Jak oglądać internetowe stacje telewizyjne w systemie Linux za pomocą SMPlayera

Udostępnij teraz w social media:

Jedną z najlepszych funkcji odtwarzacza wideo SMPlayer dla systemu Linux jest możliwość katalogowania kanałów telewizji internetowej w sekcji „TV”. Ta funkcja jest przydatna, zwłaszcza jeśli chcesz oglądać internetowe stacje telewizyjne w systemie Linux.

W tym przewodniku omówimy, jak oglądać internetowe stacje telewizyjne w aplikacji SMPlayer. Omówimy również proces zapisywania i dodawania kanałów do sekcji „TV” aplikacji.

Zainstaluj SMPlayer

Przed kontynuowaniem tego samouczka należy zainstalować aplikację wideo SMPlayer. Aby zainstalować SMPlayer, uruchom okno terminala i postępuj zgodnie z instrukcjami odpowiadającymi używanemu systemowi operacyjnemu.

Uwaga: aby korzystać z SMPlayera w systemie Linux, musisz korzystać z Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE lub mieć możliwość zbudowania programu z kodu źródłowego.

Ubuntu

Ubuntu od dawna ma SMPlayera w swoich źródłach oprogramowania. Użytkownicy mogą go zainstalować, wykonując następujące polecenie Apt.

sudo apt install smplayer

Debian

Potrzebujesz SMPlayera i używasz Debiana? Uruchom terminal i wprowadź poniżej polecenie Apt-get.

Uwaga: Debian często wolno aktualizuje programy w swoich źródłach oprogramowania, więc wersja SMPlayera, którą instalujesz, będzie prawdopodobnie nieaktualna. Dla większości użytkowników to nie jest wielka sprawa. Jeśli jednak absolutnie musisz mieć najnowszą i najlepszą wersję tej aplikacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak zainstalować nowsze oprogramowanie w systemie Debian Linux!

sudo apt-get install smplayer

Arch Linux

Arch Linux ma absolutnie najnowszą wersję SMPlayera w swoich źródłach oprogramowania i można ją zainstalować za pośrednictwem menedżera pakietów Pacman.

sudo pacman -S smplayer

Fedora

Radujcie się użytkownicy Fedory Linux! SMPlayer jest dostępny w Twoim systemie operacyjnym! Aby go zainstalować, użyj menedżera pakietów Dnf.

sudo dnf install smplayer

OpenSUSE

Odtwarzacz multimedialny SMPlayer jest dostępny dla wszystkich użytkowników OpenSUSE za pośrednictwem głównego repozytorium oprogramowania. Aby go zainstalować, użyj następującego polecenia Zypper.

sudo zypper install smplayer

Ogólny Linux

Odtwarzacz multimedialny SMPlayer istnieje od bardzo dawna. W rezultacie wiele dystrybucji Linuksa, dużych i małych, zdecydowało się na wysyłanie go do swoich repozytoriów oprogramowania. Jeśli używasz mniej znanej dystrybucji Linuksa, będziesz mógł ją zainstalować, uruchamiając terminal i wyszukując „smplayer” w menedżerze pakietów.

  Jak bezpiecznie przesyłać filmy do Stream Lord

Alternatywnie dostępny jest kod źródłowy programu tutaj.

Znajdowanie kanałów

Sposobem na oglądanie telewizji w SMPlayerze jest IPTV (telewizja internetowa). Należy zauważyć, że nie wszystkie telewizory IP są legalne i mogą sprawić, że będziesz miał kłopoty, więc najlepiej unikać takich, które są nielegalne. W tym przewodniku skupimy się wyłącznie na dodaniu w 100% legalnych kanałów telewizji IP do aplikacji SMplayer. Wszystkie kanały pochodzą z Lista odtwarzania My-Legalstream na GitHub. Ma szeroki wybór kanałów internetowych i na pewno znajdziesz coś fajnego do oglądania!

Zdobycie listy kanałów My-Legalstream dla SMplayera odbywa się w terminalu za pomocą polecenia Git.

Uwaga: nie masz skonfigurowanego pakietu Git na komputerze z systemem Linux? Sprawdzić Pkgs.org i dowiedz się, jak zainstalować go w swoim systemie operacyjnym.

git clone https://github.com/notanewbie/LegalStream.git

Gdy Git zakończy pobieranie plików LegalStream z GitHub, użyj polecenia CD i przejdź do katalogu „LegalStream”.

cd LegalStream

Używając polecenia cat, wyświetl plik listy odtwarzania LegalStream.m3u.

  Jak zainstalować motyw Canta GTK w systemie Linux

cat LegalStream.m3u | more

Podświetl adres kanału, który chcesz dodać do SMPlayera i skopiuj go do schowka.

Więcej kanałów

Repozytorium My-Legalstream GitHub jest stale aktualizowane. Dlatego regularnie wprowadzane są zmiany w pliku listy odtwarzania. Jeśli nie jesteś zadowolony z liczby dostępnych kanałów, użyj polecenia wget, aby pobrać więcej:

wget https://raw.githubusercontent.com/notanewbie/My-Legalstream/master/notanewbie-legalstream.m3u8 -O more-channels.m3u8

Wyświetl listę odtwarzania za pomocą polecenia cat i skopiuj kanał, który chcesz dodać do schowka.

cat more-channels.m3u8 | more

Dodawanie kanałów do Smplayera

Aby dodać kanał telewizyjny do SMPlayera, otwórz aplikację. Następnie kliknij przycisk „Plik” i poszukaj opcji „TV”. W „TV” kliknij przycisk „Edytuj”, aby otworzyć listę programów TV / Radio.

  Jak zainstalować edytor wideo Flowblade dla systemu Linux

W oknie listy TV / Radio kliknij przycisk „New Item”, aby utworzyć nowy pusty wpis. Następnie kliknij dwukrotnie nowy wpis w sekcji „Nazwa” i wprowadź nazwę nowego kanału.

Po wpisaniu nazwy kliknij dwukrotnie pustą sekcję w sekcji „Multimedia” i wklej w polu adres URL kanału zapisany w schowku.

Kliknij „OK”, aby zapisać kanał w SMPlayerze.

Oglądanie telewizji

Po zapisaniu kanału internetowego w SMPlayerze rozpoczęcie oglądania jest bardzo łatwe. Wystarczy kliknąć „Plik”, a następnie wybrać „Telewizja”. Kliknij nazwę kanału w menu, a SMPlayer natychmiast zacznie go odtwarzać!

x