Jak ominąć zapłatę w Chrome

Publikacje internetowe są na ogół bezpłatne, natomiast publikacje drukowane muszą być subskrybowane. To się jednak zmienia; publikacje online wiążą się z kosztami ogólnymi, a model subskrypcji jest rozsądnym sposobem ich pokrycia.

Omiń zapłatę w Chrome

Jeśli regularnie czytasz konkretną publikację online, warto wykupić jej subskrypcję. Jeśli musisz przeczytać tylko jeden lub dwa artykuły rocznie, kupowanie abonamentu nie jest tego warte. W takim przypadku możesz potrzebować prostego sposobu na ominięcie paywalla.

Jak ominąć zapłatę w Chrome

Aby ominąć paywall w Chrome, musisz zainstalować rozszerzenie. Ze względu na charakter tego rozszerzenia jest ono niedozwolone lub nie zostało przesłane do sklepu internetowego Chrome. Będziesz musiał to odsunąć.

Otwórz Chrome.
Kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu i wybierz Więcej narzędzi> Rozszerzenia.
Włącz przełącznik Deweloper w prawym górnym rogu.
Odwiedzić Strona Github dla rozszerzenia Bypass Paywalls.
Pobierz rozszerzenie ze strony wydań.
Wyodrębnij folder.
Po wyodrębnieniu przeciągnij i upuść folder na stronę Rozszerzenia w Chrome.
Rozszerzenie zostanie zainstalowane.

Witryny umieszczone na białej liście

Rozszerzenia Bypass Paywalls nie działają z każdą stroną internetową, która ma paywall. Rozszerzenie blokuje zapory tylko dla wybranej listy stron internetowych. Możesz sprawdzić listę na stronie Github rozszerzenia.

Powinieneś wiedzieć, że jeśli używasz rozszerzenia blokującego reklamy w Chrome, może to powodować problemy z rozszerzeniem Bypass Paywall. Nie ma na to innego wyjścia niż użycie blokera reklam uBlock Origin.

Lista obsługiwanych stron internetowych nie jest mała i zawiera popularne publikacje. Możesz również poprosić o dodanie witryny, jeśli odwiedzasz witrynę i często ją czytasz, dobrym pomysłem może być wykupienie subskrypcji.

Wniosek

To rozszerzenie jest przeznaczone tylko dla paywalls. Nie zablokuje monitów o logowanie, np. Quora zmusza użytkowników do zalogowania się w celu przeczytania wszystkich odpowiedzi, a Bypass Paywall nie będzie zbyt pomocny. Musisz się zalogować lub znaleźć inne rozszerzenie, które może blokować. Dodatkowo, ponieważ rozszerzenie jest ładowane z boku, Chrome często wyświetla monit, że używasz rozszerzenia eksperymentalnego lub w fazie rozwoju, które może nie być bezpieczne. Jest to niewielka irytacja, ale mimo to istnieje i nie można tego obejść, chyba że rozszerzenie zostanie dodane do sklepu internetowego Chrome. To rozszerzenie można zainstalować we wszystkich przeglądarkach opartych na Chromium.