Jak ominąć zapłatę w Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Publikacje internetowe są na ogół bezpłatne, natomiast publikacje drukowane muszą być subskrybowane. To się jednak zmienia; publikacje online wiążą się z kosztami ogólnymi, a model subskrypcji jest rozsądnym sposobem ich pokrycia.

Omiń zapłatę w Chrome

Jeśli regularnie czytasz konkretną publikację online, warto wykupić jej subskrypcję. Jeśli musisz przeczytać tylko jeden lub dwa artykuły rocznie, kupowanie abonamentu nie jest tego warte. W takim przypadku możesz potrzebować prostego sposobu na ominięcie paywalla.

  Jak obliczyć wzrosty procentowe w programie Excel

Jak ominąć zapłatę w Chrome

Aby ominąć paywall w Chrome, musisz zainstalować rozszerzenie. Ze względu na charakter tego rozszerzenia jest ono niedozwolone lub nie zostało przesłane do sklepu internetowego Chrome. Będziesz musiał to odsunąć.

Otwórz Chrome.
Kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu i wybierz Więcej narzędzi> Rozszerzenia.
Włącz przełącznik Deweloper w prawym górnym rogu.
Odwiedzić Strona Github dla rozszerzenia Bypass Paywalls.
Pobierz rozszerzenie ze strony wydań.
Wyodrębnij folder.
Po wyodrębnieniu przeciągnij i upuść folder na stronę Rozszerzenia w Chrome.
Rozszerzenie zostanie zainstalowane.

Witryny umieszczone na białej liście

Rozszerzenia Bypass Paywalls nie działają z każdą stroną internetową, która ma paywall. Rozszerzenie blokuje zapory tylko dla wybranej listy stron internetowych. Możesz sprawdzić listę na stronie Github rozszerzenia.

  Jak naładować przełącznik Nintendo bez stacji dokującej

Powinieneś wiedzieć, że jeśli używasz rozszerzenia blokującego reklamy w Chrome, może to powodować problemy z rozszerzeniem Bypass Paywall. Nie ma na to innego wyjścia niż użycie blokera reklam uBlock Origin.

Lista obsługiwanych stron internetowych nie jest mała i zawiera popularne publikacje. Możesz również poprosić o dodanie witryny, jeśli odwiedzasz witrynę i często ją czytasz, dobrym pomysłem może być wykupienie subskrypcji.

Wniosek

To rozszerzenie jest przeznaczone tylko dla paywalls. Nie zablokuje monitów o logowanie, np. Quora zmusza użytkowników do zalogowania się w celu przeczytania wszystkich odpowiedzi, a Bypass Paywall nie będzie zbyt pomocny. Musisz się zalogować lub znaleźć inne rozszerzenie, które może blokować. Dodatkowo, ponieważ rozszerzenie jest ładowane z boku, Chrome często wyświetla monit, że używasz rozszerzenia eksperymentalnego lub w fazie rozwoju, które może nie być bezpieczne. Jest to niewielka irytacja, ale mimo to istnieje i nie można tego obejść, chyba że rozszerzenie zostanie dodane do sklepu internetowego Chrome. To rozszerzenie można zainstalować we wszystkich przeglądarkach opartych na Chromium.

  Co to są pomarańczowe i zielone kropki na iPhonie lub iPadzie?

x