Udostępnij teraz w social media:

FreeTube to samodzielny klient YouTube dla systemów Linux, Mac i Windows. Ideą FreeTube jest dostarczanie użytkownikom treści YouTube, które kochają, ale bez wścibskich oczu Google, które ich oglądają i oszczędzają dane. W tym przewodniku pokażemy, jak zainstalować FreeTube na komputerze z systemem Linux. Omówimy również, jak korzystać z aplikacji.

Instalowanie FreeTube w systemie Linux

FreeTube jest dostępny dla użytkowników Linuksa w systemach Ubuntu, Debian, Fedora, OpenSUSE, Arch Linux AUR i innych. Aby zainstalować ten program na komputerze z systemem Linux, zacznij od otwarcia okna terminala.

Możesz otworzyć okno terminala na pulpicie systemu Linux, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Możesz też wyszukać „Terminal” w menu aplikacji, aby go otworzyć. Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji opisanymi poniżej.

Ubuntu

W Ubuntu musisz zainstalować FreeTube za pomocą pliku pakietu DEB do pobrania. Aby to uzyskać, użyj następującego polecenia pobierania wget poniżej. To polecenie umieści pakiet DEB w twoim katalogu domowym.

wget https://github.com/FreeTubeApp/FreeTube/releases/download/v0.14.0-beta/freetube_0.14.0_amd64.deb

Po pobraniu pliku pakietu DEB na komputer można rozpocząć instalację FreeTube. Korzystając z poniższego polecenia apt install, skonfiguruj aplikację na Ubuntu.

sudo apt install ./freetube_0.14.0_amd64.deb

Debiana

Użytkownicy Debiana, podobnie jak użytkownicy Ubuntu, mogą zainstalować FreeTube w swoim systemie tylko pobierając oficjalny pakiet DEB. Aby zdobyć pakiet FreeTube DEB, użyj poniższego polecenia wget poniżej.

wget https://github.com/FreeTubeApp/FreeTube/releases/download/v0.14.0-beta/freetube_0.14.0_amd64.deb

Po pobraniu pakietu DEB do folderu domowego w Debianie można rozpocząć instalację FreeTube. Używając poniższego polecenia dpkg, zainstaluj pakiet.

sudo dpkg -i freetube_0.14.0_amd64.deb

Wreszcie, po zainstalowaniu FreeTube będziesz musiał naprawić wszelkie problemy z zależnościami, które mogły wystąpić podczas procesu instalacji. Aby to zrobić, użyj apt-get install -f polecenie.

sudo apt-get install -f

Arch Linux

FreeTube jest dostępny dla użytkowników Arch Linux za pośrednictwem Arch Linux AUR. Aby działał w systemie Arch, zacznij od zainstalowania narzędzia pomocniczego Trizen AUR. Ten program znacznie ułatwi instalowanie aplikacji AUR.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/

makepkg -sri

Po skonfigurowaniu pomocnika Trizen AUR w systemie Arch Linux możesz zainstalować aplikację FreeTube za pomocą następującego polecenia trizen -S.

trizen -S freetube-bin

Fedora

Jeśli korzystasz z Fedory Linux, będziesz mógł pobrać najnowszą wersję FreeTube działającą na swoim komputerze przy użyciu oficjalnego pliku pakietu RPM. Aby zdobyć ten pakiet RPM, użyj poniższego polecenia pobierania wget.

wget https://github.com/FreeTubeApp/FreeTube/releases/download/v0.14.0-beta/freetube_0.14.0_amd64.rpm

Po pobraniu pakietu FreeTube RPM do Fedory zainstaluj aplikację za pomocą polecenia instalacji dnf.

sudo dnf install freetube_0.14.0_amd64.rpm

OpenSUSE

W systemie OpenSUSE Linux możesz uruchomić program FreeTube, pobierając i instalując pakiet RPM dostępny na ich stronie internetowej. Za pomocą poniższego polecenia wget pobierz pakiet.

wget https://github.com/FreeTubeApp/FreeTube/releases/download/v0.14.0-beta/freetube_0.14.0_amd64.rpm

Po pobraniu pakietu RPM na komputer będziesz mógł zainstalować FreeTube na swoim komputerze z systemem OpenSUSE Linux za pomocą polecenia instalacji zypper.

sudo zypper install freetube_0.14.0_amd64.rpm

Korzystanie z FreeTube w systemie Linux

Aby korzystać z FreeTube w systemie Linux, zacznij od uruchomienia aplikacji na pulpicie. Aby uruchomić aplikację, wyszukaj „FreeTube” w menu aplikacji i kliknij ją. Gdy aplikacja jest otwarta, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Sprawdź -   Jak uzyskać próbnik kolorów w systemie Windows 10

Krok 1: Znajdź pole „Wyszukaj / przejdź do adresu URL” i kliknij je myszą. Po wybraniu tego przycisku wpisz, co chcesz oglądać w YouTube.

Krok 2: Po wpisaniu tego, co chcesz oglądać w YouTube w polu „Wyszukaj / przejdź do adresu URL”, naciśnij klawisz Enter na klawiaturze, aby wyświetlić wyniki wyszukiwania. Możesz też kliknąć ikonę strzałki w polu wyszukiwania.

Krok 3: Przejrzyj wyniki wyszukiwania, aby znaleźć film, który chcesz obejrzeć. Gdy znajdziesz film, który chcesz obejrzeć w aplikacji FreeTube, kliknij go myszą.

Krok 4: Po wybraniu wideo w wynikach wyszukiwania, FreeTube załaduje wideo z YouTube do aplikacji i wyświetli je. Stąd kliknij przycisk odtwarzania na środku filmu, aby obejrzeć go na FreeTube.

Sprawdź -   Jak naprawić zamrożony pulpit Mate Linux

Subskrybowanie kanałów

Możesz śledzić swoje subskrypcje YouTube w FreeTube bez konieczności rejestracji w YouTube. Oto jak subskrybować kanały. Najpierw znajdź pole wyszukiwania „Wyszukaj / przejdź do adresu URL” i kliknij je myszą.

Po przejściu do pola wyszukiwania wpisz nazwę kanału YouTube, który chcesz subskrybować, i naciśnij klawisz Enter na klawiaturze. Następnie przejrzyj wyniki wyszukiwania kanału i kliknij go, aby uzyskać do niego dostęp.

Po wejściu na kanał kliknij przycisk „Subskrybuj”. Po wybraniu tego przycisku kanał zostanie dodany do obszaru „subskrypcje” FreeTube.