Udostępnij teraz w social media:

Przeglądarka gier nie jest czymś, co większość ludzi wyobrażałaby sobie jako coś. Istnieją komputery do gier, konsole do gier, klawiatury do gier, a nawet krzesła do gier, ale przeglądarka raczej nie utworzy tej listy. Mimo to Opera ma nową wersję swojej przeglądarki o nazwie Opera GX, o której mówi, że jest przeglądarką do gier.

Opera GX jest nadal zwykłą przeglądarką opartą na Chromimum z jedną lub dwiema funkcjami przeznaczonymi dla osób zainteresowanych grami, takimi jak integracja z Twitch. Ma również to, czego nie ma wiele przeglądarek; ścieżka dźwiękowa, a dokładniej alerty dźwiękowe wskazujące na czynność. Po uruchomieniu przeglądarka ma dźwięk „rozruchowy”. Jedyną wyróżniającą cechą, jaką ma, jest ogranicznik użycia pamięci RAM i procesora, który pozwala ograniczyć pamięć RAM i procesor w Operze GX. Oto jak to działa.

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do plików zdjęć z iPhone'a na macOS

Ogranicz pamięć RAM i procesor w przeglądarce Opera GX

Pobierz i zainstaluj Opera GX. Uruchom przeglądarkę i po lewej stronie zobaczysz pasek sterowania. Jeśli korzystasz już z Opery, będziesz zaznajomiony z układem przeglądarki i nie będziesz mieć większych problemów z nawigacją. Jeśli nie, to dość łatwo się tego nauczyć.

Kliknij przycisk szybkiego wybierania / GX Control w kolumnie po lewej stronie, aby otworzyć panel sterowania GX. Zawiera sterowanie pamięcią RAM i procesorem. Poszukaj ogranicznika pamięci RAM i włącz go. Wybierz ilość pamięci RAM, którą chcesz zezwolić przeglądarce na używanie za pomocą suwaka na dole, aby ją ograniczyć.

Jeśli przewiniesz trochę niżej, znajdziesz kontrolę użycia procesora. Naśladuje ogranicznik pamięci RAM. Włącz go i wybierz, ile mocy procesora chcesz zezwolić przeglądarce. Opera GX nie pozwala na przydzielenie liczby rdzeni, z których może korzystać przeglądarka.

Sprawdź -   Wyskakujące okienka czatu na Facebooku Odłączają okna czatu od Facebooka [Chrome]

Zarówno w przypadku pamięci RAM, jak i procesora, nie możesz swobodnie ustawiać żadnych ograniczeń. Użycie pamięci RAM jest ograniczone do wielokrotności dwóch, podczas gdy użycie procesora jest przydzielane w kwartalnych przyrostach, tj. 25%, 50%, 75% i 100% wykorzystania.

Przeglądarka nie jest niezbędnym, niezbędnym narzędziem potrzebnym do gier. Istnieje kilka gier online, w które możesz grać w swojej przeglądarce i być może ta przeglądarka może być dobrym narzędziem do grania w nie. Możesz znaleźć inne zastosowania tej przeglądarki poza grami. Najpopularniejsze przeglądarki nie pozwalają na ograniczenie pamięci RAM ani wykorzystania procesora. W najlepszym razie możesz ograniczyć przepustowość w Chrome, ale to też jest skomplikowany proces.

Sprawdź -   Jak przeglądać i usuwać pliki cookie w Firefox Developer Edition