewiń w dół, aż zobaczysz przycisk „Dodaj plik”. Kliknij go, przejdź do pliku i wybierz go, a następnie poczekaj, aż zostanie dodany do urządzenia. Nie musisz synchronizować telefonu z iTunes.

itunes-add-files

Po ustawieniu filmu do odtwarzania po prostu włóż telefon do zestawu słuchawkowego i ciesz się. Upewnij się, że wyłączasz opcję 360 stopni i przełączasz się na opcję „płaską”. SBS powinno być wyłączone, jeśli potrzebujesz aplikacji do podzielenia filmu na dwa okna i „Włączone”, jeśli nie musisz dzielić filmu. Oto, jak to wygląda w odtwarzaczu Homido.

homido-player

Dla użytkowników Androida jest AAA VR Cinema. Aplikacja jest doskonała, jeśli Twój zestaw słuchawkowy nie ma żadnych przycisków czynności. Może podzielić wideo na dwa okna i możesz poruszać się po aplikacji za pomocą gestów głowy. Łatwe dodawanie pliku; po prostu skopiuj go na swoje urządzenie.

kino aaa vr

Jeśli masz film, który jest już podzielony na dwa okna, po prostu odtwórz go za pomocą odtwarzacza VLC.

Teraz, gdy masz już film i aplikację do odtwarzania, zostało tylko włożenie go do zestawu słuchawkowego i cieszenie się. To prawda, to nie jest doświadczenie rodzinne. Po prostu siedzisz sam z zestawem słuchawkowym przypiętym do głowy i oglądasz film, ale wystarcza to na indywidualne potrzeby. Mogą wystąpić problemy z formatem wideo, więc upewnij się, że format, w którym znajduje się film, jest zgodny z odtwarzaczem filmów, tj. Aplikacją, której będziesz używać do odtwarzania.

Zainstaluj Homido Player z App Store

Zainstaluj kino AAA VR ze sklepu Google Play