Udostępnij teraz w social media:

macOS ma tryb obrazu w obrazie, ale mogą go używać tylko Safari i iTunes. Istnieją aplikacje, takie jak VLC Player, które mogą to obsługiwać, ale potrzebują pomocy dodatkowych aplikacji. Jeśli szukasz prostszego sposobu oglądania filmów w trybie obrazu w obrazie, w którym możesz odtwarzać dowolne typy plików multimedialnych, w tym pliki MKV, wypróbuj IINA. To darmowa aplikacja typu open source z doskonałym trybem obrazu w obrazie.

Zainstaluj IINA

Aplikacje macOS są zwykle dość łatwe do zainstalowania, ale IINA opiera się na CocoaPods. CocoaPods zarządza zależnościami dla kilku różnych języków programowania. Przeciętny właściciel Maca może go nie zainstalować. Aby go zainstalować, otwórz Terminal i wprowadź następujące polecenie. Będziesz musiał podać hasło administratora, aby umożliwić instalację CocoaPods.

sudo gem install cocoapods

Po zainstalowaniu CocoaPods pobierz plik IINA DMG i zainstaluj ją tak, jak każdą inną aplikację DMG.

Sprawdź -   Użyj klawiatur jednoręcznych, aby lepiej pisać lewą ręką

Filmy w trybie obrazu w obrazie

Otwórz wideo w IINA. W trakcie odtwarzania wideo kliknij przycisk trybu obrazu w obrazie obok przycisku listy odtwarzania.

Odtwarzacz przełączy się w tryb obrazu w obrazie. Obowiązują tu zwykłe zasady; możesz przesuwać okno PIP w dowolne miejsce, a jeśli je zamkniesz, wideo powróci do głównego okna aplikacji.

IINA nie jest rywalem gracza VLC, ale przekonasz się, że jest dość dobrze wyposażony. Możesz kolejkować pliki do odtwarzania za pomocą funkcji listy odtwarzania, a naciśnięcie spacji spowoduje odtworzenie / wstrzymanie odtwarzania. Jedynym obszarem, w którym ta aplikacja przyćmiewa odtwarzacz VLC, jest obsługa formatu MKV.

Format MKV nie jest powszechny, więc wiele odtwarzaczy multimediów nie może go odtworzyć. Te, które mogą odtwarzać pliki MKV, obsługują tylko określony typ kodeka, co jest tą samą wadą, co odtwarzacz VLC. IINA może odtwarzać plik MKV niezależnie od kodeka, ponieważ obsługuje je wszystkie. Obsługuje również inne popularne typy plików, więc zaspokoi większość podstawowych potrzeb odtwarzacza multimedialnego.

Sprawdź -   Jak wyświetlić Centrum powiadomień na komputerze Mac

IINA nie będzie działać na starszych wersjach macOS. Obsługuje macOS 10.11 i nowsze, chociaż strona aplikacji zaleca używanie przynajmniej 10.14 tj. Mojave. Ma tryb ciemny, obsługuje pasek dotykowy i może znaleźć napisy do plików.

Aplikacja, choć open source, jest w fazie rozwoju i możesz również wypróbować jej wersję beta lub nightly. Są dostępne do pobrania na stronie internetowej aplikacji.