Jak opróżnić kosz po X liczbie dni

Windows 10 ma funkcję o nazwie Storage Sense, która usuwa pliki z Kosza po 30 dniach. Możesz użyć małego polecenia i zaplanowanego zadania i usunąć pliki starsze niż x dni z dowolnego folderu. Jeśli zaplanowane zadanie jest dla Ciebie zbyt trudne do skonfigurowania i chcesz czegoś prostego, takiego jak Czujnik pamięci, ale z większą elastycznością, wypróbuj Automatyczny Kosz. Jest to aplikacja, która opróżni Kosz po x liczbie dni. Posiada GUI, który sprawia, że ​​jest łatwy w użyciu. Użytkownik końcowy musi jedynie wybrać liczbę dni, po których kosz ma zostać opróżniony.

Ściągnij Automatyczny kosz i zainstaluj.

Opróżnij kosz

Kiedy po raz pierwszy zainstalujesz i uruchomisz Automatyczny Kosz, przeskanuje Kosz. Im większy kosz, tym dłużej zajmie ukończenie skanowania.

Po zakończeniu skanowania zapyta Cię, jak chcesz opróżnić kosz. Ma trzy różne tryby, ale jeśli chcesz naśladować wyczucie pamięci, powinieneś wybrać „ Okresowo w tle ”.

Jeśli inne opcje Ci się podobają, możesz je wybrać, ale nie zawierają niczego, co możesz dostosować. Wszystko jest zautomatyzowane. To powiedziawszy, użytkownicy mogą uznać opcję „Przy uruchamianiu systemu Windows” za całkiem przydatną.

Kliknij Zapisz ustawienia, aby kontynuować. Jeśli wybrałeś opcję „Okresowo w tle”, pozwoli Ci to wybrać liczbę dni, po których usunie pliki z niej. Możesz także ograniczyć rozmiar kosza, tzn. Nie powinien on być większy niż określony procent dysku Windows, lub możesz ograniczyć jego rozmiar w MB. Aplikacja usunie większe i starsze pliki z nowszych, mniejszych plików, jeśli ograniczysz ją do określonego rozmiaru.

Opcja ręczna w Automatycznym koszu wymusza otwarcie aplikacji i ręczne usunięcie plików z kosza, klikając przycisk w aplikacji. Ta aplikacja ma całkiem świetny interfejs. Wygląda na to, że należy do systemu Windows 10 i równie dobrze może być panelem w aplikacji Ustawienia. Działa również na starszych wersjach systemu Windows, co oznacza, że ​​jeśli lubisz pamięć masową w systemie Windows 10, ale ogólnie nie jesteś fanem systemu operacyjnego, możesz go pobrać w dowolnej wersji systemu Windows, z której obecnie korzystasz.

Funkcja Storage Sense została dodana w późniejszej kompilacji systemu Windows 10. Jeśli z jakiegokolwiek powodu trzymasz się starszej wersji, możesz uzyskać tę funkcję za pośrednictwem tej aplikacji w bieżącej kompilacji. Aplikacja jest świetna, ale gdybyśmy musieli umieścić coś na liście życzeń, moglibyśmy dodać dowolny folder do aplikacji i opróżnić go zgodnie z harmonogramem.

x