iOS

Jak ograniczyć dostęp do lokalizacji dla Ubera na iOS

Udostępnij teraz w social media:

Uber, jako usługa przywoławcza, musi wiedzieć, gdzie jesteś. Uzyskuje dostęp do Twojej lokalizacji w celu znalezienia pobliskiej przejażdżki. Podobnie musi przekazywać Twoją lokalizację kierowcy Ubera, aby mógł Cię znaleźć. Korzystanie z dowolnej usługi przywoływania przejazdów to nieodłączna część usługi, jednak Uber ma również dostęp do Twojej lokalizacji, nawet jeśli nie używasz aplikacji na iOS. Podczas instalacji aplikacja prosi o dostęp do Twojej lokalizacji, którą musisz przyznać, jeśli chcesz korzystać z aplikacji. Najdłużej aplikacja prosiła o nieograniczony dostęp. Aktualizacja wreszcie pozwala ograniczyć dostęp do lokalizacji dla Ubera na iOS.

Aplikacje na iOS mają dwa rodzaje uprawnień dostępu do lokalizacji. Aplikacja może uzyskać dostęp do informacji o Twojej lokalizacji w dowolnym momencie, nawet jeśli jej nie używasz, lub aplikacja może uzyskać dostęp do Twojej lokalizacji tylko wtedy, gdy jej używasz. Niestety Apple nie może dyktować, które opcje programiści dodają do swojej aplikacji. Właśnie dlatego Uber zawsze miał pełny dostęp do Twojej lokalizacji, nawet jeśli nie korzystałeś z aplikacji.

  Jak skonfigurować czas przed ekranem w systemie iOS 12

Ogranicz dostęp do lokalizacji dla Ubera

Zmieniło się to teraz wraz z aktualizacją. Zaktualizuj Ubera, a następnie otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie. Przewiń w dół i przejdź do Prywatność> Usługi lokalizacyjne.

Tutaj zobaczysz listę wszystkich aplikacji, które mają dostęp do Twojej lokalizacji. Znajdź Ubera na liście i zmień uprawnienia lokalizacji z „Zawsze” na „Podczas korzystania z tej aplikacji”.

To wszystko, co musisz zrobić. Nie wyłączaj jednak dostępu do lokalizacji, ponieważ będziesz zmuszony ręcznie wprowadzić punkt odbioru podczas rezerwacji przejazdu, a są one w większości, jeśli nie zawsze, niedokładne.

Uber najdłużej miał dostęp do informacji o Twojej lokalizacji, nawet jeśli nie korzystałeś z aplikacji. Nie jest jasne, dlaczego deweloper nagle zdecydował się dodać bardziej elastyczną opcję dostępu do danych o lokalizacji, ale dobrze, że tak.

  Sześć najlepszych funkcji Firefoksa na iOS

Nie trzeba dodawać, że Uber nie musi cały czas wiedzieć, gdzie jesteś. Jeśli wyłączysz opcję dostępu „Zawsze”, nadal będziesz mógł korzystać ze wszystkich funkcji w aplikacji Uber. Możliwe, że aplikacja zajmie trochę czasu, aby zaktualizować bieżącą lokalizację po jej otwarciu. To drobna niedogodność. Dzięki ciągłemu śledzeniu lokalizacji aplikacja cały czas wie, gdzie się znajdujesz, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć pobliskie przejażdżki. To powiedziawszy, nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem przejazdu, nawet jeśli Uber uzyska dostęp do Twojej lokalizacji tylko wtedy, gdy masz otwartą aplikację.

x