Jak ominąć egipski ban OpenVPN za pomocą 100% działającego VPN

Regresywny rząd egipski dołożył wszelkich starań, aby zwalczać wolność Internetu. Jeśli podróżujesz lub mieszkasz w tym kraju, przeczytaj nasz przewodnik na temat obchodzenia zakazu OpenVPN w Egipcie. Każdy z naszych rekomendowanych dostawców może niezawodnie uniknąć głębokiej kontroli pakietów, przywracając dostęp do bezpłatnego i otwartego Internetu.

Opcje dostępne dla Egipcjan do swobodnego dostępu do Internetu i obejścia represyjnego reżimu cenzury internetowej ich rządu znacznie się zawęziły w ostatnich miesiącach. W sierpniu rząd zrobił pierwszy krok w kierunku próby zablokowania sieci VPN, ponieważ protokół tunelowania Point-to-Point (PPTP) i protokół tunelowania warstwy 2 (L2TP) stały się niedostępne. Ale OpenVPN (który jest bardziej popularny niż PPTP i L2TP) pozostał użyteczny. Jednak w dniu 3r & D Październik, Egipscy internauci zaczął zgłaszać problemy z połączeniami OpenVPN i od tego czasu jest zbyt niedostępny.

Jest to prawdziwy problem dla egipskich użytkowników Internetu, którzy zaczęli polegać na sieci VPN, aby uzyskać dostęp do sieci bez ograniczeń. Dla porównania, konserwatywny szacunek liczby stron internetowych zablokowanych w Egipcie wynosi ponad 400 (rzeczywista liczba będzie prawdopodobnie znacznie wyższa). Dodajmy ataki rządu na opozycyjne głosy polityczne i głosy sprzeciwu w mediach, a Egipcjanom coraz trudniej jest uzyskać bezstronne wiadomości na dowolny temat. Zakaz OpenVPN to kolejny cios, ale jak zobaczycie w tym przewodniku, nie jest on nie do pokonania, ponieważ nadal jest możliwy ominąć egipski zakaz OpenVPN.

Egipski reżim blokuje protokół OpenVPN w ten sam sposób, w jaki zablokował protokoły PPTP i L2TP na początku roku: technologia głębokiej inspekcji pakietów (DPI). Za pomocą tej techniki można zidentyfikować, kiedy dane przeszły przez protokoły OpenVPN (lub PPTP lub L2TP), a zatem je zablokować. Jest to bardzo zaawansowana i droga technika, która nie jest stosowana w wielu krajach. Jest to jedno z narzędzi używanych przez reżim komunistyczny w Chinach, a także jest stosowane w Iranie. Ale zaskakujące jest to, że został wdrożony w Egipcie.

Dzięki cenzurze państwowej w większości krajów moglibyśmy dalej wyjaśniać, jak korzystać z VPN, aby ominąć bloki i jak zwykle uzyskać dostęp do Internetu. Ale kiedy stosuje się DPI, sytuacja staje się znacznie bardziej skomplikowana, zwłaszcza dlatego, że prawie wszystkie strony VPN są zablokowane w Egipcie. Niemniej jednak istnieje wiele metod, które można wykorzystać do obejścia OpenVPN w Egipcie. Istnieje również kilka wybranych sieci VPN, które są lepiej wyposażone do korzystania z tych metod. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak ominąć blok i jakich sieci VPN użyć.

Zalecane sieci VPN w celu ominięcia egipskiego zakazu OpenVPN

Prawie każdy dostawca VPN twierdzi, że jest w stanie ominąć cenzurę, ale w przypadku Egiptu, w którym stosuje się DPI, większość nie spełni oczekiwań. Aby być skutecznym w połączeniu z technikami, które przedstawimy poniżej, egipscy użytkownicy Internetu muszą wybrać dostawcę VPN, który oferuje solidne zabezpieczenia, a także skuteczne dodatkowe funkcje, które pomogą oszukać egipskie władze. Do niedawna większość Egipcjan korzystała z bezpłatnych sieci VPN, ale w dzisiejszych czasach po prostu nie są w stanie sprostać zadaniu. Każda z czterech sieci VPN, które zalecamy, ma niewielką miesięczną opłatę, ale za nieograniczony dostęp do Internetu jest to naprawdę niewielka cena do zapłaty.

1. ExpressVPN

Jak obejść egipski zakaz OpenVPN - ExpressVPN

ExpressVPN robi duży nacisk na to, że oferuje zoptymalizowaną technologię VPN dla chińskich użytkowników. Ponieważ Egipcjanie stoją teraz w obliczu podobnych wyzwań, czyni to z nich atrakcyjnego dostawcę również na ten rynek. Ten dostawca oferuje prawie nie do złamania 256-bitowe szyfrowanie AES, a także oferuje OpenVPN przez tunel SSL (który, jak przeczytasz poniżej, jest pomocny w obchodzeniu zakazu OpenVPN w Egipcie).

ExpressVPN jest obecnie jedną z najszybszych sieci VPN na rynku, a przy DPI spowalniającym połączenia, jest to prawdziwa zaleta. ExpressVPN obsługuje również swój prywatny, zaszyfrowany DNS na każdym serwerze, dzięki czemu wszystkie połączenia są bezpieczniejsze i szybsze niż wielu konkurentów. Ich przepisy dotyczące prywatności są również na najwyższym poziomie, a przy ponad 145 serwerach w 94 różnych krajach ExpressVPN jest przekonującym argumentem za wyborem VPN dla egipskich użytkowników Internetu.

Plusy

 • Współpracuje z US Netflix, iPlayer, Hulu i innymi usługami
 • Superszybkie serwery (minimalna utrata prędkości)
 • Szyfrowanie AES-256
 • Żadne zasady rejestrowania nie są dobrze egzekwowane
 • Świetna obsługa klienta przez czat.
Cons

 • Opcje konfiguracji dla zaawansowanych użytkowników.

2. IPVanish

Jak ominąć egipski zakaz OpenVPN - IPVanish

IPVanish oferuje obecnie jedną z najbezpieczniejszych usług VPN na rynku. Ich 256-bitowe szyfrowanie AES jest jednym z najlepszych w branży, a także zapewniają silną ochronę przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania wbudowany w ich główne aplikacje. Pomaga to zapewnić, że Twoja lokalizacja i adres IP pozostaną bezpieczne nawet w najtrudniejszych badaniach i tandetnych połączeniach.

IPVanish oferuje również ponad 850 serwerów w ponad 60 różnych krajach z łącznie ponad 40 000 udostępnionych adresów IP, co pomaga w ułatwieniu dostępu do zablokowanych stron internetowych. Dzięki jednemu z najbardziej pomocnych zespołów obsługi klienta dostępnych przez całą dobę, są świetnym wyborem dla egipskich użytkowników Internetu. Wszystko to w bardzo rozsądnej cenie, jeszcze lepszej dzięki ekskluzywnej ofercie dla czytelników newsblog.
Czytelnicy newsblog mają dostęp do wyjątkowej oferty: 60% zniżki na abonament roczny z IPVanishna niskim poziomie cena miesięczna tylko 4,87 USD. Dzięki 7-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy możesz kupować z zachowaniem poufności.

3. NordVPN

Jak obejść egipski zakaz OpenVPN - NordVPN

NordVPN oferuje własną technologię Obfsproxy (patrz poniżej), która najwyraźniej działa w podobny sposób jak Chameleon VyprVPN. Z pewnością umożliwia NordVPN pracę w Chinach i wydaje się być skuteczny także w Egipcie. Mają wiele innych unikalnych funkcji bezpieczeństwa, w tym podwójne szyfrowanie dla dodatkowego bezpieczeństwa oraz opcję VPN over TOR, która pozwala użytkownikom łączyć zalety obu tych zabezpieczeń.

NordVPN ma łącznie 1114 serwerów w 61 krajach, a także oferuje elastyczną obsługę klienta. Dla użytkowników dbających o cenę są oni jednym z najbardziej przystępnych cenowo dostawców, którzy polecamy egipskim użytkownikom.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Różne adresy IP aervers
 • Do 6 jednoczesnych połączeń
 • „Podwójna” ochrona danych
 • 24/7 czat na żywo.
Cons

 • Czasami powolne przetwarzanie zwrotów (ale zawsze tak jest).

4. VyprVPN

Jak ominąć egipski ban OpenVPN - VyprVPN

VyprVPN kładzie duży nacisk na ich zabezpieczenia, a jest kilka specjalnych cech, które wyróżnią je na tle egipskiej publiczności. Oprócz doskonałych standardowych ustawień szyfrowania i prywatności VyprVPN ma ponad 700 serwerów w 70 krajach na całym świecie. Najlepsze jest to, że wszystkie są bezpośrednio właścicielami, co oznacza, że ​​żadna strona trzecia nigdy nie będzie miała dostępu do danych użytkownika VyprVPN.

Oferują także swoją unikalną i potężną technologię Chameleon. Zostało to specjalnie opracowane dla użytkowników w Chinach i ma na celu zapobieganie technikom DPI poprzez szyfrowanie metadanych pakietów danych, a także samych pakietów. Możliwe, że to samo może być wystarczające, aby internauta w Egipcie mógł obejść blok OpenVPN, ale do tej pory słyszeliśmy o tym sprzeczne raporty. Ale z pewnością, gdy zostanie wdrożony obok technik wyszczególnionych poniżej, czyni VyprVPN atrakcyjną propozycją.

Metody omijania egipskiego bana OpenVPN

Możliwe, że niektóre ze specjalistycznych technologii wdrożonych przez VPN zalecane powyżej mogą umożliwić użytkownikom w Egipcie obejście zakazu OpenVPN bez konieczności uciekania się do dodatkowych środków. Ale opinie na ich temat są mieszane i na pewno nikt nie może zagwarantować 100% gwarancji. Istnieje jednak kilka dodatkowych środków, które można podjąć, które powinny pomóc w osiągnięciu bardziej spójnych wyników.

Zanim przejdziemy do szczegółów, należy zwrócić uwagę na kilka punktów. Po pierwsze, nie wszystkie z tych taktyk będą działały przez cały czas dla wszystkich. Jeśli wypróbujesz jedną metodę, która nie jest skuteczna, wypróbuj jedną z pozostałych. Wszyscy mogą pracę, a prawdopodobieństwo jest co najmniej jedno Wola praca dla Ciebie.

Chociaż niektóre z tych metod mogą wydawać się raczej techniczne, nasz łatwy w użyciu przewodnik krok po kroku pomoże ci z pewnością obejść blok OpenVPN.

Tunelowanie SSL

Tunelowanie SSL (czasem nazywane również „stunnelingiem”) to technika przekierowująca połączenia VPN przez tunel chroniony przez szyfrowanie SSL (protokół wykorzystywany przez większość witryn HTTPS). Ponieważ SSL jest obecnie tak powszechny, techniki wykrywania DPI nie są w stanie odróżnić zwykłej zaszyfrowanej treści SSL oprócz treści OpenVPN, które znajdują się w tunelu SSL. W rezultacie połączenia OpenVPN powinny działać normalnie, chyba że egipski reżim zdecyduje się zablokować również wszystkie strony SSL.

Spośród sieci VPN zalecanych egipskim internautom tylko ExpressVPN oferuje tunelowanie SSL bezpośrednio za pośrednictwem swojej aplikacji. Aby korzystać z ExpressVPN z tunelowaniem SSL, musisz postępować zgodnie z poniższym przewodnikiem:

 1. Zarejestruj się w ExpressVPN. Jeśli zwykła witryna ExpressVPN nie działa, to alternatywny adres URL powinien nadal pracować w Egipcie.
 2. Pobierz odpowiednią aplikację ExpressVPN dla swojego urządzenia, a następnie otwórz ją i zaloguj się.
 3. Wybierz Opcje z menu głównego.
 4. Kliknij na Protokoły kartę, a następnie wybierz Wybierz protokół automatycznie.
 5. Kliknij dobrze aby zapisać zmiany, a następnie wyjść.
 6. ExpressVPN powinien teraz kierować cały ruch przez tunelowane przez SSL połączenie OpenVPN, które powinno skutecznie ominąć blok OpenVPN.

W przypadku innych sieci VPN konieczne będzie ręczne wykonanie tunelu SSL przy użyciu Stunnel oprogramowanie. Należy to skonfigurować na komputerze, a także w samej aplikacji VPN. Powyższy link Stunnel powinien wyjaśnić, jak to zrobić na komputerze, a najlepszym sposobem na skonfigurowanie go w sieci VPN jest skontaktowanie się z obsługą klienta i zwrócenie się o poradę.

OpenVPN przez port TCP 443

Innym sposobem ukrywania połączenia OpenVPN przed wścibskimi oczami egipskiego DPI jest użycie portu 443 protokołu TCP (Transmission Control Protocol), który jest wykorzystywany przez HTTPS. Jest mało prawdopodobne, aby port TCP 433 został zablokowany, nawet w Egipcie, ponieważ jest to port, na którym opiera się bankowość internetowa, sprzedaż detaliczna online i każda strona internetowa korzystająca z protokołu HTTPS. Gdyby został zablokowany, wszystkie te strony i inne zostałyby zatrzymane.

Egipska cenzura obecnie nie blokuje portów, ale przy użyciu portu 443 połączenia OpenVPN są kierowane w ramach szyfrowania TLS używanego przez HTTPS. To sprawia, że ​​ich wybranie i zidentyfikowanie jest niezwykle trudne, nawet w przypadku najbardziej zaawansowanej technologii DPI. Egipt najwyraźniej zablokował zarówno OpenVPN User Datagram Protocol (UDP), jak i OpenVPN TCP. Ale nadal nie jest jasne, czy dotyczy to również portu TCP 443. Istnieje kilka różnych metod, które można wypróbować, jeśli działają:

 • Routing OpenVPN przez port TCP 443 jest powszechną funkcją anty cenzury i jest oferowana przez większość dostawców VPN. Spójrz na swoje ustawienia lub skontaktuj się z obsługą klienta, aby dowiedzieć się, jak się na to przełączyć.
 • Nawet jeśli nie możesz sprawić, aby ta metoda działała, wiele sieci VPN obsługuje port TCP 443. Dlatego można się na nią przełączyć, edytując plik konfiguracyjny OpenVPN (.ovpn). Tę opcję zalecamy tylko zaawansowanym użytkownikom.
 • Możesz też zamiast tego spróbować przełączyć się na protokół SSTP (Secure Socket Tunneling Protocol). Domyślnie korzysta z portu TCP 443, więc powinien nadal działać w Egipcie.

Obfsproksy

Obfsproxy to metoda powodująca, że ​​ruch OpenVPN jest niewykrywalny dla kontroli DPI, ukrywając go za warstwą zaciemniającą. Jest to powszechne podejście stosowane przez sieci VPN chcące uzyskać dostęp do rynków takich jak Chiny, na których regularnie przeprowadzana jest kontrola DPI. Powodem tego jest dość szerokie stosowanie, ponieważ jest dość skuteczny.

Z VPN zalecanych powyżej sama NordVPN oferuje usługę Obfsproxy. VyprVPN ma również technologię Chameleon, która, jak się uważa, działa w podobny sposób. Obfsproxy jest mniej bezpieczny niż dwie sugerowane powyżej metody, ponieważ nie zawija danych OpenVPN w kolejną warstwę szyfrowania, ale wydaje się, że działa w większości przypadków. Najlepszym sposobem na wdrożenie technologii Obfsproxy jest użycie sieci VPN, która oferuje ją jako standard, a następnie skontaktowanie się z nią, aby zapytać, jak najlepiej skonfigurować ją dla urządzenia.

Inne metody

Te trzy metody powinny okazać się skuteczne w obchodzeniu zakazu OpenVPN w Egipcie. Niestety, nigdy nie ma żadnych gwarancji. Jeśli masz pecha i nie możesz uruchomić żadnej z tych trzech technik, możesz wypróbować kilka dodatkowych opcji:

 • Shadowsocks – Shadowsocks to aplikacja proxy typu open source, która została zaprojektowana, aby umożliwić chińskim internautom ominięcie Wielkiej Zapory. Został stworzony przez chińskiego programistę i zasadniczo działa jak proxy Socket Secure (SOCKS5). Jest dostępny dla większości urządzeń i według doniesień nadal działa w Egipcie pomimo zakazu OpenVPN.
 • Wzrost – Surge to aplikacja specjalnie dla urządzeń z systemem iOS, która działa podobnie jak Shadowsocks, a podobno nadal działa w Egipcie.
 • Psiphon – Psiphon to narzędzie, które łączy technologie VPN, SSH i zaciemniania. Pozwala przełączać się między tymi trzema w zależności od potrzeb. Samo narzędzie nadal działa w Egipcie, ale uważa się, że strona internetowa została zablokowana. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do strony bezpośrednio, możesz również wysłać je e-mailem na adres [email protected] i chętnie prześlą ci oprogramowanie w odpowiedzi.
 • Lahana – Lahana to ulepszona wersja TOR, która została stworzona w celu obejścia reżimu cenzury online w Turcji. W przeciwieństwie do TOR, z Lahaną łatwo jest skonfigurować nowe węzły, co oznacza, że ​​nie tylko nadal działa dobrze w Turcji, ale nie ma powodu, dla którego nie zadziała również w Egipcie.

Jeśli przebywasz w Egipcie i jesteś objęty zakazem OpenVPN, napisz do nas w sekcji komentarzy na tej stronie i powiedz nam, która z tych metod i dostawcy VPN działali najlepiej dla Ciebie. Ponadto, jeśli znalazłeś inne metody obejścia zakazu OpenVPN, również chcielibyśmy poznać Twoją opinię.

x