iOS 14 ma tryb obrazu w obrazie, który działa w każdej witrynie, która może odtwarzać wideo. Jedynym warunkiem jest dostęp do witryny za pośrednictwem przeglądarki Safari. Inne aplikacje, takie jak aplikacja Netflix, obsługują ją, dzięki czemu można oglądać Netflix w trybie obrazu w obrazie na iPhonie.

Jedną z aplikacji, która konsekwentnie radzi sobie z dodawaniem obsługi obrazu w obrazie, jest YouTube. Jeśli chodzi o oficjalną aplikację YouTube, obraz w obrazie jest nadal funkcją zarezerwowaną dla użytkowników YouTube premium.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​YouTube nieco ustąpił, jeśli chodzi o obraz w obrazie i mobilną witrynę internetową. Wcześniej, co osobiście testowaliśmy, użytkownicy nie mogli częściej oglądać wideo YouTube w witrynie mobilnej YouTube w trybie obrazu w obrazie. Teraz mogą.

Sprawdź -   Jak usunąć strzałkę ze skrótów na pulpicie w systemie Windows 10

Tryb YouTubepicture-in-picture na iPhonie

Aby to działało, musisz mieć system iOS 14.

Otwórz Safari. Odwiedź witrynę mobilną YouTube. Wybierz film do odtworzenia. Gdy film jest odtwarzany, przełącz się na tryb pełnego ekranu, dotykając przycisku pełnego ekranu w prawym dolnym rogu odtwarzacza. Gdy jesteś w trybie pełnoekranowym, dotknij przycisku obrazu w obrazie w lewym górnym rogu. Film z YouTube przełączy się na tryb obrazu w obrazie, a podczas oglądania możesz korzystać z innych aplikacji na swoim iPhonie.

Zamknij tryb obrazu w obrazie YouTube

Aby zamknąć film YouTube odtwarzany w trybie obrazu w obrazie, wykonaj następujące kroki.

Stuknij wideo, aby wyświetlić jego elementy sterujące. Kliknij przycisk zamykania w lewym górnym rogu, aby zamknąć wideo. Stuknij przycisk przywracania w prawym górnym rogu, aby powrócić do karty Safari z odtwarzaniem wideo z YouTube.

Sprawdź -   Jak zapobiec wyciszaniu dźwięków powiadomień w systemie Windows 10

Odtwarzaj YouTube w tle

Inną świetną wiadomością jest to, że po włączeniu tej funkcji możesz łatwo odtwarzać YouTube w tle. Oto jak.

Otwórz kartę Safari. Przejdź do witryny mobilnej YouTube. Wybierz i odtwórz wideo. Przełącz na pełny ekran. Stuknij przycisk obrazu w obrazie w lewym górnym rogu. Wróć do ekranu głównego na swoim iPhonie. Zablokuj ekran. Obudź ekran. Dotknij przycisku odtwarzania na widżecie multimediów. Film zostanie odtworzony.

Wniosek

Kiedy omawialiśmy tryb obrazu w obrazie Netflix, spekulowaliśmy, czy YouTube kiedykolwiek uczyni go funkcją inną niż premium. Wygląda na to, że firma ustąpiła, ale okaże się, czy możliwość odtwarzania YouTube w tle, z zablokowanym ekranem pozostanie, czy nie. YouTube ma tendencję do blokowania go i może posunąć się nawet do wyłączenia trybu obrazu w obrazie w witrynie mobilnej, jeśli nie może zablokować odtwarzania w tle.

Sprawdź -   Jak zrzut ekranu monit UAC w systemie Windows 10

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ

newsblog.pl