Jak ograniczyć użycie procesora Windows Defender w systemie Windows 10

Program Windows Defender działa głównie w tle. Będzie skanować nowe pliki w poszukiwaniu zagrożeń, a także zbada każdy plik pobrany przez przeglądarkę, niezależnie od tego, czy korzystasz z Edge, Chrome, czy innej przeglądarki. Nigdy tak naprawdę nie uruchamia pełnego skanowania systemu, gdy aktywnie korzystasz z komputera. Uruchomi skanowanie, gdy dowie się, że Cię nie ma. To powiedziawszy, jeśli chcesz ograniczyć użycie procesora Windows Defender, aby procesor nigdy nie używał zbyt wiele procesora, możesz.

Microsoft ma udokumentowana metoda co pozwala ograniczyć użycie procesora Windows Defender. Wymaga jedynie niewielkiej komendy do uruchomienia w PowerShell, jednak będziesz potrzebować uprawnień administratora, aby go uruchomić.

Ogranicz użycie procesora Windows Defender

Zużycie procesora jest ustawione jako procent całkowitej mocy obliczeniowej procesora. Domyślnie program Windows Defender może zużywać do 50% procesora. Zdecyduj, ile procesora chcesz używać Windows Defender.

Otwórz PowerShell z uprawnieniami administratora. Uruchom następujące polecenie, ale zamień numer na końcu na ile procesora chcesz przeznaczyć na Windows Defender.

Set-MpPreference -ScanAvgCPULoadFactor 50

Możesz zwiększyć limit powyżej 50%, jeśli chcesz, ale nie możesz go zmniejszyć do 0. Wszystko, co robi, to wyłączenie ograniczania przepustowości, co oznacza, że ​​Windows Defender zużywa tyle procesora, ile chce.

Ograniczanie dotyczy sytuacji, gdy program Windows Defender uruchomi pełne skanowanie i zostanie zastosowane, gdy zacznie działać, gdy system jest bezczynny. Może to mieć wpływ na czas potrzebny do wykonania pełnego skanowania w systemie. Nie wpłynie to na to, jak dobrze Windows Defender może chronić Twój system, a na pewno nie wyłączy skanów, które uruchamia podczas pobierania nowych plików do systemu. Jeśli często myślisz o wyłączeniu programu Windows Defender tylko dlatego, że zbyt mocno spowalnia on system, jest to zdecydowanie lepsza alternatywa.

Jeśli chodzi o powód, dla którego należy ograniczyć użycie procesora w programie Windows Defender, aplikacja ma tendencję do przeciągania wszystkiego w dół. Jeśli zdarzy się, że masz dysk twardy zamiast dysku SSD, zauważysz, że twój system zwalnia znacznie za dużo, gdy Windows Defender uruchamia skanowanie. Jeśli Twój system ma dysk SSD, prawdopodobnie nie zauważysz, że Windows Defender działa tak często. Mogą być drogie, ale dyski SSD mają ogromną różnicę.

Zmieniaj poziom dławienia, aż uzyskasz coś, co nie spowalnia zbytnio systemu, ale także pozwala uruchomić co najmniej jeden skan tygodniowo.

x