Udostępnij teraz w social media:

Treść 360 powoli rośnie. Zarówno Facebook, jak i YouTube obsługują ten format, mimo że aparaty do niego nie są powszechne. Są również bardzo drogie, więc jest mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie nastąpił ogromny boom na treści 360. To powiedziawszy, treści 360, treści 3D i treści wirtualnej rzeczywistości są mocno naciskane przez gigantów, takich jak Facebook i Microsoft. Facebook ma swój zestaw słuchawkowy Oculus, a Microsoft ma Hololens. Wraz z aktualizacją Creators Update firma Microsoft rozszerzyła możliwości aplikacji Filmy i TV oraz dodała obsługę treści 360. Możesz teraz używać aplikacji do oglądania filmów 360 w systemie Windows 10. Oto jak.

Aby oglądać filmy 360 w systemie Windows 10 za pośrednictwem aplikacji Filmy i TV, potrzebujesz filmu nagranego w tym formacie. Aplikacja nie wykrywa automatycznie, czy film został nakręcony w tym formacie. Daje ci możliwość przeglądania wszystkich filmów w formacie 360. Jedyną rzeczą jest to, że nie ma sensu, jeśli wideo nie jest nakręcone w ten sposób.

Sprawdź -   Jak wysyłać znikające zdjęcia i filmy na Instagramie

Pobierz film 360 z YouTube

Prawdopodobnie możesz znaleźć stockowe filmy nagrane w formacie 360 ​​° lub pobrać je z YouTube. Aby pobrać film 360 z YouTube, potrzebujesz aplikacji, która zachowa format 360. Zalecamy używanie KeepVid. Znajdź film 360 i wklej jego adres URL w KeepVid.

Mając wybór, wybierz najwyższą dostępną rozdzielczość, w której chcesz pobrać wideo.

Oglądaj wideo 360 w aplikacji Filmy i TV

Po pobraniu filmu otwórz go w aplikacji Filmy i TV. Obok przycisku pełnego ekranu powinien być widoczny przycisk 360 °. Kliknij to. Jeśli nie widzisz tego przycisku, kliknij przycisk przepełnienia, a w menu pojawi się opcja „Odtwórz jako film 360 °”. Kliknij to.

Sprawdź -   Jak skonfigurować maszynę wirtualną Linux w systemie Windows

Odtwarzacz wideo przełączy się na format 360 z elementami sterującymi przesuwaniem w prawym górnym rogu. Użyj kontrolek przesuwania, aby się rozejrzeć, lub kliknij i przeciągnij myszą po ekranie, aby się rozejrzeć.

Ta funkcja jest dostępna tylko w Aktualizacji dla twórców. Po zaktualizowaniu do Aktualizacji dla twórców musisz poczekać, aż aplikacja Filmy i TV również się zaktualizuje. Firma Microsoft dodała dodatkowe funkcje do tej aplikacji za pośrednictwem aktualizacji. Wcześniej dodano funkcję mini widoku, a teraz funkcję wideo 360.

Jak wspomniano wcześniej, nawet jeśli Twój film nie jest nagrany w formacie 360, nadal możesz przełączyć się na ten tryb oglądania. Film będzie oczywiście wyglądał okropnie. Będzie wyglądać, jakbyś był rozciągnięty w każdym możliwym kierunku. Oglądanie normalnego wideo w formacie 360 ​​nie będzie zapewniać doskonałych wrażeń podczas oglądania. Format wideo 360 jest dostępny w wersji 10.17022.1031.0. aplikacji Filmy i TV.

Sprawdź -   Jakie są wymagania dotyczące miejsca na dysku dla aktualizacji systemu Windows 10 z października 2019 r

To duży krok naprzód w przypadku treści 360. Domyślna aplikacja komputerowa na jednym z najpopularniejszych komputerowych systemów operacyjnych może odtwarzać filmy 360. Wcześniej, jeśli chciałeś mieć niezawodną aplikację do odtwarzania treści 360, jedynym wyborem był odtwarzacz VLC.

Odwiedź KeepVid